Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Shingeki no Kyojin - Attack...

Shingeki no Kyojin - Attack on Titan? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

1-7 részen már túl vagyunk a többiről ne nagyon legyen spoiler... (Nektek is annyira tetszik mint nekem? A következő kedvencem animém lett.)

Itt-lehet szeretni illetve utálni is.

Sao-ról megoszlanak a vélemények na és erről?



2013. máj. 19. 20:37
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 101/110 anonim ***** válasza:

"Eren kicsit megőrült a végére átváltozás előtt. :)"

Ez nem volt benne a mangában, ez egy karakter kiherélős animés változtatás... Igazából az utolsó rész nagy része eléggé eltér a mangától, a rossz értelemben.

2013. okt. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/110 A kérdező kommentje:
Hány részes Anime lesz? Eddig 25 van. :)
2013. okt. 11. 08:01
 103/110 anonim ***** válasza:

Jött múlthéten rész ?

Válasz: Nem.

Tehát nem lesz több.

2013. okt. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/110 A kérdező kommentje:
Csak mert írták itt valahol, hogy sok részes lesz tudom, hogy nem jött új rész szünet van vagy egyenlőre befejezték, de az anime eléggé lezáratlan maradt. Van valami biztos infó?
2013. okt. 11. 11:27
 105/110 anonim ***** válasza:

Már kifejtettem valahol, de most csak sietősen.

Az anime 8. kötetnél fejeződött be. A manga 11. kötetnél tart.

Nincs elég anyag a folytatásra. Mivel havi manga, ezért hogy újra elég anyag gyűljön össze, az minimum 3 év. Szóval addig ne várj semmit, maximum 1-2 OVA-t vagy speciált.

2013. okt. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/110 anonim ***** válasza:
egyszerűen imádom! csak érkezne meg a 26.-ik része :(
2013. okt. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/110 anonim ***** válasza:
Hát nekem hatalmas előrelépés volt a Naruto és a Bleach után nem mondom hogy azok rosszak de amikor elkesztem az animét szinte minden 2. percben kirázott a hideg. Azelőtt nem értettem miért xarozzág az előbb említetteket, de mostmár kezdek rájönni. Persze más műfaj de akkor is. Az is jó volt hogy nem kiszámítható van. Van olyan anime amiben már a csata előtti zenéből meg lehet mondani, hogy ki fog győzni.
2013. nov. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/110 anonim ***** válasza:
Ezen kívül még jól is van megcsinálva, van hatása. Ha nem látnám reálisan a dolgokat nyugodtan javítsatok ki (persze normális ember módjára) de még azt is vegyétek számításba, hogy csak az előbbi kettőhöz tudom hasonlítani.
2013. nov. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/110 darkman1986 válasza:

Szevasztok, igazából ezért írok ide, mert itt van a téma, amihez írnék egyet, saját véleményemmel.

Tudom, furcsa, hogy most írok, de csak a hét elejétől kezdtem nézni a sorozatot. És minél inkább megismétlem a megnézését, annál inkább beszippant magába.

Nem a szokásom anime- nézni, főleg eredeti nyelven, nagyon nem az a típus vagyok, de ez a sorozat, meg az alapötlet, meg az események, az érzések, a karakterek és azok különleges jellegzetességei, a karakterfejlődés, a zene, az eredeti hangok, "vizuális" effektek, be kell valljam, le vagyok nyűgözve 30 éves srácként.

Sokan írták egyes fórumokon, topic-on, hogy közepes színvonalú. Nos, én az ilyen "művekre" nem így szoktam tekinteni. Ami magával ragad, az nekem már a maximális!!!

Ha valaki már úgy ír, hogy pontoz, az már nem jó tulajdonság.

A lényeg, ahogy mások is tudják, fim vagy sorozat stb. megnézésekor ki kell zárni a világodat magadból. Ne legyen ranglista, se szint, se követelmények. Egyszerűen "ott kell legyél, abban a világban, az ottani valóságban."

Engem elvarázsolt. Nekem kedvenc lett. És ennyi.

A netem utánajártam a köteteknek, és a rajzstílus, lenyűgöző. Igazából arra gondolok, hogy a "rajzkötetből" az anime-be tökéletesen átvitték a lényeget: a karaktereket egy az egyben. Hihetetlen. A kötetet az anime után olvasgattam, és vizuálisan le is játszódott minden. Hozza a lényeget. Bár őszintén az a majomszerű "intelligens" lény az nagyon zavaró, már nagyon egybevonja a művet a többi klasszikus elmebajos anime-kkel, de azért ütősen megvan formázva az emberi tulajdonságok, a folyamatok, a helyek, épületek, ill a titkok lassú feltárása.

Oké, nagyon abszurd hogy óriásemberek ölnek, de azért az előbb leírt dolgok miatt ennek a kérdése elfeledésbe merít.

A filmverzió sajnos gyalázás lett. Más történet, más az egész. Nem hozzák azt a szintet, de egy ilyen anime ill. kötetek után filmet készíteni, abszurd dolog. Ahhoz egy elég komoly csapatot, csapatmunkát, csomó pénzt kellett volna felkérni, mert a feladat emberfeletti képességet igényelt volna. A szerző Iszajama Hadzsime az én részemről lenyűgöző személyiség, intelligenciával és hihetetlen képességgel. Ahányszor megnézek egy-egy lényegesebb részt az anime-ből, annál inkább ledöbbenek, hogy mennyire alaposan ki van találva minden egyes pillanat, ábrázolás, érzés, hang, zene.

Az egyik legjobb anime-nek könyvelem el magamban. Sajnálom, hogy nem jött ki azóta sem több rész, de remélem, hogy ugyanaz a csapat fogja csinálni a sorozat többi részét. Már ha lesz ilyen döntés.

Akit ezzel az írással megzavartam, elnézést kérek tőle, de ez csak az én véleményem. Én is tiszteletben tartom mások döntését, még ha nem is tetszik nekem.

Köszönöm, hogy elmondhattam a véleményem.

2016. júl. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/110 darkman1986 válasza:

Még az előző üzenethez: még csak Annie elfogásáig jutottam.

Csak ennek tudtában vagyok :)

2016. júl. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!