Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Könyvírás kérdés - Ha megcsiná...

Könyvírás kérdés - Ha megcsinálnám, koppintásnak számítana a történetem csak mert J. K. Rowling nagyot alkotott? 16/l (nagyon hosszú kifejtés lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A nem annyira lényeges része a dolognak, hogy kisebb koromban is fantasy (avagy varázslatos) könyvet szerettem volna írni - annak ellenére, hogy olvasni gyűlöltem, szóval az írónő nevével a H.P. DVD borítókon találkoztam de, hogy ki vagy micsoda arról fogalmam nem volt, a könyv első részét is csak nemrég olvastam (mára szenvedélyem az olvasás és az írás).


Annyi ötlet gyűlt össze az évek során amik szépek, érdekesek és jók és minden szinonimaszó, viszont arról amiről tényleg szeretnék írni csak mostanság kezdtem belemélyedni mikor csak úgy egy apró ötlet (egy helyzet) beugrott. Kis apróságokból szeretném felépíteni a történetet és annak világát.

Na most.:


Minden lépésemnél figyelek arra (mondjuk nem kell mert nem olyat szeretnék de remélem érthető), hogy ne vegyek át semmi konkrétat a világából. Itt jön a de része. De, lehetetlenség nem átvenni valamit ha azt nézem, hogy a következő történetről szeretnék majd írni dióhéjában mivel kiskoromban is biztos volt, hogy varázslatnak + középiskolának (iskolának) benne kell lennie.


Varázsvilág. Ennyi. Nincs muglik világa és a másik oldal. Ebben a világban él a teljesen átlagos árva boszorkány akinek még nincs neve. Családját kiskorában megölték, viszont ennek ellenére többé-kevésbé boldog mert az árvaházban a szegénység ellenére mind egy nagy család. Egyik nap talál egy levelet amiben lényegében felvették a még nincs neve iskolába ahova varázslókat, vérfarkasokat, vámpírokat, tündéreket, nimfákat és egyéb képességekkel rendelkező lényeket vesznek fel és faj szerint osztják be őket házakba. Arról, hogy ki iratkozhat be nem a tanárok, hanem az Iskola dönt. Akiről úgy véli alkalmas, levelet kap amit akár a konyhaszekrényben is megtalálhat, nem feltétlen postaládában. Semmi különleges nincs az életében, normális lány egészen addig amíg röviden (mert amúgy 1 oldalt írtam csak erről a kis részletről) egy ősi mágia ami több mint ezer éve nem talált senkit megfelelőnek, kiválasztja őt gazdatestnek amikor egyrészt megérzi, hogy nem hatalom iránti vágya hanem az vezéri, hogy megvédhesse a szeretteit és alapjába véve mindenkit, másrészt amikor az életét kockáztatva megment egy szintén első éves vérfarkas lányt aki a hirtelen megjelent gonosztól halálra rémül. A fő gonoszt a már említett mágia előző kiválasztottja, az iskola alapítója győzte le. Ezalatt a kristályzárt mágia és a gonosz is mély álomba merült. A fő gonosz egykor az iskola tanulója volt mikor megalapították. Egy boszorkány és a Halál gyermeke akinek ezer év mágiagyűjtés nélkül is hatalmas ereje van. Lényeg, hogy a mágia a 13 éves elsőéves főhősnőt választja aki ezáltal megkapja azt a feladatot is, hogy legyőzze a gonoszt, Zweifelt, mivel csak ez a hatalmas és különös varázslat képes őt megölni. Ezt a mágiát a gonosz (és sokan mások) meg akarják kaparintani, csakhogy nem ők döntenek, nem számít mekkora a hatalmuk vagy a vágyuk, hogy megszerezzék, a varázserő választ.


Szeretnék majd ebbe belevágni, csakhogy nem tudom, mennyire számítana ez koppintásnak? Rowling nagyot alkotott, egy egész világot, viszont én sem szeretném megmásítani az elképzeléseimet amik sok év óta a fejemben vannak. Nem valami másolatot, egy külön varázsvilágot szeretnék alkotni külön szereplőkkel és egy új történettel.



2017. dec. 29. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Kezdd el írni, ez nem számít koppintásnak! Varázslókról, boszorkányokról és mágiáról, valamint iskolákról bárki írhat, szóval mágiasulikról is. Nagyon jó az alapötlet. Tuti sikeres lesz! Ha az elején nehezen is fog menni az írás, ne add fel! Sok sikert! És Boldog Karácsonyt te mocskos állat! Nem csak vicceltem. Karácsonyi hangulatom van XD
2017. dec. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
19%
igen, ez koppintás
2018. jan. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egy kicsit lehet rajta érezni a Harry Potter feeling-et, de ez az alap történet nekem nagyon tetszik. Még fiatal vagy, rengeteg időd van az írásra. Rowling is 30 éves körül volt, mikor megírta a Harry Pottert. Szerintem olvass rengeteg olyan könyvet, amilyen témában szeretnél írni, jelen esetben Fantasy-t.

Egyébként sok író veszi az ötleteit különböző helyekről. Például Rowling rengeteg mesét olvasott már kiskorától kezdve és sok elemet mesekönyvekből vett a Harry Potterhez. Vagy Suzanne Collins az éhezők viadala írónője is egy sorozatból vette az alaptörténetet, csak egy pici átalakította és látod mekkora sikere lett.

Szóval olvass rengeteget, nézz sorozatokat és csenj el egy-két részletek, majd alakítsd át, formálj belőle egy remek regényt. Tehetséges vagy, ne add fel :)

20/L

2018. márc. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Ma már nem tudsz olyat írni amit valaki nem írt már le. Régen rzt inspirációnak hívták, ma copynak. De ha belegondolsz a régi történetek, mesék is szájról szájra jártak, csak akkor még senkit sem érdekelt a jogdíj
2018. márc. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!