Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Idővel a sokak által gyalázato...

Idővel a sokak által gyalázatosan sikerült Disney-es Star Wars trilógia filmjei (Az ébredő erő, Az utolsó jedik, Skywalker kora) is fel fognak értékelődni úgy, mint az előzménytrilógia?

Figyelt kérdés

Sokan nemtetszésüket fejezték ki anno a legújabb, Disney-es rendezésű Star Wars filmek iránt.

Ezzel egyidejűleg egyre többen mondták azt, hogy az előzménytrilógia egyáltalán nem olyan rossz, és a sokak által gyűlölt Jar Jar Binks is sokkal szerethetőbb karakter a legújabb Star Wars filmekben szereplőkhöz képest.


Lehetséges, hogy idővel ki fognak békülni a Disney-vel a rajongók és teljes értékű filmeknek fogják tekinteni az új trilógiát, és méltónak arra, hogy az eredeti trilógiával említsék egy lapon?



2021. jún. 28. 21:02
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
26%

5-ös válaszoló jól látja a helyzetet, azonban pár dologban adott hozzá az eredeti sztorihoz, ami tök jó.

1. "Megmagyarázza" mit jelent az egyensúly.

Mindenki azt hitte, Anakin úgy hozott egyensúlyt, ahogy a Jedik megmondták, hogy elpusztítja a Sitheket. Palpatine visszatérésére nem volt nagy előjel, (de kicsi volt, pl. a 8.ba felcsendült a zenei témája Snokenál, meg a 7.rész könyvváltozatában Rey fejében azt mondja egy hang hogy ,,Öld meg!" mikor legyőzi Rent, ami ugye ki más lehet), de a prófécia értelmezésére volt előjel: Yoda a 3.részben azt mondja: ,,A prófécia, amit talán félreértünk...", de ez még nem sok mindent jelent, az viszont sokkal nagyobb, amit már leírtam, de mivel nem érted, megpróbálom újra: a Klónok háborújábn az Atya jól ismerte az Erő két oldalának szimbólumait, a gyerekeit, és nem kivételezett egyikükkel sem, nem tett különbséget. Ezt a feladatot nem vehette át más, csak Anakin a Kiválasztott. De ha a saga-nak a 6.résszel lett volna vége, nem teljesítette volna a feladatát, mert segített ugyan Palpinak és Lukenak is, nem lett volna olyan időszak, amikor tényleg ugyanolyan erős a 2 oldal, mivel a Sithek meghaltak volna. De így, hogy Sidious életben maradt, beteljesítette a jóslatot. Vader egész életében az érzelmei rabszolgája volt, megjárta a világos és a sötét oldalt is. Viszont amiért a Jedik a klónháború idején végleg letértek arról az útról, amit képviseltek volna, és harcoltak, gyilkoltak, és makacsul nem voltak hajlandók megváltozni, ezért meg kellett halniuk. De nem mindnek, mert alapvetően a Jedik jók, és lehetőségük volt megújulni. Ekkor Anakin megvédte a Jedi Rendet, DE a sötétségnek is megadta a változás, és építkezés lehetőségét, hogy egyensúlyban tudjanak lenni, épp mint ahogy az Atya egyensúlyba tartotta a lányát és fiát! Bár valószínű Vader nem tudott arró, hogy a mestere életben lesz. Sidious maga se volt biztos, hogy sikerül a tudattranszfer, mert ugye Plagueis technikájával élte túl a Halálcsillag pusztulását, bele szállt a lelke az előre elkészített klóntestbe, ami gyenge volt Palpatine erejéhez képest, ezért összeomlott.


A gonosz Birodalom helyett ezért újra a Jedik és a Köztársaság lépett színre, (míg a Sith, és követői ugyanilyen hatalommal bírva a háttérben tevékenykedtek) akik azért jobbak voltak, mint az előzménytrilógia Jedijei, mégsem olyanok, mint ami elvárható. Luke is elbukott, és száműzetésbe vonult.

2021. jún. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
77%
Ez nagyon sokrétű dolog,mások ízlését nem lehet így bekategorizálni,az előzménytrilógia se értékelődött fel mindenki számára,vannak bőven,akik előtte is szerették és vannak,akik továbbra is utálják. Nekem spec. nem jött be az új trilógia és ez nem fog változni. Szerintem egy film esetében se számít korrekt húzásnak,hogy csak egy másik annál is rosszabb film miatt értékeljük fel,szóval az én véleményemen nem fog dobni,ha készül rosszabb.
2021. júl. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
76%

"Mondjatok nekem értelmes vádakat, hogy ezek rossz filmek!"


Miből gondolod,hogy bárki magyarázattal tartozik neked? Azért megengeded,hogy eltérő ízlésünk legyen,vagy mindenről ugyanúgy kellene gondolkodnunk?

2021. júl. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
19%

Nem nekem tartozik magyarázattal.

Nem vélemény kérdése, valakinek tetszik-e, sokan egyenesen utálják, és ez nem jó, mert ez csak egy film.

2021. júl. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
31%
Az is a maga dolga,hadd utálja,bár én sem szoktam kiborulni,ha nem tetszik egy film,egyszerűen csak elengedem a témát. Van,akiből meg kibújik a vadállat,ha a túl nagy hype után bazi nagyot csalódik.
2021. júl. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
80%

"Nem vélemény kérdése, valakinek tetszik-e, sokan egyenesen utálják, és ez nem jó, mert ez csak egy film."


Igen csak tudod amikor csak egy filmről beszélünk akkor az ilyen egyrészes többet nem folytatjuk filmek

de egy star warsnak akkora kultusza van és olyan rajongótábora amivel magyon kevés franchise versenyezhet és ha olyat csinálnak vele ami teljesem felrúgja a lefektetett alapokat nem tekintenek rá star warsként pl gyalázzuk mrg luke-ot az egyik legnagyobb erőhasználó fénykardját b@sszuk bele az óceánba (igaz mellé dobta) aztán a galaxis egyik leghíresebb és akkoriban legnagyobb jedije legyen egy begyepesedett öregember aki szabadidejében a parton ülő fókaelefántokból fejje ki a zöld tejet amit aztán ott helyben igyon és még a mestere is verjen rá a fejére egy bottal hogy hogy lett ilyen vén f...


Aztán a folytatásban fordítsuk vissza a becsületét és mondassuk vele azt az egy mondatot hogy egy jeid fegvyere ennél több tiszteletet érdemel na ez kérem.


A star wars filmek egyik legnagyobb ismertető jele a halálcsillag oké eredeti trilógia kaptunk 2 darabot oké a birodalom hülye volt mert épített egy egyértelműen sebezhető teljes mértékben észrevehető fegyvert ami egyszer már felrobbant no igen most itt a folytatás trilógia 7.rész rohadt nagy halálcsillag 8. Rész rohadt nagy hajó 9.rész rohadt sok halálcsillag (bocsánat de nem vt kedvem megszámolni az összes csillagrombolót


De ezek csak a nagy szembetűnő dolgok

2021. júl. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
17%

Az új trilógia nem az alapokat rúgta fel, hanem az elvetemült és bugyuta fanatikisokat, akik nem a filmek alapján tekintettek Lukera, hanem a kultusz alapján. Arra gondoltak, hogy Luke egy népmesei hős, aki a kardjával elnánspángol mindent és mindenkit, mert ő Jedi. Olyan Jedi, aki látta a jót az apjában. És ennyi, a többi lényeges dolgot nem veszik figylembe, ahogy te se. Még maga Mark Hamill js azt mondta, hogy Luke egy optimista, jókedvű fiú volt, öregen pedig teljesen ellentéte.

Most felidézem, milyen volt valójában Luke az eredeti trilógiában.

A Tatooine-on élt 19 évig, a szüleit nem ismerte, a nevelői nem akartak beszélni róla. Ott tartották a farmjukon, nem engedték el őt továbbtanulni, pedig ő nagyon elvágyott a sivatagból, mert minden barátja elment már.

Aztán a nevelői meghaltak a Birodalom miatt, és az arcán harag látszott. Egyetlen célja, motivációja, hogy elmegy innen és Jedi lesz, ahogy apja. De a mestere hamar meghal Vader által, ami miatt teljesen reménytelen. Új társai, Han és Chewie először otthagyják őt, mert csak a pénz érdekli őket. Aztán mivel jó pilóta, és Kenobi emlékeztetője miatt az Erőt is használja, legyőzi a Halálcsillagot, barátai segítségével. Boldog csapatot, egy családot kapott, amit nem akart elveszíteni.

Aztán elment Yodához, aki először szivatgatta. Emiatt Luke dühös volt, és elege lett. Nem uralkodott magán, és mivel félt, hogy elveszti amit szeret, a barátait, nem hallgatott mestereire, és nem fejezte be a kiképzését. Ennek meg is lett a következménye, Han-t befagyaztották, Skywalker kezét levágták, és rá kellett jönnie, hogy Vader az apja.

A 6.részre erősebb, tapasztaltabb, bölcsebb emberré vált. Jabbáéknál mindenre gondolt, és kimentette barátait. De mivel Jabba nem akarta elengedni Solo-t, Luke haragjából fegyvert ragadt rá. Mert félt, hogy elveszti családját, és a saját életét, és a lázadást, és mindent egy gengszter miatt.Aztán Yoda és Obi-Wan próbára tették őt, azt mondták neki, meg kell ölnie az apját, mert ő már régen gonosz. Vader volt Luke egyetlen családtagja, az akiért elkezdte a kiképzését, akiért csatlakozott a Lázadáshoz. Ezért nem akarta megölni, remélte, hogy még van benne jóság. Aztán mikor beszélgettek, érződött a Sith-ben, hogy Luke-nak igaza van. De nem hallgatott rá, csak az Uralkodóra. Sidious feldühítette, ezért rátámadt, majd apja hozta ki végleg a sodrából, azzal, hogy megfenyegette, ha nem áll át, akkor a testvére talán átáll. Mint eddig mindig, most is a barátai voltak a gyenge pontja Luke-nak. Aztán mikor gyűlöletével levágta Vader kezét, Palpatine szembesítette, hogy látod, hiába a kiképzés, a sötét oldal áramlik benned. De Skywalker felismerte, hogy ez nem jó út, főleg mikor Anakin robotkarját látta, és eldobta a fénykardját, azt ami olyan pusztító fegyver tud lenni (!).

Na, tehát mivel Luke csak egy pillanatra volt attól, hogy Sith legyen belőle, nem mondhatjuk, hogy ő igazi Jedivé vált. Ezért kellett neki egy folytatás.

Luke egyedüli, utolsó Jediként nagyon nehéz helyzetben volt. Kiképezte testvérét, de ő elég hamar befejezte látomása miatt. Kutatta a múltat, biztos a régi Jedik is meséltek neki. Arról, hogy a Jediknek meg kellett változniuk, mert letértek az útjukról, gyilkoltak, háborúba szálltak, önzőek és kissé korruptak voltak. A jobb Jedik még életben maradhattak, hogy megújuljanak, így visszatérjenek ahhoz az életmódhoz, amihez kell.

Luke jobb Jedi lett, mint a klónháború alatt bárki. Kiképzett egy tucat fiatalt, köztük Ben Solot, az unokaöccsét, akiben túláradt az Erő. Az Új Köztársaság egyre hanyatlott, megjelent az Első Rend, Snoke, Ren Lovagjai, akik megfertőzték az ifjú Solo szívét. Luke belenézett a fejébe (pedig nem kellett volna), és azt látta, hogy ő véget vet mindannak, ami valaha fontos volt számára, és hirtelen hatalmába kerítette a gondolat, hogy ezt megállíthatja. Elővette fegyverét, és végezni akart vele. Aztán ellene fordult, és tönkre tette az új Jedi Rendet.

Mindezt a félelem miatti féktelen harag és gyűlölet miatt tette, pedig tudta hogy ez a sötét oldal. Tudta, hogy ugyanemiatt buktak el a régi Jedik, és neki nem sikerült megújulni. Cserben hagyta a mestereit, és apját, aki lehetőséget adott neki, hogy újjá építse a galaxis békéjét.

Talán volt egy szerelme is, akit nem vehetett el, mert a Rend fontosabb volt nála, de a szerelem mindig gyötörte, akár Obi-Want Satine hercegnő. Lehet, hogy pont Kylo Ren ölte meg őt. Úgy gondolta, lehetetlen mindig nyugodtnak és Jedinek lenni. Ezért teljesen érthető, hogy száműzetésbe vonult. Sokkal átérezhetőbb is, mint egy egyszerű forrófejű fiú, aki mindig a jót igyekszik tenni. Érthető, mikor kijelenti, hogy ideje a Jedi Rendnek véget vetnk.Igaza van, mikor azt mondja hogy a Jedik hagyatéka csak a kudarc, képmutatás, önhittség, mert engedték felemelkedni Darth Sidioust, aki létrehozta a Birodalmat és eltörölte őket, és épp egy Jedi a felelős azért, hogy kiképezte és megteremtette Vadert. Ennek az lenne a megoldása, hogy ezekből a hibákból továbbra is tanul, és tanítja Reyt, de fél.

Mondtad, hogy szentségtörés ahogy apja fénykardját eldobta a háta mögé, nos, akkor rád is igaz, hogy a Jediket idealizálod, isteníted, ahogy Luke mondta. Egy gyilkolásra való fegyver önmagában nem szent tárgy. Elég baj, hogy egy fegyvert magához a használójához mérnek, mintha Luke magát az apját dobta volna hátra. Épp emiatt a kard miatt állt Ben rossz oldalra. Nem látott benne mást, csak bajt. Ezt bizonyítja, mikor először elmeséli a helyzetet Rey-nek, akkor nem voltak fénykardok. Aztán mikor a Craiten kivetíti magát az Erővel, azt a kék fénykardot fogja meg, amit eldobott, mert rájött, hogy ez egy fegyver ugyan, de jóra kell használni. (Ő nem is használta)

Rey ugyanazt tette Kyloval, mint régen mestere, csak a lány le is szúrta őt. Ezért azt akarta tenni a fénykarddal, mint Luke, csak végleg megsemmisíteni. De ekkor Luke már rég megváltozott, tehát joggal mondta, amit mondott.

Yoda tanácsa meg ugyanolyan volt, mint mikor a Dagobah-n szívatta. A 8.ba ifjú Skywalkernek nevezte, mintha az idő fogytán mit sem változott volna. Azokat mondta, hogy még most is csak a láthatárt kémleli, nincs itt soha, nem látja mi van az orra előtt. És ez igaz a megtört Lukera. Nem azért adott tanácsot neki, mert olyan hülye lett, hogy az már neki is fájt, hanem mert még mindig olyan forrófejű részben, és ebből a hibájából, meg mindenből tanulnia, és tanítania kell.

Ha pedig az zavar, hogy feji a lény melléből a tejet, majd menj el egyedül egy lakatlan szigetre, aztán meglátjuk te hogyan boldogulnál. 😃

2021. júl. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
18%

Rengeteget írtam, bocsánatot kérek. De remélem nem feleslegesen töltöttem el olyan sok időt.

A sok halálcsillaggal nem értem mi a baj. Az tény, hogy sok volt már belőle, de mind a több bolygót elpusztító Starkiller, mind a Végső Rend félelmetes fegyverek, amik nekem tetszenek, sokkal jobban, mint az eredeti Halálcsillag.

2021. júl. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
82%

Évekkel ezelőtt láttam az első 6 részt, de még mindig emlékszem rájuk, a részekre külön-külön, megmaradtak a karakterek, a történet, a dráma, a hangulata, zenéje stb. Az eredeti trilógiát szerintem nem lehet übereli, bár nekem az előzményfilmek is tetszettek, igaz, hogy a CGI zavaró volt bennük, az egyetlen negatívumuk a "műanyag" környezet volt. Ettől függetlenül megvan azoknak a filmeknek is a varázsuk, a sajátos atmoszférájuk, szerintem úgy összességében az 1-6 rész időtálló, évtizedek múlva is hatni fog, ha megnézik az akkori gyerekek, fiatalok.


Ehhez képest a legutolsó három rész számomra egy nagy nulla volt, igazából nem is emlékszem rájuk, csak foszlányok maradtak meg belőlük (pl. hogy lovagolnak az űrhajón, vagy egy kínai csaj smárol egy négerrel), de nem tudnám megmondani, hogy ezek pontosan mikor, melyik részben voltak. Nem tudnám elmondani, hogy mi volt a központi történet, a dráma, amire fel lett volna fűzve az egész történet, csak képsorok követték egymást nagy összevisszaságban, Disney hangulatú "mindenki egyenlő" PC mondanivalóval teleszórt üres tucatfilmek voltak a mai filmekre jellemző kretén poénokkal, öncélú, meghökkenteni akaró fordulatokkal, amik semmilyen koherens történetté nem álltak össze. Nálam az a jelenet tett be véglegesen, amikor egy "Las Vegas" bolygón valami lovakat mentettek meg a burzsoázia állatkínzása alól... A lovak felszabadulva, boldogan futottak az éjszakában, és én ott majdnem kimentem a moziból. Ez nem Star Wars, attól egy film nem lesz az, hogy az elejére kiírjuk ezt a feliratot, és ellopjuk a régi filmekből a zenét és a szereplőket... Ez egy Disney tucatfilm, és itt a hangsúly a "tucat" szón van, semmi egyediség, semmi karakter, semmi Star Wars nem volt ebben a három filmben.


Szerintem teljesen igaza van annak, aki szereti a Star Warst és minőséget szeretne. Abban lehet, hogy másoknak igaza van, hogy kb. mindenbe belekötöttek volna a fanatikus rajongók, mert mindenkit nem lehet kiszolgálni, de az a helyzet, hogy ennél a fosnál, amit leraktak az asztalra, minden jobb lett volna. Számomra a Star Wars attól az, ami, mert elvisz egy messzi-messzi galaxisba, és egy ilyen filmben én nem a mai PC baromságokat akarom látni, hogy állatokat mentenek meg, és a női egyenlőségről, mee too kampányokról akarok újabb popcorn tucatfilmet látni, ami alá bevágják az ikonikus zenét, és azt rámondják, hogy ez ettől már Star Wars. Akinek van egy minimális igénye a filmek iránt (legyen az bármilyen film), szerint tudja, miről beszélek. Mert az utolsó 3 film nem mint Star Wars film rossz, hanem mint film. A Csillagok háborúja a 70-es évekből még ma is nézhető és izgalmas, lebilincselő és szívet melengető film az űropera jellegével, a zenéjével, a monumentalitásával, egyszóval időtálló. Az utolsó három film meg csak tucat popcornfilm, ahol nem a minőségre mentek, hanem a profitorientált bóvli vásári mutatványra. Sehol sem lesznek 50 év múlva, már most sincsenek sehol, én pl. már nem is emlékszem rájuk.

2021. nov. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
6%

Bocsi, de ha nem emlékszel a történetre, illetve el se tudnád mondani, miről szólt, akkor ne mondd azt, hogy sehol sincs, csak egy rossz popcorn film, holott rengeteg mindent feltudott mutatni. Az tény, hogy nem rossz filmek. Az, hogy milyen Star Wars-ként, az inkább egyéni döntés, hisz mindenkinek mást jelent a SW. Neked egy elvont, messzi galaxist, ami kicsit sem hasonlíthat a valóságra, mert akkor ez már egy szánalom...

Én viszont mást is látok benne, például pont a mondanivalókat, mind az eredetikben, mind az összes többiben. A folytatásokban is vannak mély mondanivalók, de ugye azt érezni kellene, te pedig csak azt látod, ami a képernyőn látszik: elég sok női vezető van, van egy új fekete bőrszínű férfi, és egy ázsiai nő, ami persze már szintén szentségtörés... remélem most is szépen leleszek értékelve, csak mert írtam valami értelmeset 🙃😉

2021. nov. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!