Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Idővel a sokak által gyalázato...

Idővel a sokak által gyalázatosan sikerült Disney-es Star Wars trilógia filmjei (Az ébredő erő, Az utolsó jedik, Skywalker kora) is fel fognak értékelődni úgy, mint az előzménytrilógia?

Figyelt kérdés

Sokan nemtetszésüket fejezték ki anno a legújabb, Disney-es rendezésű Star Wars filmek iránt.

Ezzel egyidejűleg egyre többen mondták azt, hogy az előzménytrilógia egyáltalán nem olyan rossz, és a sokak által gyűlölt Jar Jar Binks is sokkal szerethetőbb karakter a legújabb Star Wars filmekben szereplőkhöz képest.


Lehetséges, hogy idővel ki fognak békülni a Disney-vel a rajongók és teljes értékű filmeknek fogják tekinteni az új trilógiát, és méltónak arra, hogy az eredeti trilógiával említsék egy lapon?



2021. jún. 28. 21:02
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
77%

#32 vagyok.


"Pedig már nem egy hónapja írom le ugyanazokat, te mégis ezt írod le, nem tudsz megérteni, tovább lépni. Pedig szntem te is örülnél, ha tudnád szeretni a filmeket, de ha nem is akarod, akkor ne csodálkozz, hogy a Disney megerőszakolta a gyerekkorod!"


Mivel ezt nekem írtad, erre azért reagálok. Az, hogy szeretem-e a filmeket, az nem döntés kérdése. Megnézem, és a látottak alapján vagy szeretem, vagy nem. Az eredeti trilógiát és az előzmény trilógiát be tudtam fogadni, jó filmnek tartom őket, az utolsó 3 filmet pedig ötlettelen, dilettáns utánzatnak tartom, ahogy korábban írtam, ezeken látszik, hogy nem a SW világát akarták szeretetből folytatni, bővíteni, hanem csak a kasszáknál akartak profitot termelni. Egyszerűen ez a benyomásom volt a látottak alapján, és az ötlettelenség, előző filmekben már látottak újrázása, a Disney, a píszí jelleg beemelése és az ostoba poénok miatt ezek számomra inkább idegesítő filmek, és nem szórakoztatóak.


Egyébként én elég későn néztem meg az 1-6 filmeket, szóval soha nem láttam őket moziban. És vágytam arra, hogy részese legyek annak, amikor jön egy új SW film, beülök a moziba, és én is ott vagyok, amikor valami nagyszerű folytatódik. Ezért örültem 2015 környékén, amikor beharangozták, hogy folytatódik az SW, elég nagy reményekkel ültem be a moziba, és erre megkapok egy Disney-trilógiát a Star Wars helyett... Itt tényleg arról van szó, hogy ezt szerintem csak az nem érti meg, aki az utolsó 3 film alapján ismerte meg az SW világát. Aki az előző 6 filmet látta, kizárt, hogy ne érezze át, amiket írok, hogy mekkora csalódás volt!


De mindegy, már kifejtettem ezeket, felesleges újra leírni.


Még annyit, hogy az SW "védjegye", hogy látványos fénykard párbajok vannak benne, amellett űrcsaták, az 1-6 rész szinte mindegyike kb. úgy épül fel, hogy húzzák a feszültséget két órán keresztül, és végül az egész egy grandiózus csatában csúcsosodik ki. Most erre lehet, azt fogod írni, hogy "tessék, nem is érdekel engem a történet, csak üres csatákat akarok látni", de ez nem igaz, viszont igenis, azért az emberben ott van az igény arra, hogy ha belül egy SW filmbe, akkor ott majd látni fog rohadt jó fénykard bárbajokat, űrcsatákat. És ezt az utolsó 3 film bőven alulmúlta, ilyen szempnotból is nagy csalódás az egész. Erre biztos majd írod, hogy voltak ott azért 1-2 kis fütyi jelenet Rey és a Vader-unoka (bocs, nem tudom a nevét :D) között. De azért ennél többre vágytam volna, híre-hamva nem volt a Darth Maul vs. Kenobi és mestere közötti, vagy a Kenobi vs Anakin párbajához hasonló epic jeleneteknek. De ugyanez igaz az űrcsatákra is. Pont hogy most lett volna ott a technika, hogy gigászi űrcsatákat, epic harcokat vigyenek filmre, erre még ezt is elszarták. Komolyan, ha valami agyatlan hentelés lett volna a 3 trilógia, de legalább űrcsatás-háborús film, plusz epic fénykart párbajokkal, még azzal is jobban ki lettem volna békülve. Pl. visszamehettek volna a régi köztársaságba, és megismerhettünk volna egy kis jedi "osztályt", hogy nevelkednek fel, hogy mennek a háborúba a sithek ellen, páran átállnak, és mennek a drámai párharcok a jedikkel stb. Egy ilyet is ezerszer szívesebben néztem volna, mint ezt a dilettáns, fantáziátlan utánzást, hatvanadszorra is, hogy az ellenállás hogyan harcol az ötezredik halálcsillag ellen...

2021. nov. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
78%

Egyébként is, minek legyőzni az éppen aktuális halálcsillagot, ha a következő részben a semmiből ott lesz egy 1000X nagyobb? Én már az ellenállás egyik katonájaként azt mondtam volna, hogy inkább maradjon a mostani, mert ha legyőzzük, a következő részben lesz helyette 1000...


Ajj, de komolyan, most ki akarja már ezt nézni? Dramaturgiailag is, jöhetsz, hogy újrázni kell a konfliktusokat, de könyörgöm, milyen konfliktus az, ahol minden részben győz az ellenállás, a következő részben meg a semmiből visszajön a birodalom ezerszer erősebben? Most ezt hogy akarod te bemagyarázni, hogy tök jó filmek? Na, mindegy, szerintem hagyom is ezt már, engem tuti nem fogsz meggyőzni, hogy az utolsó 3 jó film, sőt, hogy egyáltalán SW film volt...

2021. nov. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
10%
Hát igen, nem tetszhet mindenkinek, de ha maga az, hogy errők szól a sztori, már nem jó neked, akkor ha epicebb kardozások lettek volna (amiben egyetértek), akkor se tetszett volna neked. Próbáltam volna elfogadtatni veled a történetet, de látom felesleges, és elfogadom
2021. nov. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
75%

"hogy errők szól a sztori, már nem jó neked, akkor ha epicebb kardozások lettek volna (amiben egyetértek), akkor se tetszett volna neked."


Erre van egy jó válaszom amit a retroshock csatornąn hallottam és full igaz.


Nem! az a bajom ha egy film rossz.


Ennyi ez lehet hogy egy random sci-fi-nek jó lenne de egy star warsnak sz@r.



És alapból ott vannak az űrcsaták ez nem zavart senkit? Az utolsó három rész végső csatái (nem is kell a végső csata a film végén mert az egész filmet meg lehet úgy csinąlni hogy az elején lévő űrcsatát elhúzzuk a végéig igaz Rian?) arról szólnak hogy 12 x-szárnyú harcol 15 tie- vadász vagy 10 mocskosul fejlett csillagromboló napokig üldöz 3 darab fejlettségben sokkal lemaradottabb hajót hogy aztán egy random bolygón egy lázadó a földön megállapítsa hogy ez só aztán 20 lépegető és 5 tie vadász nem bír lenyomni durván 30 embert! Aztán a 9-re ki akarták javítani több ezer csillagromboló vs több ezer lázadó hajó ellen de a csillagrombolók pont úgy állomásoznak hogy egymást könnyen le tudják lövöldözni.



De nézzük a mąsik 2 trilógiát az első filmnél persze nem voltak meg egy ekkora csatához a technikai lehetőségek a mąsodikba nem volt nagy űrcsata az 3.ba pedig a lázadók teljes flottąja harcolt a birodalmi flotta legjobb hajói ellen a rombolókból ezrével rwjzottak ki a tie vadąszok fojt a harc földön az űrben a halálcsillagon na ez egy űrcsata.


Előzmény trilógia első film ezrével rajzanak szintén ki a droid irąnyító központból a keselyű droidok a nabooiak pedig pedig nekik rontanak folyik a harc a földön hatalmas seregek közt 2 jedi és egy sith közt. 2 rész bár űrcsata szintén nincs ami nagyobb lenne de a földön hatalmas több százezer résztvevős harc folyik 3. Rész pedig az elején egy hatalmas űrcsata.



Ez is egy olyan tényező ami unalmassá semmilyenné teszi az egészet

2021. nov. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
86%

Ha nincs történet, nincs feszültség, dráma mögötte, akkor valóban unalmasak és egysíkúak lesznek az űrcsaták is.


Pl. a Clone Warsban nagyon jól meg tudták ezt oldani. Pl. annál a résznél, amikor a szeparatisták blokád alá vesznek egy bolygót, a bolygóra meg segítséget kell vinni Organa szenátornak, és Anakinnak kell áttörni a blokádot, de a pókszerű tábornok visszaveri Anakint. És kapnak egy láthatatlan űrhajót, amivel Anakinnak az a feladata, hogy átmenjen a blokádon, és segítséget vigyen Organának, de Anakin ehelyett rátámad a szepi főhajóra... Na, ez egy történet, a néző kíváncsi lesz, hogy lehet furfanggal megverni az egyébként erősebb ellenséget...


Vagy a másik ilyen epic űrcsata, amikor Ashoka vezet egy vadász századot, és nem hatja végre a visszavonulási parancsot, ezért nagy vereséget szenvednek. Ashoka nagyon szomorú, és az ő karakterének a drámája bevonja a nézőt, és nagyon izgalmas kérdés lesz, hogy verik meg az ellenséget az egyetlen megmaradt hajójukkal (Anakin az egyik rommá lőtt űrhajóját belevezeti az ellenségbe). Ez is hasonlóan izgalmas, mert súly van a szereplők hadi döntései mögött, és együtt tudunk örülni, szomorkodni, izgulni a hősökkel a történteken.


Olyan kár, hogy ezek csak anámiciós filmekben vannak, sokkal hatalmasabbra, epicebbre, grandiózusabbra meg lehetett volna csinálni ezeket, vagy hasonló történeteket filmben. De ehhez történetek kellenének, ugyebár, aminek az utolsó 3 rész híján van. Mert abban semmi izgalmas nincs, hogy a 9. részben 5000 halálcsillag megjelenik a semmiből, és végtelenített CGI-ben lebegnek a magasban. Pont ez a bajom az utolsó trilógiával, hogy nincsenek határok, nincs meg a szabályrendszer a küzdő felek között, így izgulni sem lehet. A csatában is olyan hülyeségek történnek, hogy az egyik ilyen halálhajón lovagolnak állatokon (mi van?), ami szintén a Disney, és nem egy SW űrcsata.

2021. nov. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
8%
Igen, a jó öreg, bölcs Retroshock, az való neked. Nem jó érv, hogy az a baj, hogyha egy film rossz, ez egyszerűen nem jön ide. Előszöris miért lenne rossz film valami csak azért, mert nem tetszik neked, vagy nem az lett belőle, amire számítottál (egy filmben pont az a jó, ha nem a néző gondolatai szerint irányítja a történetet)? Másodszor, ha egy filmben vannak hibák, akkor sem lesz korántsem rossz, csak ha már nagyon sok van. Aztán leírod, hogy lehet hogy jó film, de nem jó Star Wars. Pedig, hogy milyen egy SW igenis szubjektív. Ha neked a rengeteg csatától lesz SW a SW, akkor ok, te utálhatod, figyelembe se véve az esetleges 7 óráig tartó többi dolgot. Az új trilógiát sok vád éri, amit ti is felsoroltatok, de ennek csak 4%-a jogos. Pl.most leírtad a csatákat, hogy milyen kidolgozatlanok. Hogy a film eleji űrcsatát elhúzták a film végére. Itt nem értem miről van szó, igen az Első Rend üldözte az Ellenállást, de képzeld, létezik olyan, hogy lőtávolság, ahogy a filmben is mondják. A lézerlövedékek minél messzebbre jutnak, annál többet vesztenek energiájukból, így gyakorlatilag szétkenődnek a pajzson, ahogy látszott is. Ezért kellettek a vadászok, akik jókora pusztítást végeztek. A 7.részben kevesebb X-szárnyú és Tie-vadász volt, mint a Zsivány Egyesben; következtetés: Az ébredő Erő kaki. A Skywalker korában valóban egy méltó végső csata kellett volna, ami a számokban látszott, de az izgalomban rám sem hatott. Veled ellentétben én észrevettem a többi dolgot a lövöldözésen túl a Star Warsba, amit hiába is írok/írtam le, ti még így sem értitek. De ne higgyétek azt, hogy egyedül vagyok, aki észreveszi és szereti a Folytatásokat. Ugyanannyian, hanem többen mint ti
2021. nov. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
79%
Én szerintem az utolsó 3 rész filmnek is kaki, nem csak SW-nek. Amiket mondtál róluk, azok belemagyarázások, egy film ne úgy működjön már, hogy utólag kelljen magyarázni. Ennyi erővel berakhattak volna még 200 funkciótlan szereplőt (mint amilyen pl. Finn, a kínai lány, Snoke és még sokan mások), és te azokról is ugyanúgy magyarázgatnád utólag, hogy miért kellett benne lenniük a filmben...
2021. nov. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
76%

"Ashoka vezet egy vadász századot, és nem hatja végre a visszavonulási parancsot, ezért nagy vereséget szenvednek. Ashoka nagyon szomorú"


És ez egy jó mondat és szó az utolsó SZOMORÚ nem úgy mint poe aki ugyan ezt eljátszotta csak azért hogy le fel tudjon robbantani egy csillagrombolót (hogy itt hova a jó életbe tüntek az y-szárnyúak helyette ilyen lomha sz@rokkal mentek) és aztán egy kis szimpátiát se érez az iránt hogy ő romba vitte az egész bombázó flottájukat

2021. nov. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
80%

Őszintén szólva, a funkciótlanságon gondolkodva, igazából a Rey is funkciótlan, a Rey droidja is (ami csak egy Disney cukiságfaktor), a hülye porgok szintén...


Funkciótlan Leia is, Csuvi is, Han Solo is, mert ezeknek semmilyen szerepük nincs, csak a nosztaliga miatt vannak ott, és hogy meghaljanak, amin a nézők könnyezhetnek.


Vannak karakterutánzat figurák, de ezen túl semmilyen szerepük nincs, ilyen a menő pilóta (nem tudom, mi a neve), aki Han Solo fiatalított karaktere. De ennyi erővel lehetne belőle 2 vagy 3 is, vagy 0. Nem tett semmit hozzá a történethez, szóval mindegy. Max. annyit, hogy segít Finn-nek megszökni az elején a birodalomból, de minek segít? Finn-nek sincs utána semmiylen szerepe, semmit nem ad hozzá a karaktere a nem létző történethez, így mindegy, hogy ott van, vagy nincs. Neki annyi funkciója van, hogy legyen egy fekete hős, mert a Disney píszí ezt kívánja, valamint smároljon egyet a kínai lánnyal. Nagyon Star Warsos a feeling, yeh.


De a gonoszok közül is rengeteget lehetne mondani, pl. a fényes rohamosztagos csaj is funkciótlan, mert semmit nem csinál, csak szép a páncélja, aztán egyszer csak meghal. :D De ott vannak a parancsnokok, akik az egyik részben félelmetesek, a másik részben meg idióták és az ostoba poénok céltáblái - ezen túl semmilyen szerepük nincsen.


Egyszerűen rengeteg szereplőről nem lehet megmondani, hogy minek van a filmben, pl. a kínai lányt is magyarázd már meg, légyszi! Simán ki lehetne venni őket, vagy még berakni 200 ilyet, nem oszt, nem szoroz.


Valahová kifut a 3. rész, hogy Palpatine ellen harcol Rey és a Vader-unoka. De Palpatinról már írtam régen, hogy az ő behozatala szintén a fantáziátlanság és a Disney gátlástalanság netovábbja, ami fittyet hány az SW univerzum szabályaira. Rey és a Vader-unoka kapcsolata az egyetlen, amire többé-kevésbé rá lehet fogni, hogy mindhárom részben jelen van, szóval talán ez lenne az, amiről szól a trilógia, de ez is kidolgozatlan, működésképtelen, aminek az az oka, hogy nincs megírva a történet, hiszen nem ugyanaz rendezte a részeket, tehát átgondolatalan, koncepciótlan a történet. Ezért funkciótlanok a fent említett karakterek is, mert lehet, hogy akivel az egyik rendező akart mit kezdeni, a folytatást rendező már nem, így kiírta. És ez nagyon meglátszik az egészen, sőt, igazából ezt látja a vak is, és ezért nincs kedve utána az embernek belemagyarázgatni utólag, hogy ennek mi volt az értelme, mert az látszik, hogy ezt maguk az alkotók sem tudják.


Én meg már a végén gondolkodni sem tudok az egészen, mert annyira jellegtelen, semmilyen bóvli fos volt, hogy még ha akarnám sem, akkor sem maradt meg az egészből semmi, csak összefüggéstelen jelenetek - hiszen maga a film is összefüggéstelen jelenetek, funkciótlan karakterek montázsa volt.

2021. nov. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
77%

Inkább neked kéne megtanulni utálni ezt a bóvli fost, hiszen ez lenne a küszöbe annak, hogy igényes filmeket akarj nézni, akár SW univerzumban is. Mert amíg a készítők azt látják, hogy a nézők kajálják a szart, amit eléjük raknak, addig ilyen bóvli, semmilyen, üres látványorgiákat fognak a szemünk elé tenni, ahol semminek semmi értelme nincsen, a szereplők funkciótlanok.


De meg is látszik ennek az eredméyne, mert a valóságban nem az van, amit írsz, hogy ezt ugyanannyian szeretik, mint utálják. Az utolsó 3 részt max. a 8 évesek szeretik, akik már ordítanak egyet az élvezettől, ha látnak repülni egy Tai vadászt. Kb. ennek a korosztálynak készültek ezek a filmek. Viszont ha megnézed a bevételi adatokat, az látszik, hogy nagyot buktak ezek a filmek, és amíg régebben az SW volt a legnézettebb, legszeretettebb saga, mára ez is elmúlt, hála a Disney ballépéseinek.


És maguk az alkotók is tudatában vannak ennek, mert pl. a Mandalorian is, vagy a többi sorozat is megpróbálja a tűzoltást, vagyis a sorozatok műfajában tovább építeni az SW világát, a mozifilmeket meg inkább hagyni. A sorozatokban meg látványosan igyekeznek a nézők kedvére tenni, pl. Luke szerepeltetése (amiről már írtam) a Mandalorianban, vagy Ashola karakterének filmre vitele is világosan ezt tükrözi. De ezek a jelenségek közvetetten bizonyítják, hogy a Disney háza táján is tisztában vannak azzal, hogy a trilógiával eléggé mellé lőttek.


Úgyhogy nem neked kéne minket győzködni, hogy ezek jó filmek, hanem inkább belátni, amit mindenki tud.

2021. nov. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!