Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Squid Game című sorozat...

Squid Game című sorozat végéről vélemény? (Spoiler)

Figyelt kérdés
Nekem picit hiányérzetem volt. Valahogy az egész sorozat annyira abszurd volt, úgyanakkor jól felépített és látványos, hogy én nagyobb durranást vártam volna a végén a játék miértjére, mint hogy SPOILER!!!!néhány gazdag ember unalmukban nézi őket és fogad rájuk. Valahogy szerintem többet is elbírt volna.

2021. okt. 8. 21:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
nem az volt a játék 'miértje'
2021. okt. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs befejezve, tervben van a folytatás.

Egyébként én azt hittem, hogy az öreg halálával véget ér az egész, mivel ő szervezte, kíváncsi vagyok, hogy ki és miért vette át a szerepét.

A zsaru tesójára tippelek, hogy esetleg az örökség fejében.

Bár kíváncsi lennék, hogy az összes korábbi győztes közül miért pont belőle lett a front ember.

2021. okt. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, te hogyan értelmezted, szerinted miért volt?
2021. okt. 8. 22:26
 4/13 anonim ***** válasza:
98%

Nem első vagyok, de szerintem arra próbál rávilágítani, hogy tök jó, ha az embernek sok pénze van, de egy csomó dolgot nem lehet pénzért megvenni. Az öreg hiába gazdag, meghal.

Egy csomóan szó szerint az életüket áldozzák a busás nyeremény reményében.

Aki meg megnyeri a játékot elveszít cserébe egy csomó más dolgot, a lányát, az anyját, régi és új barátokat...

2021. okt. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
98%

Ez volt maga a mondanivalója, így nem lehetett más a vége.

A sorozat csak eltúlozza azt, ami a való életben is megy: a jelenlegi gazdasági berendezkedésünk kb arról szól, hogy egyre több ember él létminimum alatt, és egyre halmozódnak az emberek adósságai, addig a pontig, hogy (egyes országokban inkább, mint dél korea vagy az usa) konkrétan meghalsz, mert nem tudod kezeltetni magad a pénzhiányod miatt.

És kihez megy a pénz, ha nem a szegényekhez? Az 1%hoz, akik alulfizetik őket, vagy hiteleket adnak nekik óriási törlesztőrészletekkel.

Egy bizonyos vagyon megszerzése után a való életben is elveszitik a gazdagok az emberségüket (pl jeff bezos a világ egyik leggazdagabb embere, az alkalmazottai pedig elájulnak a raktárépületeiben, mert ha leülnek pihenni, kirúgják őket) a maszkosok pedig ennek a metaforái.

Elveszik az emberek pénzét, és ebből a pénzből nagyszabású játékokat rendeznek, amin a kizsákmányolt, elkeseredett emberek a szórakoztatásukra adják az életüket.


Van a neten pár jó elemzés a sorozatról, de a lényeg az, hogy ez egy az egyben anti kapitalista sorozat; gazdagok vs szegények. A gazdag úgy élősködik a szegényen, ahogy csak tud. A szintjükre pedig csak úgy tudsz elérni, ha hajlandó vagy átgázolni másokon.

2021. okt. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

Az első hét rész arra példa hogy kell csinálni, az utolsó kettő meg arra hogy ne. Iszonyatosan eltolták a végét :( Értem én hogy társadalomkritikát akartak megfogalmazni, de a végére csak "utáljuk a gazdagokat mert azok mind gonoszok"-ra futotta. Mindenféle előkészítés, felvezetés nélkül odacsapva, "karakterrombolást" végezve. Persze hogy nem tudta a néző befogadni.

Konkrétabban:

- A vip vendégek "gonoszságát" (ha már a gazdagokat kell utálni) jobban kibonthatták volna, de gyakorlatilag csak díszletnek vannak ott valós funkció nélkül.

- Dramaturgiailag elszúrt a frontember lövése. Az ember aki odaadta a veséjét a testvérének egy pillanat alatt lelövi, nincs alátámasztva érzelmileg miért tette, így logikátlan (az hogy fekete a maszk még nem teszi a karaktert "gonosszá" aki csak úgy testvérgyilkol). Lett volna a részben még 12-15 percük ezt jobban alátámasztani, vagy a korábbi részekben kicsit kidolgozni a két testvér viszonyát (legyen az akár vetélkedés, akár bármi más amit minden ember átélt gyerekkorában - jobban segítette volna a befogadást).

- Na és a legvége... pfff... 6 részen át aprólékosan felépítenek egy szimpatikus karaktert, mindent bedobva az emberi esendőségtől kezdve (ld. bevizelés), az "öregek" iránti gondviselés-hatásig, de mégis mily' vajszívű, jó ember, könnyfakasztó távozás majd a végén pár percben próbálják elővezetni hogy húúúúúúú de valójában milyen gonosz. Persze hogy logikátlannak tűnik és nem fogadja be a néző.

2021. okt. 11. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%

#6

A vip-k haszontalansága kb csak addig értelmetlen, amíg nem gondolsz bele, hogy a való életben majdnem ugyanez zajlik (nagyrészt) a tudtunk nélkül, csak nem kreatív gyerekjátékokkal, hanem emberkereskedelemmel és szexrabszolgákkal.

Az ilyesmi még csak nem is összeesküvés elmélet; az 1%nak bizonyítottan vannak ilyen szórakozó helyei.

Epstein szigetéről hallottál?

Ott sincs más dolguk az ilyeneknek, mint megjelenni, és szórakozni.


Amikor a rendőr átkutatta az aktákat, látta, hogy a testvére az egyik évben a játék győztese volt, szóval a frontember elég mélyen benne volt ebben az egészben. Ki tudja, hogy mennyi maradt az emberségéből?

De a tette kb annyira megmagyarázható/megmagyarázhatatlan, mint hogy az üzletember elzálogosította a saját anyja boltját és lakását.


Mondjuk az öreg kilétére is rá lehetett jönni előre (pl a főszereplők közül csak őt nem láttuk ténylegesen szenvedni a való világban, nevetve játszott tovább, amikor lelőttek 200 embert mellette, akkor vetettek véget a hálókörletben a káosznak, amikor ő mondta, hogy elég legyen, az üveggolyós játékban többé kevésbé beismerte, hogy igazából csak megjátszotta a demenst, a sztoriépítés szempontjából szintén utaltak rá: ő volt 1es, míg a főhős 456 - a legutolsó)

Az öreg kiléte nem logikátlanság, inkább egy megfejthető rejtvény.

2021. okt. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%

#7 igen, ezért kerültek bele a vip-ek, de dramaturgiailag nem volt kidomborítva hogy mennyire hidegvérűek Passzív volt a szerepük, holott bőven lett volna lehetőség 1-1 jelenettel megjeleníteni hogy pénzéhesek és senkit, semmit nem becsülnek, sőt perverz örömüket lelik benne ha a pénzükkel másokat megalázhatnak. Ezt egyetlen mozzanattal próbálták előtérbe hozni amikor "bezsarolja" a rendőrt hogy márpedig ha nem veszi le a maszkot akkor lelöveti és nem törődik az életével csak egy tárgy. Ez az egyetlen jelenet viszont nem volt hozzá elég átütő. Ezért írtam, hogy csak passzív díszlet elemek.

Rendőr vs. frontember. Az aktában felfedni, hogy a testvére élhet elvitte a csavart, a meglepetés erejét. Ez még önmagában nem támasztja alá a döntést, mivel a két testvér viszonyáról semmi előzetes nem derült ki, így a jelleméről, személyiségéről sem. A frontember részből "hiányzik" 12 perc (kb. ennyivel rövidebb mint a többi rész), bőven lett volna játékidő ezt kialakítani hogy a néző könnyebben azonosulni tudjon a döntéssel (avagy megoldhatták volna máshogy is, pl. a rendőr húzza meg a ravaszt kötelességtudatból mert nem tudja "megmenteni" a testvérét a bűn útjától, ezzel még jobban árnyalják a személyiségét a következő évadra). Kíváncsi vagyok mondjuk rá miért rövidebb, kivágtak valamit, vagy csak ennyire futotta és "pufferrész".

Az öregember... nem az a gond, hogy visszahozták. Az a gond, hogy gondosan 6 részen át felépítettek egy alapvetően pozitív karaktert, akit a néző így "könyvelt" el magában. Ebből próbáltak egy pár perces dialógussal főgonoszt faragni. Karkteridegen, így a néző nem fogja befogadni. Teljesen máshogy kellett volna megoldani. Összefércelt mintha elfogyott volna a végére az ihlet.

2021. okt. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

5-ös.

És ez kinek uj? Max azoknak akik kost szulettek meg, vagy meg soha eletukben nem lattak 1 fordulatos es tarsadalmi dolgokrol szolo filmet sem. Vicc az egesz hype. Nem rossz sori, de egyaltalan ndm erdemel ennyi nyilvanossagot. Money Heist, Alice in Borderland ezerszer fordulatosabb, kiszamithatatlanabb, es azok is boncolnak mely temakat, tehat egy szoval jobbak.

2021. okt. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Rovidebven most irta le egy baratnom:


Ezeket a tanulsagkat mind tudtuk a sorozat nelkul eddig is, ha meg nem, ott van az ehezok viadala, vagy egyeb regebbi filmek.

En meg a wall street farkasat is megkockaztatnam, hogy mar kb attol felesleges volt ez a sori, de lehet hogy mar az 1949es nagy gatsbytol is.

Ezt csak a snowflake woke millenialok magasztaljak most fel, mert ujszulottnek minden vicc uj. Csak idegesit h egyaltalan nem erdemli ezt, mig mas igen.

Money Heistre visszaterve ott a karakterek is sokkal azonosulhatobbak, szinesebbek,az egesz sori hangulata tud komoly es vicces is lenni, ezzel szemben ez a cancer game végig nyomaszto es amikor nem akkor meg szomoru is. Heistben meg a szomoru reszek is izmosabbak tekintve hogy csaladtagodkent szereted meg a karaktereket kb. Egy zsenialis cucc az egesz, mig ez a game csak egy jo esti program kb. Mintha a tokeletes trukk cimu zsenialis filmet kene hasonlitani a 2000res evek beli Hulk filmhez. Jo-jo, de azert NA.


25/doomer

2021. okt. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!