Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szavazás: A Stranger Things...

Szavazás: A Stranger Things végén kivel legyen együtt Mike?

Figyelt kérdés

2022. júl. 22. 18:19
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
*bemagyarázni hogy nem vagy homofób
2022. júl. 23. 18:56
 12/38 A kérdező kommentje:
És hogy kritizálod, hogy mindenhonnan az LMBT folyik... Azért sztem még mindig több hetero szereplő van az Stranger Thingsben, és az sem lenne baj, ha nem így lenne, hiszen miért lenne jobb az egyik szexuális orientáció a másiknál, csupán annyiról van szó, hogy az egyik gyakoribb. És igen... Amíg a magadfajta emberek el nem tűnnek a Föld színéről, addig ne csodálkozz, hogy lesznek, akik kifejezik a támogatásukat a nem heterók iránt, szerencsére celebek is!
2022. júl. 23. 19:05
 13/38 anonim ***** válasza:
67%

Srácok, szerintem mindenki nyugodjon le szépen. Jézus ereje, de sok harag röpköd itt. Főleg tőled, kedves kérdező. Senki nem szidta az LGBTQ+ tagjait, szóval nem kell játszanod itt a hős lovagot. Az egyetlen kritika, ami elhangzott, hogy túl vannak reprezentálva a Netflix műsoraiban. Ami annyiban igaz, hogy gyakorlatilag egy Netflixes műsor sincs, amiben ne szerepelne egy (nyíltan) LGBTQ+ karakter. És ennek nem a "miért ne" az oka, köztudott, hogy a Netflix részéről ez egy szándékos lépés azért, hogy szélesebb nézőréteget tudjanak megcélozni. Szóval mielőtt megint dühkitörést szenvedsz, emlékeztesd magad arra, hogy nem a melegeket véded, hanem egy multimilliárdos cégóriás üzleti praktikáit. Oké?


Hogy a másik felet is magamra haragítsam, ebben a sorozatban szerintem egyáltalán nincs túltolva a meleg téma. Robin szexuális orientációja nem a meghatározó tulajdonsága, hanem csak egy a számos karakterisztikája közül. Will esetében ki sem lett mondva a képernyőn, hogy egyáltalán az, szóval nála még kevésbé meghatározó. Maga a homoszexualitás kérdésköre pedig kifejezetten érdekes a sorozatban, figyelembe véve hogy a 80-as évek amerikájában játszódik. Ahogy Robin is mondta, ha egy hetero srác hoppon marad, akkor max sérül az egója, de ha ő nem vigyáz, akkor a falu páriája válik belőle. Ad némi extra kontextust a kérdéskör megítéléséhez, főleg egy olyan évadban, ahol nagy szerepet játszott a keresztény értékek mentén történő uszítás. Szóval bár egyetértek abban, hogy a Netflix néha túltekeri az LGBTQ+ kapcsolót néhány műsorűban, itt ebben szerintem rendben kezelték, sőt, felhasználták arra, hogy a korabeli mentalitást jobban átadják.

2022. júl. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
13-as, miért? Olyan Netflix-sorozat van, amiben nincs nyíltan hetero? És mi az, hogy senki nem szidta?!! Nem olvastad a 2-es első mondatát? Az mi a ménkű, ha nem egy sértés? És az, hogy védem a Netflixet, az azt jelenti, hogy a melegeket nem? Mondhatom, logikusan gondolkozol! Tök mindegy, hogy ezzel a saját népszerűségüket is növelik! Akkor is elmond valamit az értékrendjéről, és ez egy pozitív dolog!
2022. júl. 23. 21:29
 15/38 anonim ***** válasza:
31%
Jó mondjuk, hogy nem tekerték túl az LGBTQ kapcsolót. De az volt a kérdés, hogy Mike együtt legyen-e Will-lel a végére. Na az aztán a túltekerés netovábbja lenne. Mike gyerek szereti a lányt mióta megtalálta, és hazavitte, aztán meg majd a barátja kedvéért váltson át homiba? Ilyen a való életben nincs. Aki meg b**i az b**i, mindegy, hogy hívom meleg, homoszexuális, homár, r****, k***** mind ugyanazt jelenti. Nevén nevezni a dolgokat nem szértés. Nem mocskos b***t írtam, az már sértés lenne.
2022. júl. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
Amúgy 15-ös, hány éves és milyen nemű vagy?
2022. júl. 23. 23:32
 17/38 anonim ***** válasza:
50%
Az, hogy hány éves vagyok, és milyen nemű, nem írom le, mert személyeskedéssel érvelni egy vitában nagy hiba. Mint ahogy az is hiba, hogy homofóbnak bélyegzel, és azzal akarod bizonyítani az igazad. A celebek meg azért támogatják olyan lelkesen a melegeket, mert aki nem teszi azt ellehetetlenítik.
2022. júl. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
33%

#14 Most csak bohócot csinálsz magadból.


"Olyan Netflix-sorozat van, amiben nincs nyíltan hetero?"

El tudsz menni a sarki közértig és vissza anélkül, hogy találkoznál hetero emberrel? Semmi érvelési súlya nincs a kérdésednek.


"Nem olvastad a 2-es első mondatát? Az mi a ménkű, ha nem egy sértés?"

Ha az szerinted sértés, akkor ijesztő világban élhetsz. Az egyetlen enyhén offenzív dolog a mondandójában az, hogy a b*zi szót használta. Egy meleg ismerősöm sincs, aki ezért keresztes hadjáratot indítana, sőt, előszeretettel használják ők maguk is.


"És az, hogy védem a Netflixet, az azt jelenti, hogy a melegeket nem?"

Azt jelenti, hogy azt sem tudod, mit védesz. Te egy üzleti stratégiát vonsz a védelmed alá, aminek a fő pontja a túlreprezentálás. Nem reprezentálás, túlreprezentálás. Ha te nem látod a kettő közötti különbséget, és, hogy mit implikál, akkor nincs értelme a további vitának.


"Akkor is elmond valamit az értékrendjéről, és ez egy pozitív dolog!"

Az értékrendje a pénz. Szerinted a pride month alatt azért tolja megannyi cég az LGBTQ+ támogató üzeneteit, pride avatart, stb mert nekik ez fontos? El kell keserítselek, kizárólag a pénz motiválja őket. És ha a motivátor nem valódi érdekeltség a mozgalomban, hanem az abból való meggazdagodás, akkor illő lenne alaposabban górcső alá venni, hogy amit tesznek az valóban pozitív hatást gyakorol-e. Szerinted a Netflix pozitív hatást gyakorol azzal, hogy túlreprezentál egy embercsoportot, és sokszor csak azért tesz egy meleg, vagy transznemű karaktert a műsorba, hogy legyen benne egy?


Szerintem edukáld picit magad, és tanulj meg különbséget tenni a valódi reprezentálás és a tokenizmus között.

2022. júl. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

18-as, drágám, hadd reagáljak egyenként a bölcs gondolataidra:


1. Úgy látom, nem értetted meg, hogy mire akartam utalni. Nektek, heteróknak nem tetszik, hogy mindenhol LMBT karakterek vannak. A melegeknek van baja azzal, hogy hetero karakterek vannak? Sztem nem jellemző, de mondd, ha nem értesz egyet...


2. Ezt te se gondolhatod komolyan, hogy nincs semmi különbség a meleg és a b*zi megnevezés hangulata között... És ha te magad meleg vagy, és csak ezért mered használni, akkor nyilván nem mondhatja rád senki, hogy sértő szándékod lenne, ellenben ha heteró, akkor teljes joggal


3. Tegyük fel, hogy minden sorozatnak pl. van 20 főszereplője, abból 1 vagy neadjisten 2 LMBT! Úristen, csak emiatt lett népszerű a Netflix, dögöljön ketté! (Nem tom érzed-e az iróniát xd)


4. Azt mondom hogy ebből legalább az látszik, hogy nem ítéli el ezt a dolgot, ami egy jó pont. És igen, véleményem szerint egy sorozatnak nem árt ha van benne meleg. És még egyszer igen, képzeld, engem is megerősít a LMBT melletti kiállásomban, hogy pl. Taylor Swift meg Ariana Grande is így tesz. Más ember lehet ugyanígy a Netflixszel vagy egy színésszel aki játszik az adott sorozatban.

2022. júl. 24. 00:14
 20/38 anonim ***** válasza:
0%
Húszból kettő az tíz százalék. Mike, Will, Lucas és Dustin négyen vannak, abból egy meleg az 25%. Az emberek negyede nem az LGBTQ+ halmazba tartozik szerintem, de még a tíz százaléka sem. Ha Taylor Swift és Ariana Grande szart ken a fejére te is azt teszed? (Nem tom érzed-e az iróniát xd)
2022. júl. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!