Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szavazás: A Stranger Things...

Szavazás: A Stranger Things végén kivel legyen együtt Mike?

Figyelt kérdés

2022. júl. 22. 18:19
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
0%

#19 "A melegeknek van baja azzal, hogy hetero karakterek vannak?"

Semmi alapjuk nincs rá, hogy legyen. Az egyik a norma, a másik a normától eltérő. Ez nem nézőpont, vagy filozófiai álláspont kérdése, ez statisztika. Az, hogy az emberek egyenlő bánásmódban részesülnek szexualitástól függetlenül nem egyenlő azzal, hogy minden metrika szerint azonosak. A bolygó lakosságának messze nagyobb százaléka heteroszexuális, mint az összes többi szexuális és nemi identitásba tartozók együttvéve. Az analógiád egyszerűen nem működik. Nem ugyanaz a kisebbség szemszögéből megítélni a túlnyomó többség reprezentálását, mint fordítva.


2. Ezt te se gondolhatod komolyan, hogy nincs semmi különbség a meleg és a b*zi megnevezés hangulata között


Nem, de nem is mondtam ilyet. Azt mondtam, hogy enyhén offenzív, és egyáltalán nem indokolja az általad bemutatott kiborulást.


"És ha te magad meleg vagy, és csak ezért mered használni, akkor nyilván nem mondhatja rád senki, hogy sértő szándékod lenne, ellenben ha heteró, akkor teljes joggal"


A szememben nem létezik olyan, hogy egy szó megengedett egy adott embercsoportnak, de másoktól sértő. Egy szó vagy sértő, vagy nem, de nincs olyan, hogy "há' ha meleg vagy akkor szabad". Ez diszkriminatív, és egyáltalán nem előremutató. A n**ger szó használatát is erősen szoktam támadni, ugyanis kétszínű és káros koncepció az, hogy a feketék vígan használják jobbra balra, de ha egy fehér mondja ki a száján, akármilyen kontextusban, akkor azért lincselés jár. Ha olyan sértő, akkor senki ne használja. Ha el tudják fogadni, hogy egyesek használják a szót, akkor pedig ne szelektáljanak. Ebben nagyon erős véleménnyel rendelkezek, szóval kár erőlködnöd.


"Tegyük fel, hogy minden sorozatnak pl. van 20 főszereplője, abból 1 vagy neadjisten 2 LMBT!"

Gyönyörűen leírtad a tokenizmus lényegét. Nem kell a fél szereplőgárdának melegnek lennie, egy elég, ő lesz 'A meleg karakter', aki repezentál. Nem újkeletű praktika ez, a feketékkel már régóta csinálják. Feltűnt, hogy a régi akciófilmekben a rendőrkapitány szinte mindig fekete volt? Tudod, hogy miért? Mert jól mutatott az, hogy egy olyan tiszteletteljes és felelős pozícióban, mint a rendőrkapitány egy fekete ember van. Ezzel ellensúlyozták azt a társadalmi képet, hogy a feketék alacsony iskolázottságúak, és nem tudnak magas presztízsű pozíciókat megszerezni. Ezt amolyan pozitív diszkrimináció. De a pozitív diszkrimináció is diszkrimináció, és bár a szándék 'nemesnek' tekinthető, de ugyanakor mégis mesterkélt az, hogy azért tesznek XY karaktert egy filmbe, mert az jól mutat. Röviden: tokenizmus.



"Azt mondom hogy ebből legalább az látszik, hogy nem ítéli el ezt a dolgot, ami egy jó pont. És igen, véleményem szerint egy sorozatnak nem árt ha van benne meleg."

Egy sorozatnak alapvetően nem árt, ha van benne meleg, de nem is tesz hozzá semmit. Legalábbis ez lenne az elvárt, hogy egy karakternek ne a szexualitása legyen a hozzáadott értéke a műsorhoz. Ez viszont sokszor nem teljesül. A Stranger Things egyébként kivétel ez alól, itt egyáltalán nem éreztem erőltetettnek a karakterek szexuális irányultságát. Organikus volt, és belesimult a többi személyiségjegyük közé.


"És még egyszer igen, képzeld, engem is megerősít a LMBT melletti kiállásomban, hogy pl. Taylor Swift meg Ariana Grande is így tesz."

És ez szuper. Nem mondtam soha, hogy az LGBTQ+ melletti kiállás vállalatoktól, celebektől eredendően rossz. Azt mondtam, hogy majdnem mindig érdekvezérelt, cégek esetében legalábbis. És ha érdekvezérelt, akkor sem feltétlenül rossz, de nem is feltétlenül jó. Attól függ, hogy az ahogy a cég a saját érdekeiért tesz, az a tényleges mozgalom érdekeivel is összhangban van-e. A Netflix tokenizmusa felveti a kérdést, hogy valóban a melegek érdeke-e az, hogy minden műsorban kivétel nélkül legyen egy LGBTQ karakter, akinek lehet ennyiben ki is fullad a személyisége. Szükséges-e az, hogy csak azért legyen fekete, meleg, ázsiai egy alkotásban, hogy ki lehessen pipálni, hogy tettek bele? Vagy fontosabb az, hogy normálisan kibontott karakterek legyenek, akik lehet hogy nem heteroszexuálisak, de lehet, hogy azok, de lehet hogy soha nem derül ki, hogy azok-e, mert érdekes módon ezt sokan nem írják a homlokukra.


Azzal, hogy a Netflix kvóta szerint válogatja a szereplőgárdáját pontosan azt támasztja alá, hogy őket nem érdekli, ők csak ki akarnak mindent pipálni. És ezt nagyonsokan jogosan támadják.

2022. júl. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

20-as, ezt figyeld:


Mike, Will, Lucas, Dustin, Max, Eleven, Jonathan, Nancy, Steve, Robin, Jocye, Hooper, Murray, Dr. Brenner, Dr. Owens, Erica, Karen, Argyle, Eddie, Vecna


Hivatalosan is ők a 20 legfontosabb szereplő, ebből 2-ről (Will, Robin) tudjuk, hogy a saját neméhez vonzódik, ami, ahogy nagyságod is megállapította, 10%


Te kiválasztottál 4 szereplőt, és az alapján mondtad, hogy a karakterek 25%-a meleg, ennyi erővel én azt mondom, hogy a 4 legfontosabb szereplő Mike, Eleven, Jocye és Hooper, és ők heterók, szóval 0% a melegek aránya, megszívtad

2022. júl. 24. 05:35
 23/38 A kérdező kommentje:

21-es, már a második és a harmadik mondatod ellentmond egymásnak: A norma azt jelenti, hogy elfogadott. Nem attól lesz valami elfogadott, mert többen vannak a képviselői. És te pontosan ezt állítod, mikor felhozod a statisztikát.


Illetve igazad van abban, hogy vannak, akik így gondolják, hogy nem kell elfogadni a kisebbségeket, mert az nem "norma". Ezek közé tartoznak: homofóbok, rasszisták, antiszemiták stb. Gondolom egyikhez sem akarsz tartozni, Mr. Tokenizmus...

2022. júl. 24. 05:53
 24/38 anonim ***** válasza:
0%

#23 A norma nem azt jelenti, hogy elfogadott, közelében sincs a két szó jelentése egymáshoz. A norma tendenciát, törvényszerűséget, alapértéket állapít meg. Szóval igen, a statisztikai arányok szerint a heteroszexualitás a norma. Ha egy új emberrel találkozol, nem fogod automatikusan azt feltételezni, hogy meleg, mert sokkal valószínűbb, hogy hetero.


"Illetve igazad van abban, hogy vannak, akik így gondolják, hogy nem kell elfogadni a kisebbségeket, mert az nem "norma"."


Nem unod már, hogy szavakat adsz a számba? Soha nem mondtam azt, hogy nem kell elfogadni a kisebbséget. Tanulj meg szöveget értelmezni, mert ez már nem az első alkalom, hogy olyasmira reagálsz, amit le sem írtam.

2022. júl. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

[link]


ott van vastag betűvel, hogy irányelv...


[link]


rögtön az első mondatban kifejti, hogy követendő szabály


Tehát nem tudom honnan vetted hogy egy statisztikai szakszó...


Szóval mégiscsak nekem volt igazam, és azt állítottad, hogy a heteroszexualitás irányelv és követendő példa, ami elég egyértelműen kirekesztő az LMBT-közöséggel szemben.


Részemről az ügy lezárva

2022. júl. 27. 23:46
 26/38 anonim ***** válasza:
0%

"ott van vastag betűvel, hogy irányelv..." Meg hogy összehasonlítási alap. De még az irányelvvel sem léptél túl közel az elfogadottság kifejezéséhez.


"rögtön az első mondatban kifejti, hogy követendő szabály"

Aha. Csakhogy ez a társadalmi norma. Nem a norma. Két külön kifejezés.


Amúgy értelmes emberek nem terminológiával próbálnak vitát nyerni. Leginkább azért, mert nem lehet. Nem a mondandóm lényegére reagáltál, hanem elkezdtél belekötni egy szó jelentésébe. Szóval gratulálok, megnyertél egy terminológiai vitát. Az eddigi beszélgetésünk tárgyában viszont még lópikulát nem mozdultál előrébb.

2022. júl. 28. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy ha már kirekesztésről beszélünk, kettőnk közül te nem használod az LGBTQ+ teljes nevét. Leragadtál az LMBT-nél. És mi lesz a többiekkel, akik nem esnek bele ebbe a 4 kategóriába? Hát ez kirekesztőőőőőőőőőő.


Látod? Ilyen az, ha a terminológiába köt bele valaki.

2022. júl. 28. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

Jó, ha azt akartad mondani, hogy a heterók a többség, azért természetesen nem haragszom, hiszen ez igaz. De én honnan tudhattam volna, hogy rosszul ismered a norma szó jelentését? Remélem, hogy már te is bevallod, hogy így volt, egyrészt mert az irányelv szót, feltételezem, tudod értelmezni, másrészt meg milyen normáról beszéltél volna, ha nem társadalmi normáról? Ez eléggé úgy tűnik, mint egy TÁRSADALMI kérdéskör. De még ha nem is erre gondoltál, akkor sem tudsz olyan jelentést találni neki, amiből jól jönnél ki.


Szóval nem a terminológiába kötöttem bele (mint te az LMBT esetén), hanem a tartalomba. Csupán annyi történt annál a két mondatnál, hogy nem sikerült a megfelelő szavakat megtalálnod, így más, a melegeket nézve pejoratív értelmet nyertek, mint amiről azt állítod hogy gondoltál... Nem kell ezt túlragozni

2022. júl. 28. 14:12
 29/38 anonim ***** válasza:
0%
A szó jelentésébe kötöttél bele, ráadásul miután oda-vissza vitáztunk arról, hogy mit jelent a szó, és még meg is adtam a saját definíciómat rá, te mindezt kidobtad az ablakon, és arra a feltételezésre jutottál, hogy én mindvégig a megfelelő definícióra gondoltam. Szóval arra a kérdésedre, hogy "honnan tudhattam volna, hogy rosszul ismered" a válaszom: Onnan, hogy kerek-perec elmondtam. Szóval te továbbra sem egy magasztos lovag vagy, aki oly hősiesen kiáll mások érdekében, hanem valaki aki kétségbeesetten meg akar sértődni valamin, és ezért szelektíven értelmezi azt, amit a másik mond neki. Ráadásul nem kell három agysejtnél több, hogy az összes eddigi mondandóm kontextusából összetedd, hogy nem vallok semmilyen nézetet, ami pejoratívnak tekinthető. De, újfent, azon nem lehet megsértődni, ugyebár.
2022. júl. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
na de várjál, te voltál a 2. hozzászóló?
2022. júl. 28. 15:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!