Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Kinek hogy tetszett a "Jeffrey...

Kinek hogy tetszett a "Jeffrey Dahmer-sztori" című sorozat??:))

Figyelt kérdés
Én most kezdtem el nézni és nagyon tetszik, meg Evan Peters (Jeff) olyan kis helyes benne 😍🖐️ Mondjuk maga a történet az borzalmas nyilván, de én érdekesnek találtam, TikTokon dobta fel legelőször a videókat róla, aztán most el is kezdtem nézni.

2022. okt. 13. 20:53
A kérdező szavazást indított:
Nekem is tetszett nagyon
Nekem nem igazán tetszett
Nem láttam még, de tervezem megnézni
Nem láttam még, nem is akarom
Nem hallottam még erről a sorozatról
50 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
51%

Az a baj, hogy Evan csak a sorozat miatt lett felhypolva. Azelőtt senkit nem érdekelt, de most hirtelen mindenkinek ő tetszik. Milyen különös...


Egyébként a sorozat maga jó, kicsit eltér a valóságtól, de nem számít.

2022. okt. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Hát most na, én is a soriból ismerem őt.
2022. okt. 13. 21:38
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Én az Amerikai horror storyban, WandaVision-ben és Easttowni rejtélyekben is láttam. Szerintem túlzás hogy emiatt hypeolnák, sok mindenben szerepelt.
2022. okt. 14. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

#1-es, ekkora butaságot nem is írhattál volna. Ez pusztán a te ismerettségedet tükrözi az irányába. Az ne is zavarjon, hogy olyan ismert dolgokban szerepelt (és közönség kedvenc volt), mint az Amerikai horror story, X-men univerzumban Higanyszál, tavaly a WandaVízióban visszatért Higanyszálként pár jelenet erejéig, tavalyi Easttowni-rejtélyekben nyújtott alakításáért (ami szintén felkapott volt és egy rakás díjat nyert) emmy díjat kapott...


De biztos neked van igazad, akinek fingja nem volt erről.

2022. okt. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem elég zavaró hogy össze vissza ugrálnak időben a sorozatban…
2022. okt. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%

Nekem nagyon tetszett a sorozat. Evan Peters fantasztikusan játsza Jeffrey Dahmer szerepét. Jobb színészt keresve sem találhattak volna a feladatra.

Viszont van negatív kritikám is, amit most ki is fejtenék. Mindenféle rasszizmus nélkül írom, hogy nekem nagyon az jött le a sorozatból, hogy szinte minden minden fehér rossz, és minden fekete jó. Köztudott, hogy Jeff egy olyan környéken lakott ahol csak négerek, és nem volt ritka az utcai randalírozás, vagy a drog árusítás. Hiányoltam, hogy ebből nem mutattak semmit.

Az első részben látjuk, hogy Tracy Edwards az áldozat szerepében sikeresen megmenekül Dahmer elől. Azonban ezek után nemsokkal őt is letartóztatják emberölésért. Természetesen ebből sem kaptunk semmit.

Továbbá Dahmer gyilkosát is sikerült úgy bemutatni, mint "a hős igazságszolgáltató". Holott korántsem azért ölte meg Jeffet, mert Isten erre utasította volna. Hanem, mert Jeffrey FEKETÉKET gyilkolt. Illetve ez az afroamerikai férfi egy másik rabtársával is végzett, ugyanakkor, ugyanott, mert megölte a feleségét és rá akarta kenni két FEKETÉRE. A sorozat teljesen mást mutat.

Nekem Glenda karaktere is egy kicsit túl lett tolva a vége felé. Főleg, mert ő egy fiktív karakter és ehhez képest véleményem szerint, túl sok szerepet kapott.

Szintén a sorozat vége felé van egy olyan jelenet, amikor mutatják Gacy kivégzését, és szóba kerül, hogy micsoda szörnyeteg volt. Erre megszólalnak: "Jeffrey Dahmer az igazi szörnyeteg". Na most, ha bárki kicsit utánaolvas Gacynek, pillanatok alatt kiderül, hogy Dahmer kispista volt hozzá képest.

Mutatják azt is, hogy két fehér rendőr viccből hívogatja az áldozatok hozzátartozóit, és mindenféle "kedves" dolgokat mondanak nekik a telefonban. Erről nem olvastam semmit, hogy megtörtént volna. De itt is érezhető volt a "fehérek a feketék - és az ázsiaiak - ellen" kontent.

Megemlítem még azt az ominózus új lakót, akit beköltözése után nem sokkal Jeff meggyilkol. A fickó a valóságban is eltűnt, de nem tudták Dahmerre bizonyítani, és Jeffrey is tagadta, hogy megölte volna ezt az embert.

Van még pár dolog ami eredetileg másképpen zajlott, vagy a valóságban "balladai homály" fedte a történteket, ebbe pedig előszeretettel kevertek fikciót a sorozatban. Szerintem ha már igaz történetet dolgoz fel, nem kellene semihez sem hozzáírni, vagy átírni.

Viszont az nagyon tetszett, hogy voltak benne olyan jelenetek is, amik hajszál pontosan adják vissza azt, ahogy a valóságban történt.

A negatívumoktól eltekintve tényleg élvezetes - már ha ezt lehet így mondani - és érdekfeszítő sorozat volt. A hangulta is magával ragadott, végig át tudta adni azt a nyomasztó érzést. Nem mellesleg az összes színész zseniálisan játszott. Összességében nekem ez a sorozat egy 10-es skálán olyan 8.

2022. okt. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
62%

Minden igaz történetbe vannak fiktív szálak, én ezt megértem hogy izgalmasabb legyen…

Sztem azért ment el ennyire a feketék “védelmébe” a sorozat mert így is elég rizikós egy ilyen igaz történetből sorozatot csinálni mikor rengeteg családtag meg el…

Komolyan én nem is értem hogy a nézettség miatt minden erkölcsét feladja már a filmipar

Megölt egy 14 éves gyereket, zombit akart belőle csinálni és ezt a jelenleg is elő családtagoknak végig kell nezni… hat én biztos perelnek

Eleve rengeteg kislány nézi a sorozatot mert egy éppen aktuális jó pasit raktak bele aki korulrajongott… számomra ez is undorító hogy meg egy ilyen témát feldolgozva is arra építenek hogy nézzék a rajongó kislányok, mondjuk tényleg nagyon jó színész, ennyi mentségük van

Amúgy az igazi jeffrey azt mondta hogy neki nem a feketék tetszettek, ezt nehéz elhinni, nekem nagyon úgy tűnt hogy a feketékre ment

Persze nyilván eleve olyan környéken lakott, más kérdés hogy azért költözött oda mert nem volt pénze vagy mert feketéket nem keres annyira a rendőrség mikor eltűnnek…

2022. okt. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
62%

De miért "KELL" végignézni? Senki sem kötelez rá senkit. Ilyen filmek ezelőtt is voltak.


Meg az is mi már, hogy nézik kislányok. Mintha ez az ő felelősségük lenne... Jézusom.

2022. okt. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
94%
Jól összerakott sorozat. Az időugrálás szerintem is zavaró volt picit, de legalább így jobban koncentráltam a cselekményre. A sztori nekem erős kicsit, mivel nem ismertem az alaptörténetet a közepe fele elgondolkodtam, hogy van-e elég erős idegzetem végignézni. Ez persze nem a film hibája, így utána olvasva teljesen vissza adja azt amit kell, a fikciós részekkel együtt. Tetszett, hogy mindenki szemszögéből hosszasan elemzik az eseteket, beleértve a szülők, az áldozatok szülei, az elkövetők stb. Egyáltalán nem jött le semmiféle rasszizmus belőle. Egy homoszexuális fehér gyilkos aki egy feketenegyedben lakik. Egy ilyen témát valahogy azért fel kell dolgozni. És sajnos tényleg vannak olyan rendőrök, akiknek jobb dolguk is akad (pl telefonbetyárkodás), mint hogy erélyesen odaálljanak ha valami gyanús.
2022. okt. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
67%
*elkövető
2022. okt. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!