Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Kinek hogy tetszett a "Jeffrey...

Kinek hogy tetszett a "Jeffrey Dahmer-sztori" című sorozat??:))

Figyelt kérdés
Én most kezdtem el nézni és nagyon tetszik, meg Evan Peters (Jeff) olyan kis helyes benne 😍🖐️ Mondjuk maga a történet az borzalmas nyilván, de én érdekesnek találtam, TikTokon dobta fel legelőször a videókat róla, aztán most el is kezdtem nézni.

2022. okt. 13. 20:53
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet nézni Dahmert a tárgyalásos fotókon, szerintem sem volt rossz pasi, aztán a börtönben tényleg leamortizálódott, arcra is látszik, és mintha pocakot is eresztett volna, legalábbis az utolsó interjújában, amit az apjával együtt vettek fel, már látszik a börtönruha alatt némi felesleg, és fejre is kikerekedett. Hát gondolom csak evett meg aludt (általában átaludta a nappalokat, és éjszaka volt ébren), edzeni meg ezek szerint nem edzett, noha lett volna rá lehetősége, a halálakor is az edzőtermet takarította. Biztos kinézte a többi rab, nem akart konfrontálódni vagy a fene tudja...


Visszatérve a sorozatra, valóban sok az öszemosás és túlzás. Teljesen felesleges volt Glenda karaktere, hiszen a valódi szomszédját is beleírhatták volna. Volt a szemközti lakásban egy nő, aki nagyon kedvelte Jeffrey-t, neki csinálta a szendót is. A nő el se akarta hinni, hogy gyilkos, amikor meghalt a börtönben, még sírt is. Na, hát nyilván túl pozitívan állt hozzá ez az ember, ezért inkább írtak egy fiktív karaktert, akinek konfliktusa van vele, pusztán dramaturgiai okokból.

DE ott van mondjuk rögtön az első részben Tracy Edwards, akit a sorozatban egy melegbárban szed fel. Ez teljesen hamis, egy italbolt előtt elegyedett beszélgetésbe vele, és Edwardsszal ott volt két fekete és egy fehér barátja is, készültek az esti buliba. Edwards heteroszexuális, és 100 dollárért ment fel a lakásba, hogy lefotózzák.

A szemenszedett hazugság, hogy Dahmer rasszista lett volna, de az is sántíto, hogy kifejezetten a feketékre bukott. Mindkettőt ő maga cáfolta, több interjúban is, úgy fogalmazott, hogy ő meg akarta találni a lehető legjobban kinéző srácot, nem számított sem a rassz, sem a szexuális beállítottság. Aztán felsorolta, hogy az első két áldozata fehér volt (az első ráadásul heteró), a harmadik amerikai indián (róla sem bizonyított, hogy meleg lett volna, egy buszmegállóban szedte össze), a 4. és 5. latino. (ÉS ugye ott van a kissrác, aki ázsiai.) Aztán jöttek a feketék. Ennek nyilván az az oka, hogy azokban a bárokban a fekete meleg férfiak voltak a törzsközönség, szóval innen válogatott. Törzstag volt egy csomó helyen, volt, ahol saját bárszéke volt, mindig arra ült le, onnan figyelte az embereket.

Az olcsó környékre is azért költözött, mert nem volt sok pénze, hiszen állandóan kirúgták az állásaiból a piálás miatt, vagy volt, amikor egy gyilkosság után másnap egyszerűen nem ment be dolgozni.

Hiányzanak még olyan apróságok a sorozatból, mint hogy videokamerákat szerelt fel a folyosóra, amik a lakását figyelték (valójában kamu volt, de ezt kívülről senki se tudta), és hogy volt riasztó az ajtón, ami tényleg működött is. ÉS nem zajongott esténként mindenféle fúrógépekkel, az áldozatait többnyire a fürdőkádban aprította fel. A végefelé, amikor végképp kezdett kicsúszni a lába alól a talaj, már annyira rajta volt a kényszer, hogy újabb és újabb pasikat szerezzen, hogy ideje se volt eltüntetni az előző holttestet, így előfordult olyan, hogy két hulla volt a kádban, és mellettük zuhanyozott.

Valójában egy igen szomorú sztori az övé, rengeteg mentális zavarral, és ha ezeket kezelték volna még idejében, akkr most tán nem is nagyon lenne miről beszélgetnünk. A börtönben már prozacot adtak neki, attól jobban lett, és valószínűleg ekkor tisztázódott le igazán benne, mit tett, ezért nem tudott állítólag nappal ébren maradni, csak az étkezésekre keltették fel, este volt inkább fenn, olvasott és tévézett. Egyébként nagyon művelt volt, valahol írták, hogy 145-ös IQ-ja volt.

Máig rejtély, hogy miért is halhatott meg, úgy értem az okot tudjuk (két ütés a fejre vasrúddal, aztán Scarver a falba és a padlóba is belevágta a koponyáját), de az nem normális eljárás, hogy az őrök magára hagynak 3 rabot legalább 20 percre. Állítólag nagyon utálták, és vérdíj is volt a fején nem hivatalosan, Scarver meg addig nem foglalkozott vele igazán, amíg össze nem kerültek takarítani, bár nem kedvelte. Több őrt az eset után érdekes módon korkedvezménnyel nyugdíjaztak.

Tudom, ott van még a ketchuppalleöntött börtönkaja esete, amivel hergelte a többieket, de erre is van elmélet. Állítólag nem nagyon bírta a bűntudat terhét, meg akart halni, de halálbüntetést nem kaphatott, ahhoz viszont gyáva volt, hogy magát megölje, ezért szándékosan bosszantotta a rabokat és az őröket, hogy kihúzza a gyufát. Kb azt akarta, hogy öljék meg, és az utolsó telefonbeszélgetésénél az anyjával mondta is, hogy nem érdekli, ha történik vele valami. Meg is kapta, amit kért, nem is védte magát. Reflexből megpróbált elmenekülni a kijárat felé, de aztán leütötték. Nem támadot vissza, semmi.

Szóval nagyon érdekes ez az egész szerintem, és a leírtakból is látszik, hogy sok-sok-sok apróság nem úgy lett adaptálva a sorozatban, ki lett forgatva, el lett kenve, át lett írva. Jó lett, nézhető, sőt, újranézhető, de a mai korszellemet kiszolgáló sorozat, érződik rajta, és emiatt kevésbé figyel a valóságra. Dahmer egy igen zavarodott elme volt, de látszólag barátságos és jó beszélgetőpartner, nagy olvasottsággal (rendszeresen járt könyvesboltokba), nem egy motyogó f@sz.

2023. jan. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát az utolsóval teljesen egyet tudok érteni. Igen összeszedett, és számomra nagyon igaz véleményt írtál. Ment a zöld jel!
2023. jan. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
69%

Elég szomorú hogy csak úgy hagytak egy olyan sorozatgyilkost aludni egész nap aki megölt 17 embert, ahelyett hogy reggel 5kor el kellett volna mennie valami durva munkát dolgozni…. Meg meg filmeket is nézhetett… meg jobban is járt mint kint ahol dolgoznia kellett

Amúgy a nagyanyjának is egy takaros haza volt, a ház amiben felnőtt meg kifejezetten felsőbb kategória, nem értem hogy a jó családi háttér mellett hogy nem volt pénze…


Egyszerűen nekrofil volt a csávó, nem izgatta a normális szex, lehet hogy nem is csinált soha olyat, ezért kellettek neki a hullák, tudta ő hogy mit csinál, hihetetlen hogy sok ember szimpatizál vele…

2023. jan. 10. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

21-es vagyok.

Az amerikai börtönök nem úgy működnek, hogy reggel 5-kor kihajtanak a bányába aztán lesz ami lesz. Értem én, hogy a "szeemt szemért"-elv alapján ez sokakat felháborít, de pont azért működik szervezetten egy modern társadalom és a modern igazságszolgáltatás és büntetővégrehajtás, mert meghaladtuk a középkor szintjét. Ha ott tartanánk, akkor nyilvános feldarabolásban lett volna része, de hát nem ott tartunk, és ez jó. Civilizált emberek vagyunk, akik civilizált módon büntetik meg a renitenseket.

Dahmerre visszatérve: az elfogása után már rögtön részletes beismerő vallomást tett, és ezzel jelentősen megkönnyítette a nyomozók munkáját. Például ha ő maga nem mondja el, akkor az első két gyilkosságát (vagy tán többet se, ahol már megfelelően eltüntette a hullákat) rá se tudták volna bizonyítani. Ha nem mondja el, hol ásta el a csontokat a régi házuknál, hol szórta szét a majdhogynem porrá (csontdarabkákká) kalapált maradványokat, akkor az életben nem találják meg. Ez afféle "enyhítő körülmény", mert a 90-es évek elején még nem volt kiterjedt DNS adatbázis, hogy elég egy csepp vér vagy egy csontdarab, és rögtön meg is van, kihez tartozik. (NE legyenek senkinek se illúziói, amikor geneológiai kutatás céljából DNS-mintát adtok a Myheritage és hasonló oldalaknak, akkor az adatbázist is gyarapítjátok, mert az interpol hozzáférhez ezekhez. Ma már nem kell újjlenyomat adatbázis a rendőrségen levett mintákból ahhoz, hogy ha bárki elkövet bármit, és a helyszínen hagyja a mintáját, ami nem olyan nehéz ám, akkor ráhúzzák a vizeslepedőt.) Szóval azért cserébe, hogy adatokat szolgáltatott az áldozatokról, nem bántak vele kegyetlenül az előzetesben sem, meg a tárgyalás alatt sem. Ő maga volt a saját bűneinek legfőbb kiszivárogtatója.

A börtönben, az ítélet után egy évig gyakorlatilag magánzárkában volt. Nem egy lyukban, szóval nem büntetésben, de elkülönítve a többi rabtól, mert esélyes volt, hogy meg fogják ölni. De ez nem azt jelentette, hogy akkor nem biztosítanak neki valami minimális szocializációt, szóval igen, tévézhetett, olvashatott, rengeteg levelet kapott, még egy plakát is volt a cellafalán valami olyasmi szöveggel, hogy "anonim kannibálok klubja", bár ezt már nyilván bosszantásnak szánta. De úgy alapvetően is, a börtönt nem úgy kell elképzelni, hogy teljes mértékben korlátozzzák az embereket, mert az hamar őrülethez, lázadáshoz vezetne, a börtönélet is egyfajta élet, most ilyen erővel akkor konditermük se legyen, mert nehogy már kigyúrják magukat, hiszen ez veszélyes! (Pedig a stresszlevezetésre szükség van.)

Egyébként dolgoznak, takarítanak, vagy a börtön saját műhelyeiben dolgoznak. Még fizetést is kapnak a munkájukért, igaz, hogy nevetségesen keveset, és azt a pénzt a börtön kantinjában el lehet költeni termékekre, pl papírra, borítékra, cigire. Jeffnek irtó sok pénzt küldtek a rajongói, több ezer dollárja gyűlt össze pusztán ilyen adományokból, szóval bármit megvehetett magának, amire szüksége volt, és amit legálisan meg lehet venni a börtönben.


Családi háttér: ő maga úgy nyilatkozott, hogy nem tartja a gyerekkorát túl rossznak, de a szülei állandó veszekedése arra késztette, hogy magában tartsa a problémáit. Már kb 13 évesen tudta, hogy meleg, a szembeszomszéd fiúval csókolóztak egy fára épített lombházban, szóval volt normális szexuális orientációja, nekrofilnak valószínűleg senki sem születik. Ezt a problémát úgy próbálta megvilágítani szintén az utolsó interjújában, hogy amíg mások kontrollja alatt élt, addig képes volt féken tartani magát. Tehát amíg a szüleivel élt, addig tisztelettel adózott a szülei felé, de amint magára hagyták, felszabadult benne minden elnyomott fantáziagondolat, hiszen már nem volt kinek számot adnia. És ha belegondolunk, ez tényleg így lehet, mert utána 9 évig nem gyilkolt, és ebben az időben vagy a hadsereg tartotta kontroll alatt, vagy a nagymamája és úgy a családi nyomás általában megint, csak a végefelé kezdett kibújni ez alól, és amikor külön költözött, végleg elvesztette a fejét. Ez kicsit olyan, mint amikor elnyomsz valakit, de egyszer összegyűjti minden frusztrációját és ellened fordul. Ebben az esetben azt kell megérteni, hogy eleve adott volt egy széteső család, még ha jómódúak voltak is, egy meleg fiú, aki titkolja a szexualitását, és egy mentálisan sérült anya, aki már a terhessége alatt is gyógyszerek tucatját szedte be. Márpedig minden, amit egy terhes nő megeszik, a gyerekhez is eljut, akkor miért lenne z másként a gyógyszereknél. Szerintem a csávónak esélye sem volt arra, hogy ne valami defektussal szülessen, plusz a melegség, plusz az otthoni stressz, hát nem is csodálkozom rajta, hogy teljesen zavart lett.

Ugye a sorozatban van az a rész, amikor hazaviszi a stoppost. Na ez egy érdekes téma, mert azt nem említi a sorozat, hogy Jeffreynek volt egy ilyen fantáziája. Konkrétan az, hogy felvesz az útról egy stoppost, hazaviszi, és mindenféle dolgokat csinálnak együtt. A stoppos fiúnak irtó nagy pechje volt, mert Jeff a férfiak felsőtestére gerjedt, a jól kidolgozott fizikum volt az, ami nagyon bejött neki, és ehhez hozzávesszük a stoppos fantáziát, hát szerencsétlen Hicks meg nem félmeztelenül stoppolt? A hippikorszak végefelé járunk időben, szóval ez nem szokatlan. És most gondoljátok el, hogy Dahmer fejében meg mi játszódhatott le, amikor meglátja az út szélén a félmeztelen stoppost, és kapcsol, hogy te jó ég, hát itt a megvalósult fantázia. Szóval megfordult és felvette. Nem lefékezett mellette, hanem megfordult, visszafordult érte, amiből arra lehet következtetni, hogy azért gondolkodott egy keveset, mit is tegyen. Hazavitte, beszélgetett vele, és a beszélgetésből hamar kiderül, hogy a csávó nem meleg, ezt is egy interjújában mesélte el. Miután leütötte, ezt a holttestet egyébként nem dugta meg, annak ellenére sem, hogy megtehette volna, és eleve az volt a cél, hogy sexeljen vele. Gyakorlatilag beijedt a saját tettétől, szóval rárejszolt párszor a meztelen felsőtestre, aztán feldarabolta és szemeteszsákokba tette.

Tudom, hosszúra nyúltam, az egésszel azt akarom valahogy megvilágítani, hogy a saját gondolatai mentén nem annyira logikátlan, mikor mit csinált, és ha a családi hátteret meg a szexuális orientációt is figyelembe vesszük, plusz az eleve örökölt mentális betegségekre való hajlamot, akkor szép lassan kirajzolódik az elméje.

Amúgy a gyerekkori háza eladó Bath-ban, Ohio-ban, ha valakit érdekel, legutóbb, amikor ingatlanos oldalon láttam, 225 ezer dollár volt.

Ja és hogy miért volt csóró, ha a családja nem volt szegény: nem valószínű, hogy támogatták. Ezt a kölyköt 18 évesen gyakrolatilag kirúgták otthonról, az apja mindig elpaterolta valahova, az anyja lexarta, még tán a nagyanyja segített neki a legtöbbet. Sokan dicsérik Lionel Dahmert, amiért a halála napjáig (sőt, azon is túl) kiállt a fia mellett (nem a tettei mellett), és mindig elmondta, hogy szereti, ölelgette, látogatta havi egyszer (ennyit engedélyeztek), búcsúztatót is szervezett neki, noha ezt, és a temetést is Jeff kifejezetten nem akarta a végakaratában. Még most is be akarja perelni a Netflixet. De azért tegyük hozzá, hogy talán van némi lelkiismeret-furdalása, hiszen akkor,a mikor ogazán kellett volna egy erős, racionális gondolkodású apa, akkor sosem volt ott, vagy lepasszolta a gyerekét. Azért küldte a nagyanyjához, mert nem akarta, hogy vele és a második feleségével éljen. Nem tudom, a 80-as években ez mennyire lett volna szokatlan, de manapság elég szétnézni, még a 30-as éveikben is laknak gyerekek a szülőkkel, mert anyagilag másképp nem bírnák.

Ha van még kérdés, írjátok, elég mélyen beleástam magam ebbe az ügybe.

2023. jan. 11. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Ja és miért nem volt pénze... mert egy középiskolát tudott felmutatni, ami nem nagy cucc. Amerikában nincs olyan, hogy érettségi, egy úgynevezett SAT tesztet írnak meg az utolsó év végén, ami némi matek, némi esszé (vagyis fogalmazást kell írni adott témában), a többi meg feleletválasztós teszt. A hülye is meg tudja csinálni, csak a filmekben ezt mindig érettséginek fordítják, hogy a magyar nézőknek is érthető legyen. Az egyetemi felvételik is másképp működnek, nincs ilyen pontrendszeres vacakság, mint nálunk, az egyetemek kiválogatják, kik kellenek nekik, felvételi beszélgetések vannak, meg szintén esszéket kell írni, elküldeni nekik, tanárok ajánlását kell csatolni, stb. Több egyetemre is felvehetnek, és még az előtt jönnek az értesítők, hogy befejezte volna a gyerek a középiskolát, szóval nem számít a SAT eredménye. Ez azt jelenti, hogy ott tényleg könnyebb protekciós alapon benyomni valakit az egyetemre, és az állami egyetemek jellemzően a kevésbé jó képességű embereknek vannak, szóval magyar példákkal illusztrálva, a gazdag szülő gyereke a SOTE mega z ELTE diákja lesz, a csórónak vagy rossz tanulónak meg jut a Nyíregyházi Főiskola. Jeffet az apja ilyen protekcióval benyomta egy állami egyetemre, csakhogy ne feledjük, közvetlenül az első gyilkosság után járunk időben, 3 hónapnyi kényszeres magány és a család széthullása miatt kialakult alkoholizmus idején. Mint említettem, Dahmernek igen magas volt az IQ-ja, de mentálisan rendkívül zavart volt, pláne ebben az időszakban, szóval fél év után kitették, mert csak ivott és nem tanult semmit. Aztán a hadseregben kötött ki, ahol a biológiai érdeklődése miatt, még kifejezetten jól is járhatott volna, de az alkoholizmus ezt a lehetőséget is elvette tőle.

Persze lehet mondani, hogy nehogy már sajnáljunk egy sorozatgyilkost, de ha megnézitek az életét, csupa kihagyott lehetőség, csupa szerencsétlen fordulat láncolata. Kicsit ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor történik egy tragédia, mondjuk egy tömegszerencsétlenség. Pl. repülő, vagy buszbaleset. Bármilyen ügyetmeg lehet vizsgálni. Általánosságban kijelenthető, hogy a tragédia sosem egy hiba miatt történik, pusztán egy dolgozó, szerelő, kivitelező nem tud tömegkatasztrófát okozni, mindig több hibaforrás vezet ahhoz, hogy a vége nagy gebasz legyen. Jeffey Dahmer fiatalkori élete és fejlődése pont ugyanez a szisztéma, és akkor még a későbbi esetekről nem is beszéltünk, amikor konkrétan az amerikai jogrendszer és igazságszolgáltatási rendszer hibái miatt került ki a látóterükből, és később meg a társadalom kisebbségeihez való hozzáállás miatt nem vették észre hamarabb a ténykedését. De ezek mind-mind következmények. Mint amikor hóembert építesz (már amíg volt hó, idősebbek tán emlékeznek rá). Előbb gyúrsz egy hógolyót, aztán elkezded a földön görgetni, és szépen felhízik.

Szerintem Jeffrey Dahmer áldozat, csak másképp, más módon, mint azok, akiket ő ölt meg. És igen, kijelentem, hogy én valahol nagyon is sajnálom, mert amíg a többi ismert nagy sorozatgyilkos egoista, másokat hibáztató barom, addig ő tisztább pillanataiban igenis felfogta, hogy amit tett, az nagyon gáz, és kereste a bűnbocsánat lehetőségeit, már amennyire tehette egy zárt helyen.

2023. jan. 11. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam sorozatokat nézni, mert 10-ből 9 nem köt le, sokszor a filmek sem igazán. Nagyon ritka, hogy valami ennyire lekössön, mint ez, kb pár nap alatt végig néztem az összes részt, alig vártam, hogy munka után nézhessem tovább. Amúgy is már régen is érdekelt a Dahmer sztori, mivel érdekel az, hogy jut el valaki ilyen szélsőséges dolgokig. Nehezen magyarázható meg, hogy miért lesz valaki ilyen, főleg ha valakiből ki sem nézné az ember. Szerintem nagyon jól sikerült megfilmesíteni, erős lett a forgatókönyv, engem teljesen lekötött. A színészek is nagyon jók, a díszlet, a helyszínek is nagyon eltaláltak. Nem is hiszem, hogy valaha lesz még sorozat, ami ennyire nagy hatással lesz rám. Persze amiről szól az szörnyű, de mivel a valóságban is megtörtént, szerintem jó, hogy hall az ember ilyen dolgokról. Sokszor jól szituált, normálisnak tűnő emberek is lehetnek ilyenek, mint Ted Bundy, Jeffrey Dahmer volt. Igazából aggasztó is, hogy bízzon meg az ember valakiben, miután sok ilyen történetet hall.
2023. febr. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként azt nem értem én sem, hogy miért változtattak meg bizonyos részleteket, mert sok mindent (pl a tárgyalást) konkrétan teljesen lemásoltak a valóság alapján. Az már mindegy lett volna, hogy valakivel egy meleg bárban találkozik vagy egy bolt előtt, igazából lényegtelen is. Azt még megértem, hogy Glenda karakterét miért mosták össze egy másik szomszéddal, mert annak nagyobb figyelmet szenteltek. De mondjuk mindezek nem változtatnak azon, hogy nagyon jó lett a sorozat, szóval igazából nem baj.
2023. febr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!