Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek milyen A Kiút...

Kedves Vezető kérdése:

Szerintetek milyen A Kiút sorozat?

Figyelt kérdés

Most fejeztem be az első évadot, elég sok filmből, könyvből merít.

Nagyon érdekesen, izgalmasan indult, de aztán rendesen belassult a pilot után.

Volt benne jópár felesleges pofázás.

Összességében nagyon tetszett, érdekel a 2. évad is, vagy hogy mi lesz a végkifejlet, mi az a város.


Kicsit "King", kicsit Stanger Things, kicsit a Wayward Pines (ami ugye az 1. évad feléig volt érdekes), stb...


De, nézeti magát, mostani felhozatalból talán az egyik legnézhetőbb sorozat.


Most kezdem a 2. évadod, remélem nem kaszálják el, mint a Mocsárlényt, Farkas gyermekeit..


Nektek hogy tetszett ?

Mire tippeltek, mi ez a város ?


Köszi! :)



2023. máj. 28. 22:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
15%

Mostani felhozatalból az egyik legnézhetőbb? Akkor nagyon rossz helyen keresgélsz.


Nem megbántani akarlak, de ez közel sem jó sorozat és a második évadnak is lement már a fele és (minimális spoiler) semmi nem derült ki, pont ugyanúgy, mint a teljes első évadból sem!


Van egy olyan érzésem, hogy itt nincs semmi koncepció, fogalmuk sincs az alkotóknak, hogy hova akarják kifuttatni a sztorit.


Szó szerint SEMMIRŐL SEMMIT nem tudunk meg és eszetlen sok misztikus/természetfeletti dolog be lett már dobálva. Olyan, mint egy wishes Lost... Ráadásul producereli meg rendezőként is részt vesz rajta egy ember, aki a Loston is dolgozott.


Nézeti magát a sorozat, ha kíváncsi típus az ember, de részről részre egyre gyérebb azzal, hogy nem történik semmi csak veszekednek és semmit nem tudunk semmiről. Legalább akkor ne lenne ennyi megmagyarázhatatlan dolog benne.


A színészek kb 10-ből 7 jelenetné pocsék teljesítményt nyújtanak. Ahogyan dirigáltál az is nagyon rossz, nem akarom elrontani az élményt, ha eddig nem vetted észre, de figyeld meg, hogy alig van benne karakter, aki egybefüggően el tudna mondani pár mondatot, az összes szereplő azt az utasítást kapta itt, hogy akadjanak meg mondat közben?! Mit akartak ezzel elérni?! Hogy így emberközelibb lesz vagy ezzel nyomatékosítják a mondandójukat?! Nagyon idegesítő már.


A busszal is behoztak újabb 30 embert és eddig sem tudtam kötődni kb senkihez a főszereplőn kívül. De néha még ő is mellékszereplőnek tűnik.


A drámával sem tudnak mit kezdeni, a legrandomabb helyekre dobálnak be, nulla érzékkel egy összeborulást, lánykérést, bocsánatkérést vagy akármit. Lesz majd benne egy hegedűs rész is, semmi értelme, csak sirattatni akartak vele gondolom. Van az a nagypofájú csávó, aki mindig isteníti magát... Semmi értelme a stílusának, tenyérbemászó műmájer... Itt minden középszerű a szememben vagy rossz. Kizárólag az visz előre engem, mint nézőt, mert érdekel, hogy lesz-e bármiféle végkifejlet, mert az menthetne rajta, mert amúgy a koncepció az érdekes, csak hát szinte ugyanaz, mint a Lostnál és hogy hogy nem, a főszereplő is szerepelt a Lostban.


Majd a 2. évad végén ha gondolod visszatéthetünk ide, szívesen válaszolok megint és hátha lesz több magyarázat. De a színészi játék és a rossz dialógusok nagyon kizökkentenek és ezek nem lesznek később sem jobbak. Gyengén van rendezve és írva.

2023. máj. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
53%

Nekem nagyon tetszett az 1. évad, bár én sem értem minek bele ennyi relytéj .

A második évadot nagyon vártam, de nem jó irányba halad a sorozat.

Még tóbb relytéj, felesleges karakterek, a megoldásra törekvés szinte nulla. Ha tíz évados lesz, oké..., de ennek kasza lesz a vége.

2023. máj. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon jó sorozat, nekem tetszik. Ma már nem nagyon divat egy olyan sorozat, ami lassú és nem ad válaszokat 8 részen belül. Ezekre a "fast food" sorozatokra én nem igazán tudok ráhangolódni, ezért felüdülés a Kiút.


Szerintem aki azt várja, hogy majd akciódúsabb lesz vagy majd mindenféle válaszokat kap az évadok végén, az rossz sorozatot néz. Nem hiszem, hogy az lenne a lényeg és nem értem, hogy miért akarnak egyesek minden sorozatot ugyanolyanná erőszakolni.


"Mire tippeltek, mi ez a város?"


Én már sok teóriát olvastam erről. Nem hiszem, hogy erre lehet mindenki számára kielégítő választ adni, mert valaki utálná azt, ha scifi lenne (pl. szimuláció vagy földönkívüli eltérítés), valaki meg utálná ha fantasy (zsebuniverzum, tündérföld).


Egyébként sokat beszélnek a sorozatban a hazatérésről, de nem hinném, hogy ez a végkifejlet, illetve nem lehetséges, ha valami fantasy/természetfeletti a válasz. A legendákban akik elkerülnek ehhez hasonló helyre, azok hazatérve általában elporladnak/meghalnak vagy olyasmit találnak otthon, amibe ők már nem illenek bele.


Amit személyesen nem szeretnék, illetve semmilyen formában nem elégítene ki az, hogy az egész valami játék vagy szimuláció. Olvastam hasonló sztorikat könyvekben és eléggé lohasztó volt, amikor kiderült az egész egy program.

2023. máj. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
80%

* Harmadik vagyok.

Azt még elfelejtettem leírni, hogy eddig a magyarázatok közül az tetszik a legjobban, hogy egy kidőlt faraway tree (ez a teleportáló fa) miatt kerülnek erre a helyre.

Szóval egyáltalán nem biztos, hogy oka van az odakerülésüknek, csak a fa megsérült, nem funkcionál úgy, mint a társai és ezért mindenhonnan teleportál be embereket.

Akik meg ott voltak már ebben a világban azok nem tudják elhagyni, szintén a kidőlt fa miatt.

Azt hiszem néhány entitás meg is jegyezte, hogy ők is csapdába vannak esve ott.

A szimbólumok alapján mintha valami szent hely lett volna és ezért volt ott több minden, pl. az éjjeli szörnyek és egyéb szellemi lények, amik néha kommunikálnak az emberekkel.

Ahogy a szörnyek embereket ölnek (kiszedik a szerveiket) is inkább utal valami rituáléra, vallási szertartásra.

Lehet eredetileg ez valamilyen indián, esetleg viking (vagy indiánxviking) emberáldozatoknak volt a végső zarándoklata. Ugye elég sok korai indián-viking kontakt utalás van a szimbólumokban.

Csak mivel a faraway tree már nem úgy funkcionál, ahogyan kéne, ezért olyanokat is elragad a hely, akik nem ide tartoznának.


Illetve az is igaz, hogy sok olyan ember érkezik ide, akik rendelkeznek hatodik érzékkel vagy tudnak kommunikálni nem fizikai lényekkel. Sok dátum pedig, amik a falakon jellennek meg boszorkányperekhez köthetők. Szóval azt sem zárom ki, hogy ezek az emberek a leszármazottjai azoknak, akik valamilyen formában birtokolták ezt a helyet. Vagy csak szimplán megtalálja őket a hely a képességeik alapján.


De szerintem a kidőlt fa a kulcs a megoldáshoz mindenképpen.

2023. máj. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%

Én még csak az első évadon vagyok túl, de engem kifejezetten zavart, hogy az összes kedvelhető/kicsit is izgalmas karakter kb. meghalt az évadban. A maradékból egyedül a colonial-hoz kötöző csajt kedvelem, rá még kíváncsi vagyok. A másik, hogy míg a Lostban folyamatosan csöpögtettek valami infót, amit lehet hogy nem értettünk elsőre aztán később derült ki, hogy fontos, de mindig volt valami apró zavaros részlet, aminek jelentősége volt.


Itt meg kb. nem történik semmi csak veszekednek és pofáznak. Némelyik meg olyan ostoba, hogy inkább kivégezni kellett volna biztonsági céllal.

2023. máj. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
18%

Nem értem miért kell lepontozni egymást. Én sem értek egyet pár leírt gondolattal, de miért ne lehetne különböző véleményünk?! Ettől szép. Soha nem lesz olyan sorozat vagy sorozaton belüli megoldás, ami mindenkinek tetszik.


Amúgy #3-as. Örülök, ha neked tetszik. Tetszik, hogy ötletelsz azon, hogy mi lehet ez a hely és mik lehetnek az okok. De az is fura, hogy Amerika teljes területén folyton máshonnan kerülnek oda emberek, tehát egy kidőlt fa nem lehet az okozója, mert az kizárólag egy helyen lehet. Tehát, amikor a kidőlt fáhot érnek már bekerültek a helyre. Csak a fához már nem tudnak visszatérni, hiszen körbe-körbe visz az út.


Azt is tökre megértem, ha te a lassabb lefolyású sorozatokat kedveled inkább, én is bírok ilyeneket. Csak a gond az, hogy eszméletlen sok rejtélyt és még megmagyarázatlan új dolgot hoztak be, de semmire nem kaptunk még választ. A balansz a gond, nem az, hogy nem pörgős. A másik, hogy horror műfajba van sorolva és nagyon minimálisak a horrorjelenetek. Szó szerint egyszer sem izgultam vagy féltem/ijedtem meg. Ez azért mindenképpen hiba vagy legalábbis gyengusz.


A lassú lefolyás (amit elfogadok, tök oké) pedig még mindig csak egy dolog. A rossz színészek és dialógusok + értelmetlen/megalapozatlan reakciók kidobnak az élményből. Ha rohadt jó színészek lennének, jól megírt karakterekkel, én akkor meg is tudnám bocsájtani a sorozatnak, hogy ennyire lassan ad választ bármire is.

De akkor is soknak gondolom azt, hogy 1,5 évad alatt semmi nem derült még ki, csak nagyon apró részmegoldások. Ők döntöttek afelől, hogy 10 részes évadokat csinálnak. Lehetnének 16 részesek is és akkor mire a második évad feléig elérünk (mint most) addigra nem kellenne ennyi hézag legyen benne.


De ízlések és pofonok. Viszont rossz alapból nehéz építkezni. Jobb írók, színészek és rendezők kellenének.

2023. máj. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekes , szépen kifejtett gondolatok, köszönöm szépen! :)


Remélem lesz akkora csavar a végén, mint a Westworld 1. Évadában.

Én legjobban azt nem szeretném ha elkaszálnák.

De igen, az se lenne valami üdítő, ha a végén valami faék egyszerű magyarázat derülne ki, akkor aztán megérte ez a sok kérdés/idő.

Eljutottam a 2. Évad végéig, hát, gondolom menet közben hosszabbra tervezték, egyből arra gondoltam hogy legyen kinek meghalnia még, azért jött egy busznyi ember, kb.

A látomásokban láttam minimum 1, de lehet több másik korszaknak megfelelő ruhaviseletű embert,talán ez is számít. De az is, hogy csak pár ember lát ilyesmiket.

Ezeknek a szörnyeknek a feje amúgy totál olyan eszelős' mint az eredeti Kedvencek Temetőjében akik visszajönnek.

Azt hiszem ott valami indiános múltja van a helynek, de a Sillent hillnek is, ott is mentek régen mindenféle okkult dolgok.

Hűhh..az az átszúrt fejű csaj jelenet elég "érdekes" volt :D

Nem hiszem hogy halottak a főhősök, ez az egyik elmélet ugye. De, végülis.

Ja,a Fának is mindenképp van valami köze az egészhez.

2023. máj. 29. 20:13
 8/25 A kérdező kommentje:

*

De mondjuk az is érdekes hogy embereink, nem igazán alszanak:

Éjszaka a mosolygóktól nem, nappal meg mindenki csinál, keres valamit.

Hmmm..

Talán ha nem is halottak, mégis van velük valami :)

Ja, nem hiába volt ott az a pap sem, a csokis sztorijával.*

2023. máj. 29. 20:45
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

A 2. évadnak amúgy még nincs vége. 4 rész lesz még.


A Kedvencek temetőjében wendigo van (szóval ja, indián mitológia). A wendigo szállja meg a hullákat, akiket/amiket egy bizonyos helyre temetnek el. Persze az elején az emberek azt hiszik, hogy a kedvencük vagy a családtagjuk támadt fel, de csak a wendigo az a holttestben.



"egy kidőlt fa nem lehet az okozója, mert az kizárólag egy helyen lehet"


De nem egy normális fa, hanem egy teleportáló fa, egy faraway tree, ami már láttuk, hogy különböző helyekre tudja teleportálni az embereket. Azaz képes lehet változtatni a helyzetét, ha máshova is tudja teleportálni az embereket, lásd Boyd és Sara esete, akik egymás után másztak be a fába, Boydot elküldte (talán az időben is) egy másik helyre és Sarát a templomba vitte. És az a fa is egy helyben volt.

Egy teljesen kidőlt fa pedig meg is bolondulhat.

Szerintem a fáknak fontos szerepe van, mert egyrészt folyamatosan megemlítik azt, hogy mozognak és változnak (lásd Victor vagy Boydék), illetve maga a sorozat poszterén is a város egy fa alakját veszi fel. Vagy máshol mindenhonnan fák nyúlnak a szereplők köré.

Lásd pl. itt

[link]


"horror műfajba van sorolva"


Sok műfajba van sorolva, mert dráma is, és a horror sem egyféle. A sorozat a pszichológiai terrorra épül és mondjuk nem a jump scare-re vagy a gore-ra.


"A rossz színészek és dialógusok + értelmetlen/megalapozatlan reakciók kidobnak "


Én egy rossz színészt és dialógust sem láttam még a sorozatban. Ahogy a reakciók sem értelmetlenek. Tudnál példát mondani?

Mert nekem nem tűnt fel, pedig egy részt általában nem csak egyszer nézek meg.

Nem Oscar-díjas színészek, de azért elég messze vannak a rossztól. (Ha tényleg rossz alakításokat akarsz látni, akkor nézd meg a Chapelwaite-ben a gyerekszínészeket.)

Sokszor azt olvasom, hogy mert nem kommunikálnak egymással. Egyrészt hogyan segítene is bárkinek olyasmi információ, hogy kihullott hajú kisgyerekeket látok vagy hangok azt mondják gyilkoljak?

Másrészt Fatima és Elgin beszélgetett erről az egyik múltkori részben, hogy mindig voltak emberek, akik érzékeltek dolgokat vagy volt egy mélyebb kapcsolatuk a hellyel, mindig összeültek megdumálni és végül nem jutottak semmire, a csalódottság miatt pedig ezt befejezték. A nézők egy része olyasmit kér számon, ami egy normális emberi reakció és amiről volt szó, ki lett tárgyalva.


Nem meggyőzni akarlak, de szerintem sok kritika fura és inkább az az oka, hogy mostanában több a gyorsabb sorozat, a badass, mary sue főhősökkel, akiknek mindig igazuk van és semmi hibájuk nincs a tökéletességen kívül. Ebben a karakterek sokkal földhözragadtabbak, hétköznapiak és soha nincs egyiknek sem abszolút igaza, mert ugye az igazság nem univerzális dolog.


Mindenesetre én bízok a készítőkben, hogy van egy víziójuk. Elvégre a komplett várost ők maguk húzták fel a sorozathoz, szóval valamennyire kellett előre látniuk a teljes képet.

2023. máj. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

#5 válaszoló vagyok.


Elkezdtem a második évadot, eddig 3 rész alapján sokkal jobban tetszik. Eléggé bepörgött, remélem hamarosan össze fognak érni a szálak/látomások és a karakterek élményei, illetve érkeznek válaszok.

2023. máj. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!