Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter és a bölcsek...

Harry Potter és a bölcsek köve ezek fordítási hibák, vagy az írónő nem figyelt oda?

Figyelt kérdés

Mikor Hagrid a viskóban meséli Harrynek szülei halálát, akkor azt mondja, hogy még egy éves sem voltál. Holott Harry júliusi, a támadás pedig október végén történt.


Mikor mennek lefeküdni ott van, hogy 4 mélyvörös függönyű baldachinos ágy, de 5-en alszanak ott (Seamos, Dean, Neville, Ron és Harry)


Mikor Wood magyarázza a kviddics szabályokat 4 karikás póznáról van szó, de később (meg a filmben is) csak 3 pózna van.



2023. jún. 1. 07:57
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

1. AAkkor Harry pontosan 4 hónapos volt, tehát nem volt egy éves. Lehet fordítási hiba, de ha nagyon utána akarsz járni, akkor olvasd el angolul a könyvet.

2. Lehet az egyikbe ketten aludnak:")

3. A filmmel kár összehasonlítani, a könyvben lehet csak elírta Rowling.

Az is elképzelhető, hogy ezek a magyar nyelven kiadott kötetekben vannak, tehát a fordító vagy a kiadó elhibázta:/ Ahhoz képest ezek egyáltalán nem nagy hibák, szóval kár is bizonygatni

2023. jún. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
2, a fordító is elismerte, hogy hibázott ennél, emlékeim szerint azóta javították a hibát. A problémát az okozta, hogy brittül a baldachinos ágy "négy-plakátos", ami kicsit bezavart neki a számoknál.
2023. jún. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 Harry 1980. júliusában született, mikor megtámadta Voldemort 1981. október volt.


Valamit az utolsó könyvben talál egy levelet amiben Lily leírja, hogy az első szülinapjára Siriustól kapott seprűt.



Nem bizonygatom, csak érdekelt, hogy fordítási hibák e.

2023. jún. 1. 10:16
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"A pálya két végében három-három arany oszlop állt, s mindegyiknek a csúcsán egy függőleges karika helyezkedett el" Ezt most néztem a könyvből.


Az első szerintem szimpla elírás, mert Harry 80-as, a támadás 81-es. Meg ugye a 7-ben említi levélben Lily, hogy születésnapjára valami kis seprűt kapott.

2023. jún. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, valóban 3-3 póznáról ír, akkor lehet figyelmetlen voltam és összekevertem a labdák számával.
2023. jún. 1. 11:29
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
ezek nagyon apró hibák, ennél sokkal nagyobb logikai stiklik vannak a Harry Potter könyvekben
2023. jún. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Áhh, kedves kérdező, most már értem:) Ez így tényleg baki:(

(a bizonygatással nem beléd kötni szerettem volna, ez így mindenkire vonatkozik, úgy értettem)

Egyébként nagyon érdekes észrevételeid voltak ezekkel kapcsolatban

2023. jún. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az angol eredetiben azt mondja Hagrid Harry-nek, hogy csak egyéves volt, amikor a szüleit megölték, tehát az egyértelműen fordítási hiba.
2023. jún. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. jún. 12. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!