Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki a kedvenc karakteretek a...

Ki a kedvenc karakteretek a Trónok Harcából?

Figyelt kérdés
Melyik szereplő fogott meg legjobban és miért? És kit utáltok a legjobban? (Joffrey-n kívül :) ) Kérlek tűntessétek fel, hogy csak a sorozatot nézitek, vagy a könyvet is olvastátok-e, vagy ha most olvassátok, hol tartotok

2013. ápr. 23. 18:56
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
96%

A könyveket ugyan nem olvastam, de a történetet nagy vonalakban ismerem.


SPOILER lehetséges !

A kedvenc karaktereim:

-Jaime Lannister: szerintem nagyon jól megírt (és a sorozatban eljátszott) karakter, tetszik hogy mekkora jellemfejlődésen megy át a keze elvesztése után.

-Theon Greyjoy: őt sokan nem szeretik, amiért a Starkok ellen vonult, de szerintem az egyik "legvalódibb" karakter (őrlődő,bizonytalan,megfelelési kényszerrel). Tőle is egy Jaime-éhez hasonló jellemfejlődést vártam volna, de hiába, GRRM útjai kifürkészhetetlenek. Mindig elszomorít mikor eszembe jut, milyen sors vár rá.

Stannis Baratheon: igazi király típus, akkor vált számomra szimpatikussá, mikor északra ment segíteni a vadak ellen. Örülnék ha végül övé lenne a trón :)


Akik még érdekesnek tűnnek számomra, a Greyjoy ház további tagjai, főleg Euron és Victorian Greyjoy. Úgy összességében szimpatizálok a Vas-szigetiekkel,egyedül Balon Greyjoy a kivétel, szerintem nemcsak rossz apa, de rossz uralkodó is.



Hihetetlen, de Joffrey-t egyáltalán nem utálom, teljesen semleges számomra.

Amit még nem értek, hogy Havas John-t miért szeretik ennyien. Szerintem eléggé unalmas karakter, semmi extra ha úgy tetszik.


Akiket kifejezetten nem szeretek:

-A Boltonok: Roose-ostól, Ramsay-stől mindenkit ide lehet venni, köpönyegforgatóak és kegyetlenek, szerintem nem csak én utálom őket :)

-Daenerys Targaryen: ez a nő maga a két lábon járó ellentmondás. Egyik pillanatban gyerekek életéért aggódik, másikban egész városok felgyújtásával fenyegetőzik (nőstül,gyerekestül). Szerintem ő maga sem tudja mit akar, uralkodásra is teljesen alkalmatlannak tűnik, a sárkányok nélkül egy nagy nulla lenne.


Röviden így ennyi jutott most eszembe :D

2013. ápr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
76%

Én a sorozatot nézem, könyvben még az elsőnél járok, de "szerencsésen" futottam bele spoilerekbe, szal tudom mi fog történni.

Nekem a kedvencem Jon Snow és Arya Stark, mert sztem kb. ők a legnormálisabbak. Nameg Bronn, mert néha okoz vidám perceket főleg Tyrionnal :D

Akit nem szeretek az Cat Stark, mert ahhoz képest,h egy felnőtt nő, egy idióta. Meg Jaime Lannister, ő meg egy gyökér, az oké h megváltozik, de akkor is; illetve Roose Bolton...

2013. ápr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
46%

Én olvastam az összes könyvet. Szerintem teljesen felesleges összehasonlítani a könyvbéli szereplőket a sorozatbeliekkel, mert ég és föld a különbség.

A kedvenc szereplőim a könyvekből:

SPOILER

Havas Jon

Stannis

Davos

Melisandre

Tyrion


És akiket a legjobban utálok:

Euron

Theon

Cersei

Roose Bolton

Aegon Targ.

2013. ápr. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a film alapján tudok nyilatkozni, a könyvnek még nagyon az elején tartok.


Kedvenc az Ördögfióka a humora miatt, Arya és Havas John, utóbbiról írtátok, hogy unalmas karakter, nekem talán azért kedvenc, mert mert van 2 fiam és ez a fattyúutálat nagyon rosszul érint, na meg azért is mert is kedvenc, mert hát nő vagyok :) Nagyon bírom Daeneryst és


Akit a legjobban utálok az Joffrey anyja, most nem ugrik be a neve.


Ja, és Theon Greyjoyt én is kedvelem, csak összetett karakter.

2013. ápr. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
csak nélkül :)
2013. ápr. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
SPOILERT TARTALMAZHAT Nekem is Jaime a kedvencem, és pontosan azért, amiért az 1. válaszolónak. Aztán még Tyrion (Kinek nem? :D), Theont pedig nemrég kezdtem el megkedvelni. Viszont Daeneryst és Havas Jont is kedvelem, utóbbi most kezdett el felnőni szerintem, a 3. könyv végén, amikor parancsnok lett. Stannist jelenleg nem tudom hova tenni, de valamiért vele is szimpatizálok. A sorozatban sajnos nagyon nem találták el, remélem meg fog változni, és tényleg Stannis lesz. Aztán még akit a könyvben kedveltem, de a filmben nem annyira, az Robb Stark. A színész nem lenne rossz, csak a szerepe, amit adtak neki. Ha ez így folytatódik, a halála abszolút pozitív élmény lesz a sorozat nézőinek számára. Akit utálok, az Cersei, meg Ramsay, na meg Roose se a kedvencem. :D Amúgy én az 5. könyvet olvasom épp
2013. ápr. 24. 17:52
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

SPOILER, 5. KÖNYVES!


Nekem Tyrion, Jon, Theon és Jaime a kedvenceim, nem választottam túl jól mert nekik jelenleg gyakorlatilag egy hajszálon múlik az életük, úgyhogy nekem nem kedvezett az ötödik kötet vége :D

Tyriont nem hiszem hogy magyarázni kell, Jont azért szeretem mert Ned halála óta ő az egyetlen "tiszta szívű" és erkölcsös karakter, nagyon-nagyon mérges lennék ha meghalna :) Theon a legtragikusabb karakter, először semleges volt de miután Bűzös lett nagyon megszerettem. Jaime pedig szerintem az egyik legfélreértettebb karakter, mindenki a rosszat látja benne pedig ő soha semmi rosszat nem tett önmagáért: "mit meg nem teszek a szerelemért"

Remélem a négyből legalább 3 megéri a 6. kötetet :)

2013. ápr. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
73%
Hát nemtom, de olyan karakter, aki aljas módon megöli a királyt akinek felesküdött, a saját testvérét dugja és több gyereket csinál neki, kisfiút hajít ki egy toronyból h haljon meg, megfojtja egy rokonát h esélye legyen elmenekülnie, nekem egyáltalán nem szimpatikus, még akkor se ha megváltozik...
2013. ápr. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Lehet, most fogok egy pár hülyeséget írni, de csak azt írom le, ahogy én látom a dolgokat, ezzel Jaimet védve. :D

Most őszintén, kedves 8. te mit tettél volna Jaime helyében, ha látnád, hogy a király, akire felesküdtél, elvesztette az eszét? Embereket éget el élve a trónteremben, Jaimet az apja ellen küldi, és egész Királyvárra veszélyt jelentett. Azt tette Jaime, amit helyesnek látott. És igenis, az volt a helyes. És igen, a saját testvérét dugja. De abban a korban azért elég gyakori volt a vérfertőzés, mégha nem is került napvilágra. Na meg nem az ember választja meg, hogy kibe szeret bele, mégha az a testvére is. Na és sajnos ilyenkor besikerül a gyerek is. Aztán ott van az, hogy kilökte Brant a toronyból. Azt se saját maga javára tette, ugyanis kitől kellene félnie? A Hét Királyság legjobb vívója... Szerintem ő Cerseit féltette, hogy mi lesz, ha Robert megtudja. És ugyebár az ember elég sok őrültséget tesz a szerelemért. "Things I do for love" Természetesen én is haragszom rá Bran miatt, mégis képes vagyok szimpatizálni vele, ugyanis nagy karakterfejlődésen megy át. És mégegyszer hangsúlyozom, én csak azt próbáltam szemléltetni, ahogy én látom a dolgokat. :D

2013. ápr. 24. 20:41
 10/36 anonim ***** válasza:

A sorozat megnézésén kívül az első három kötetet is olvastam, és Tywin Lannister az abszolút kedvencem! Hogy kit nem kedvelek? Például Stannist, a Vörös Asszonyt, Theon Greyjoyt, stb. :)


18/L

2013. ápr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!