Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek elképzelhető,...

Szerintetek elképzelhető, hogy a Doctor és Clara között lesz valami?

Figyelt kérdés

2014. okt. 17. 00:37
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

10: Én is ugyanazokat tudom mondani mint te. Szerintem elég egyértelmű utalások vannak már az első rész óta. Nem értem, hogy aki nem látja, az miért nem?:D Én először a Caretakernél kezdtem el jobban gyanakodni, egyrészt mert hogy örült már, amikor azt hitte, hogy a 11-es hasonmás tanár Clara pasija, másrészt pedig nekem eléggé úgy tűnik, hogy féltékeny Pinkre. Az orient expresszes rész meg aztán végképp betetőzte a gyanúmat. Clara végig úgy beszélt róla, úgy nézet rá, mintha szerelmes lenne belé. Ha nem tudom, hogy ez a DW, totál azt hittem volna, hogy valami romantikus sorozatot nézek. ("Life would be so much simpler if you liked the right people, people you're supposed to like." Ez is eléggé árulkodó mondat volt.)

Na meg a telefonbeszélgetés, azt is érdemes megfigyelni, hogy a Doki milyen arcot vág, miközben Clara azt mondja Dannynek, hogy szereti. Aztán meg "Was that Danny? What did he want?" és az az arc hozzá, nekem teljesen úgy tűnt, mintha féltékeny lenne.

Az meg, hogy Moffat azt mondta nem lesz flört, szerintem nem jelent semmit. Az ő kapcsolatuk sokkal mélyebb, sőt drámaibb annál, meg a mostani Doki karaktere is sokkal magasztosabb annál, sem hogy flörtölgessenek.

És igen, a kémia. Én már az első rész óta érzem a szikrázó levegőt a színészek között, sokkal jobban mint Dannyvel, hiába a korkülönbség. És nagyon igen, bár sokan pattogtak Capaldi kora miatt, én is úgy érzem, hogy vagy egy milliószor fiatalosabb, sőt vonzóbb az ő Doctora, mint Smithé.


Na meg ja, az Orsonos dolog is elgondolkodtató, én nem merek ilyen merész dolgokat feltételezni, de az túl egyértelmű lenne, ha Clara és Danny unokája lenne, szóval tuti kell lennie valamilyen csavarnak.

2014. okt. 17. 18:47
 12/34 A kérdező kommentje:
Szerintem ez az a cikk: [link]
2014. okt. 17. 18:53
 13/34 anonim ***** válasza:

Nincs a mostani Doki és Clara között semmi. A 11-esbe szeretett bele, a 12-es meg ezért hihette, hogy a "hasonmása" a fiúja.

Mr. Pinkre meg azért pikkel, mert eddig végig ő volt a hős, ő volt, akit dicshimnuszokkal kell illetni. Mindig is jót tett az egójának, meg a katonákat már egy ideje nem csípi.

2014. okt. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, bizony ez volt az a cikk. És teljesen egyet kell hogy értsek veled, annak ellenére, hogy én is próbálok kifogásokat találni hogy rosszul látom a dolgot, és nincs köztük semmi, de hát kiszúrja az ember szemét annyira egyértelmű. És tényleg, Capaldi dokija eszméletlenül vonzó, és végre tényleg egy felnőtt dokit kaptunk, szerintem totál belefér ez a dolog kettejük közt. Az Orsonos rész sem hiszem hogy feltétlen arra utalna, hogy Clara és Danny együtt marad, tuti lesz valami csavar az egészben. De és ha a doki és clara tényleg aztán összejön, ez nem hiszem hogy rontana a sztorin sőt! Meg ne felejtsük, hogy Clara egyik változata mondta meg a Dokinak anno Galifrey-n hogy melyik Tardist válassza mikor ugye megszökött, meg az én fő kérdésem, ha Clara idővonalához csatlakozott a Tardis, hogy köthetett ki a doktor gyermekkorában? Nah, ha erre megkapjuk a választ, akkor arra is meg fogjuk, hogy mi van a doki és Clara közt? :)
2014. okt. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt tessék elolvasni, hátha okosabbak leszünk :) -vagy esetleg meg kéne várni az évad végét, vagy inkább a christmas special-t, és bäigli evés közben talán megtudjuk a választ :D

2014. okt. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
A Doktor és az útitársa között max. valami beteljesületlen, tragikus végű szerelem lehetséges, amit viszont Roseal már eljátszottak, szóval minek ismételni? Úgy tudom, Coleman sem marad jövőre, ez a négy-öt rész meg, ami még vissza van az évadból, édeskevés lenne, hogy ilyen komoly fordulatot vegyen a kapcsolatuk a már majdnem különválástól. Ettől persze még beleviszik a szexuális feszültséget a karakterek között, mert ez kell a nézőknek - ennek ellenére sem Marthaval, sem Amyvel nem alakult semmi ilyen jellegű, hiába húzták az agyunkat. A Doktor-útitárs kapcsolat egyedi mivolta miatt amúgy is nagyon alkalmas a romantikus analógiákra, de a Deep Breath pl. pont arról szólt, hogy ha a Doktor "flörtöl" valakivel, azt nem úgy kell érteni, mintha egy ember tenné, mert nála ez csak álarc, hogy elfogadják. Szóval ha lesz is "szerelem" az is max valami nagyon halvány, homályos utalgatásként lesz jelen, mielőtt valami végleg elválasztja őket, és Clara kénytelen visszatérni a halandók valódi életéhez Danny, vagy esetleg valaki más oldalán.
2014. okt. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Rose volt eddig az egyetlen akibe a doki valóban beleszeretett, de hát szomorú véget ért a dolog. (jó persze együtt maradt a klónjával egy párhuzamos világban.. sovány vígasz). De ez a szerencsétlen doki akkor gyakorlatilag örök magányra ítéltetett? Mert hát ezek szerint igen. Másrészt meg ha úgy nézzük, most komolyan ott van egy erős intelligens baromi vonzó férfi kettesben agy fiatal csinos nővel a Tardis-ban, és rengeteg mindenen keresztül mentek már, és Clara ott volt vele egész eddigi élete során, megmentette az életét, nah meg Clara idővonala ami a dokihoz vezetett, ezért én díjaznám azt az újítást, hogy egyszer végre legyen egy pici kis happy end szegény doki életében, és mondjuk lehetne az történetesen Clara. (oké hogy Rivert feleségül vette, de úgy emlékszem annak volt valami oka is, de Rivert spec, én utáltam, a legborzasztóbb női karakter akit valaha írtak).
2014. okt. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Az a gond a happy end-ekkel, hogy a történetek végén szoktak bekövetkezni, a Doktoré pedig egy végtelen történet. Persze ez nem azt jelenti, hogy a majdani, szigorúan hipotetikus befejezés ne lehetne boldog (a Moffat féle Rovan Attkinsonos komédia pont erről szólt egyébként: miután huszonhetedszer is megmentette az Univerzumot, a Doktor belefárad az utazgatásba és megkéri az aktuális útitársa kezét), viszont amíg megy tovább a történet, addig törvényszerű, hogy a Doktornak előbb-utóbb mindenkit el kell veszítenie - elvégre ki kíváncsi a Doktor és Sarah Jane/Romana/Rose/River/Clara évtizedeken át tartó nászútjára a TARDISal? Oké, lehet, hogy sokan, csak ez a halmaz valószínűleg nem fogja fedni a korábbi rajongótábort. És mivel úgyis előre tudjuk, hogy bárkibe is szeret bele éppen, azt elveszíti, teljesen fölösleges lenne behozni ezt a szálat Claraval. River karaktere is azért működött (már akinél működött), mert az elvesztésen kapásból túlestünk és a történet eleje miatt kellett izgulnunk.
2014. okt. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=C0OGEpGsDXI XD Úgy látom a külföldi rajongóknál is beindult a "kombinatorika".

De egyébk. belegondolva, nem hülyeség a párhuzam, mivel a doki elég érzéketlenül viselkedett néha, és clara mindig helyrerakja, plusz hogy Clara a kill the moon részben elküldte a dokit a fenébe (az mennyire egy jó jelenet volt már) mintha kicsit lágyabb lenne a doki modora, úgy látszik nagyon is számít neki Clara véleménye, nah meg az a sanda gyanúm hogy a csajt a vonaton is csak Clara kedvéért mentette meg. Végülis Clara jó hatással van a dokira. A dokival való utazások hatására meg Clara látja azt, hogy nem csak a szürke kis élet létezik, nem csak átlagosan lehet élni, hanem a megfelelő emberrel (aki ha ésszerűen gondolkodunk nem a megfelelő ember..) kész kaland lehet az egész élete, vagyis megunhatatlan. :D

2014. okt. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

" Végülis Clara jó hatással van a dokira. A dokival való utazások hatására meg Clara látja azt, hogy nem csak a szürke kis élet létezik, nem csak átlagosan lehet élni, hanem a megfelelő emberrel (aki ha ésszerűen gondolkodunk nem a megfelelő ember..) kész kaland lehet az egész élete, vagyis megunhatatlan. " >

> Ez szó szerint, ugyan így igaz az összes korábbi útitársra is. Nem is csoda, hogy mindig beleerőltetik a dologba a romantikát, még ha már nagyon unalmas is, hisz egy ilyen egyedi és különleges kapcsolatra, amiben mindkét fél ennyit gazdagodik a másik által, jó analógia a szerelem - de ettől ez még nem szerelem, vagyis nem feltétlenül. Végül is nem is az a jó kérdés, hogy miért ne jöhetne össze a Doki Claraval, hanem miért pont vele jönne össze ennyi idő és ennyi útitárs után. Meg aztán szerintem az, ahogy a Doktornak szüksége van a társaira, valahol távol is tartja őt tőlük, hisz bármennyire kötődik hozzájuk, bármilyen messze elmenne értük, mégis van egy része, ami tudja, hogy el fogja veszteni őket, akkor pedig keresnie kell mást, hisz nem élhet igazán nélkülük - nagyon különlegesek a számára, de valahogy mégsem azok. Rosenak is csak akkor lett volna hajlandó őszintén megnyílni, amikor már azt hitte, hogy soha többé nem látja.

2014. okt. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!