Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Hannibal nem erősíti meg a...

A Hannibal nem erősíti meg a hiteteket a vegetarianizmusban?

Figyelt kérdés

Ez a sorozat ( [link]

Akik nem nézték volna: Dr. Hannibal Lecter pszichopata kannibál, elegánsan elkölti áldozatai belsőrészeit, az emberi belsőségeket akár egy disznó szerveit, úgy eszi. Elegánsan, kifinomultan, természetesen.


Az egész sorozat látványvilága, filozófiája bennem valahogy megerősíti a hitet a vegetarianizmusban.

Én már régóta az vagyok, bár nem állatbaráti okokból, csak undorít a hús meg az állati belsőségek evése.


Ti hogy tudtok enni ezek után húst, májat, pacalt vagy akármi mást ami valaha élt?

Hiszen tetem!



2015. febr. 3. 12:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%

Nem. Belőlem nem vált ki ilyen érzést.

És nem is ugyanazért eszek húst, amiért Hannibal.

Bár engem is undorít pár hús íze, főleg a főtt húsoké, de tudom, hogy muszáj enni, mert a szervezetemnek szüksége van rá.

2015. febr. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%

*Egyébként meg a növények is élnek. Szóval soha nem értettem, hogy őket miért nem sajnálja senki.

Pedig ugyanúgy a testrészeit eszed meg, általában úgy, hogy még mindig él. :S

2015. febr. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem. És szerintem a növények is élnek, szóval . . .


Egyébként meg gondolom, az emberi hús is finom lehet :)

Jó, nem ennék, meg nem bántanék ezért senkit sem. De volt ilyen film is, hogy a megfagyott embereket kezdték el enni a túlélők. (Talán valami repülőgép lezuhant a hegyekben.) Nekik már úgy is mindegy volt.

2015. febr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

De a növények valahogy nem olyan összetettek. Nincs kifejlett idegrendszerük. Egy levágott brokkolirózsát, ami egy termése egy növénynek vagy egy őszibaracktermést én sehogy sem tudok olyan szinten kezelni, mint egy valaha érző, önálló helyváltoztatásra, érzelmeket megélni képes lényt.


Amely élőlény legnagyobb feladata, hogy fotoszintetizáljon és termést produkáljon az nem ugyanúgy kezelendő számomra, mint ami idegekkel és vérrel, hőmérséklettel és ösztönökkel rendelkezik, ver a szíve, pislog, emészt stb.

2015. febr. 3. 12:22
 5/16 anonim ***** válasza:
34%

"Amely élőlény legnagyobb feladata, hogy fotoszintetizáljon és termést produkáljon"


Miért? Egy állatnak milyen nagyobb feladata van? Eszik, alszik, párosodik. A többi mind csak körítés. Ahogy az embernél is.

Csak mi akarjuk túlgondolni.


Viszont pont a fotoszintetizálás miatt a növények sokkal fontosabbak maradnak az élet szempontjából, mint egy állat.


Attól meg, hogy valaki sajnálja, még a szelet hús a hentesnél nem fog újra feltámadni.

2015. febr. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
27%
Pontosan, az ég világon semmi különbség nincs aközött, hogy növényt vagy állatot eszel. Mindkettő él(t), szóval nem értem a vegák mi alapján tartják a növényeket kevésbé méltónak az életre az által, hogy őket szívfájdalom nélkül megeszik, míg az állatokat nem.
2015. febr. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
pedig annyira egyértelmű
2015. febr. 3. 12:54
 8/16 anonim ***** válasza:
54%
Kedves kérdező,akkor te egyél salátát,meg murkot,legalább több bécsi marad nekünk :)):))
2015. febr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Látod, valakinek mégsem egyértelmű. Mert mindenki máshogy látja. :) De ez nem baj.
2015. febr. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%
Amúgy ez a vegafasizmus is fárasztó már. Ha nem eszel húst az a te dolgod, de ne akarj meggyőzni mindenkit, hogy egy természetes tulajdonságunk, miszerint mindenevők vagyunk, rossz. Vagy csak te sem vagy benne biztos, és így próbálsz bizonyosságot szerezni.
2015. febr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!