Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szülők! Ti hány éves kortól...

Szülők! Ti hány éves kortól engednétek a fiatoknak hogy South Park-ot, és Family Guy-t nézzen?

Figyelt kérdés

2016. júl. 14. 20:31
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
69%

Family Guy-t nem néztem, arról nem tudok véleményt mondani.

A South parkra pedig azt mondom, olyan 15. Amikor már érti is, hogy mi a lényege, nem csak a káromkodásokat hallja. Jónéhány évvel ezelőtt ment a Cool-on 15-ös karikával. Nagyon nézni akartam, mert a bátyám is nézte, de apukám nem engedte. Én meg mindig mondogattam, hogy de miééért neem, amikor már csak 1 év? (14 voltam, és lány). 1x-2x persze láttan azért. 16 évesen kezdtem el nézni, és teljesen más szemmel láttam, mint 14 évesen. Volt egy pár jó évadja, aztán átment teljesen élvezhetetlenné számomra, azóta nem néztem.

2016. júl. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Jó:D 12-13 évesen már én is néztem, viszont ez attól függ, hogy érti is, hogy miről van szó vagy csak néz ki a gyerek a fejéből és azon nevet, hogy káromkodnak. Aztán elmegy és beszívottan felakasztja magát. Az ilyennek nem ajánlom, viszont aki normális az nyugodtan nézheti (kb olyan, mint a videójáték: van aki megöl pár embert és börtönbe megy, meg van aki nyugodtan játszik, nem lesz semmi baja).
2016. júl. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
64%

fene tudja 4-5. osztályos lehettem általánosban amikor szüleim engedélye nélkül de már néztem south parkot igazából sose kértem semmire engedélyt a szüleimtől és még élek, nem lettem sorozatgyilkos vagy hasonló :D


24F

2016. júl. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim válasza:
72%
Én csak a South Parkot ismerem. Kb. 10 éves lehettem mikor elkezdtem nézni. A káromkodás miatt kár tiltani a gyerektől, mert azt máshol úgy is megtanulja. Jó sorozat, és ami igazán tetszik benne, hogy van mondanivalója.
2016. júl. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
21%
Ha szülői vélemény és tanács kell... kortól függetlenül, én soha nem engedném (vagyis mivel tiltani egy idő után sem nem tudjuk, sem nem szabad, ezért nem támogatnám) hogy az én gyerekem olyasmit nézzen. SOHA!
2016. júl. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim válasza:
88%
Én nem vagyok szülő, 20 éves vagyok. Én a gyerekemet úgy nevelném, hogy mielött a 10 éves kort eléri, már tisztában legyen a manipuláció fajtáival, tisztában legyen a társadalom működésével. 13 éves kora után engedném neki, mivel nem lenne rá negatív hatással, mert feltudná fogni, hogy ezek a sorozatok társadalomkritikák. Nem csak nézki kell, hanem látni is. :)
2016. júl. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
71%
Én 9 évesen kezdtem nézni a South Parkot és teljesen normális, főiskolát végzett ember lettem, boldog párkapcsolatban élek, rengeteg célom van. Nem észlelem, hogy bármi kárt is okozott volna. :)
2016. júl. 15. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
85%
Ez a gyerek szellemi érettségén múlik. Valakinek már 12 évesen valóak, valakinek meg még 20 évesen se.
2016. júl. 15. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
15%
Nézzenek helyettük inkább Futurama-t... Van olyan jó mint a fenti kettő, mégsem csupán hülyeségen alapul, hanem több rétegű a mondanivalója... És nagy előnye, hogy már befejezték, szval nem kell 20 évadot végig tolni...
2016. júl. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
78%

Szia, én kb. 10-12 évésén láttam először, majd 16 évésen kezdtem újra nézni (Persze ekkor már fel is fogtam, hogy miről szól).


A testvéreim 10 és 12 évések, csak azért kezdték el nézni mert én is nézém. Eddig nem lett bajuk és néhány témát hamarabb meg is értettek. (pl. Ha mindenn igaz pont tegnap adták le a South Park azon részét, amiben a melegekről és metroszexualitásról is szó esik. A műsor végén általában rákérdeznek pár dologra, amit ha elmagyarázok meg is értenek.)


Amióta nézik, rájöttek, hogy nem kell mindent elhinni a médiának, hamarabb megértették hogy mi az a homofóbia, rasszizmus, prostitúció és egyebek.


Segített nekik, hogy a "látottak" alapján hamarabb megértsék ezeket a dolgokat, mintha csak szóban magyaráztuk volna el nekik.

El

2016. júl. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!