Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Star Wars Utolsó Jedik: ti...

Star Wars Utolsó Jedik: ti mit gondoltok a Snoke tróntermében lejátszódott eseményekről? (Spoileres kérdés! )

Figyelt kérdés

Rögtön az elején szeretném felhívni a figyelmet, hogy a kérdés meglehetősen komoly spoilereket tartalmaz a filmből, így aki még nem látta és érdekli, semmiképpen ne olvasson tovább!


Én most néztem meg, érdekes film volt, de a tróntermes jelenet előtt értetlenül állok. Hogy létezik, hogy csak így elintézték a legfőbb vezért? Még csak harcolni sem láttuk. A testőrsége az badass volt, azokat imádtam, de az hogy Kylo csak úgy kettévágja távvezérléssel, engem teljesen ledöbbentett. Nektek mi a véleményetek erről? Ti hogyan reagáltatok úgy az egész tróntermes jelenetsorra? A film maga tetszett amúgy nekem, nektek?



2017. dec. 28. 21:47
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen egyértelmű, hogy Snoke-ról, akár meghalt akár nem, még hallani fogunk a következő részben. Túl nagy a titkolózás még mindig a karakter körül és bár igazán nem tekintem a filmek készítőit egy hatalmas kreatív zseniknek, de annyira még ők sem lehetnek amatőrök, hogy konkrétan még azt se meséljék el, hogy mégis ki a fene volt ez! Valahogy azt se hiszem, hogy egy könyvvel elintéznék a karaktert. Így vagy úgy, visszaemlékeznek rá vagy feltámasztják, de valami szerepe szerintem még lesz.


Nekem tetszett a tróntermes jelenet, bár kicsit váratlan volt, mert csak a következő részben számítottam, valami ilyesmire. Bevallom, nekem Kylo sokat nőtt a szemembe abban a pillanatban, mert talán ez volt tőle az első olyan megnyilvánulás ahol végre megmutatta, hogy nem egy hülye, hanem alkalomadtán képes kifejezetten ügyes hadi cseleket is kitalálni. Ami az én szembe nagy előny, tekintve hogy "A Ren lovagjainak mestere" meg minimum egy rangban van a szőke tábornokkal, katonáknak parancsolgat stb., de én eddig még nyomát sem véltem felfedezni, hogy egyáltalán képes a taktikus gondolkodásra. (persze ezt is érzelmi alapon csinálta, de ez már más tészta...maga az ahogy kijátszotta Snoke-ot, tetszett, ügyes volt)

Még egy ilyen értelmes pillanata volt, amikor megpróbálta megparancsolni a csajnak, hogy hozza el neki Luke-ot, de persze rögtön meggondolta magát...(mondjuk nem is működött volna valószínűleg, de azért ötletnek jó volt) Mindenesetre nekem ezeknél a jeleneteknél fel-fel csillant, hogy neki tulajdonképpen van agya, csak az érzelmei rendszerint mindent felülírnak.


Ha az egész jelenetsort vesszük, engem Snoke halála nem lepett meg annyira, mivel a A Jedi visszatér Luke-Vader-Császár jelenetét másolta és hát annak is mi lett a vége...? :) Abban a pillanatban, amikor kimondta hogy megöli Rey-t és nem azt mondta, hogy átállítja, gondoltam: "Na, neked annyi!" Mivel kb. fél perccel előtte mesélte Kylo a liftben, hogy ő hogy képzeli a dolgok alakulását.

2018. jan. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
72%

Naggggyon gagyi.


Ugye Snoke a nagy monologizálás közben nem vette észre, hogy forog mellette a fénykard, ami aztán le is szúrta és ketté is nyeste. Erre mi is a reakció azok részéről, akik megvédik ezt a jelenetet? "De bezzeg az Uralkodó se vette észre, hogy Vader mit akar" - vagy valami ilyesmi. Tisztázzunk le pár dolgot. Az Uralkodó csak az emberek érzelmeit érezte, nem tudott könyvként olvasni az emberek agyában, Vader pedig egy híresen érzelemmentes lény volt, egészen az utolsó pillanatig, de akkor már késő volt az Uralkodónak, aki hiába kapálózott, egy 200 kilós kiborg a robot kezeivel megragadta és elhajította, amit azért egy 100 éves, törékeny nagypapa teste nem annyira tolerál, hiába van vele a sötét oldal, plusz az Uralkodó túlságosan el volt foglalva azzal, hogy minél inkább elnyújtsa Luke haláltusáját, amibe vicsorgása és a röhögése alapján túlságosan is beleélte magát. Tény, ez nem volt benne a filmben, ez a regényben és a képregényekben volt, de szerintem ez egy korrekt magyarázat. Ez a szép az Expanded Universe-ben, ha nem értesz valamit a filmben, ott vannak a könyvek meg a többi és máris fel tudod világosítani magad.

Aztán ott van Snoke, aki elvileg látja ki és mit gondol, szóval elvileg lehetetlen őt meglepni, mert már akkor tudja, hogy le akarod lőni, mielőtt még ráteszed a kezed a fegyveredre. Mármost, Kylo már megpróbálta egyszer megölni őt az első jelenetükben, azt Snoke el is hárította, szóval tudhatta, hogy Kylo-ban ott van a szándék, hogy megölje őt. Vader ilyet soha nem csinált, legalábbis a tettlegességig soha nem jutott el, szóval az Uralkodónak nem volt oka ilyesmit tartania. Vissza Snoke-hoz. A csávó konkrétan kitépte Rey elméjéből azt a tudást, amit akart, szóval nem mondhatjuk, hogy híján van a telepátiának, ezért ne fogjuk már arra, hogy "dehát nem látta időben, hogy támadni akar", mert konkrétan a film során már egyszer előre látta és ki is védte a támadását. Itt csak a forgatókönyv írók felületessége miatt történhetett meg az, ami megtörtént. Persze lehet csűrni-csavarni, hogy "dehát csak fénykardot látott, hogy melyiket azt már nem", de kérdem én, aki bolygóstól-szigetestől együtt látja hol csövezik Luke, az miért nem látja, hogy melyik fénykardról van szó, amikor az egész teremben csak kettő darab van? Felületes történetírás, ezért, bár majd ha kijön a 8. rész regény változata, abban talán lesz magyarázat, de eddig semmi értelmes válasz nincs arra, hogy miért halt meg ilyen gagyi módon.


Aztán ott az a harcjelenet.......


Akik annyira szeretik szapulni az előzmény trilógia fénykard párbajait, rendre azt hozzák fel, hogy nincs meg az a feszültség és intenzitás a karakterek között, mint az eredeti trilógiában, itt az egész csak az ugrálásról meg a látványos, de felesleges cirkuszi mutatványokból áll. Ezzel egyet is értek, Luke és Vader az 5. részben (amit a 80-as években csináltak, amikor a CGI még gyerekcipőben járt) képesek voltak egy intenzív és körömlerágósan izgalmas párbajt lejásztani egymással, míg a 2. részben 900 éves Yoda meg az akkor 80 akárhány éves Christopher Lee úgy ugrálnak, mint a gumilabdák, amiket a falhoz vágnak. Mármost, ebben a jelenetben nem ugyanez játszódott le? Rey és Kylo úgy verik le az elvileg a legjobbak legjobbjait tömörítő elit alakulatot, mintha egy halom Jar Jar lennének. Nyilván erre mi a reakció? "Dehát velük vót a Zerő, a piros emberekkel meg nem" - ezt mondjátok Jango és Boba Fett-nek, akik egy halom Jedit legyilkoltak félkézzel. A legröhejesebb, vagyis inkább legszánalmasabb jelenet mégis az volt, amikor Rey, a csaj, aki 1 héttel az események történése előtt azt se tudta, hogy van Erő meg Jedi rend, lever 3 őrt, míg Kylo Ren, a Jedi mészáros, akit Luke és Snoke, vagyis a legjobbak tanítottak, satuba fog egy őr és ha Rey nem lép közbe, meg is öli. Ez kicsit olyan, mintha a Karate Kölyökben Daniel mentené meg Miyagi mestert vagy, mintha Frodó mentené meg Gandalfot a Balrogtól. Az, hogy egy tapasztalatlan suttyó segítsége kell ahhoz egy tapasztalt, veterán gyilkológépnek, hogy megmeneküljön a maga módján egyszerre vicces és siralmas. A végső jelenet, amiben marakodnak a fénykardon azt hivatott szimbolizálni, hogy egy szinten állnak, mert egyik se képes a másik fölé kerekedni és emiatt mindketten egy-egy felet kapnak csak a fegyverből. Mi az, hogy Kylo és Rey egyenlő felek? Az egyik egy tizen-valahány évig Jedi-ként tanuló, majd azután egy gonosz zseni keze alatt felnevelt harcos, aki gyakorlatilag vérben és harcban nőtt fel, a másik meg egy hajléktalan, aki azt hitte, hogy Luke annyira igazi, mint a fogtündér és azt se tudta, hogy van olyan, hogy Erő. Ne mesélje már el senki, hogy ezek ketten egy szinten állnak. Megint csak a szar történetírás ront el mindent, amiben Kylo-t egy esetlen gyökérnek állítják be, aki Rey segítsége nélkül megdögölne, Rey meg a női Superman, aki szétcsap mindenkit nulla tréninggel és tapasztalattal. Hogy lehet izgulni egy olyan karakterért, akiről tudod, hogy úgyis nyer, mert a rendezőnek ő a kedvence és nem hagyja meghalni, de még megsérülni se? Itt veszik el az a maradék intenzitás, ami miatt élvezni lehetne egy ilyen jelenetet. Ha legalább Kylo mentette volna meg Rey-t vagy Rey megsérült volna és mondjuk elveszít egy szemet vagy egy kezet, akkor azt mondom oké, ez érthető, hisz semmit se tud se az Erőről, se a fénykard párbajról, kb. mint Luke, amikor kiállt először Vader ellen, de úgy, hogy átmegy totál Mary Sue üzemmódba és nemcsak, hogy leveri, hanem egyenesen szét is alázza az ellenfeleit...... egy ilyen karaktert hogy lehet szeretni?


Elmondom hogy lett volna jó a jelenet (szerintem).

Snoke időben észreveszi, hogy forog mellette a fénykard és röhögve el is hajítja, persze azonnal leesik neki, hogy Kylo az életére tör és egy csettintéssel utasítja az őreit, hogy öljék meg Kylo-t, közben Rey-t továbbra is lefogja az Erővel és nézi hogy küszködik a tanítványa és jól szórakozik rajta. Kylo levág egy-két őrt, de végül lefegyverzik és földre viszik, ekkor Snoke elengedi Rey-t, odaadja neki a fénykardját és azt mondja neki, hogy ölje meg Kylo-t, hisz ő ölte meg Han Solo-t és több tucat társát, szóval rászolgált a halálra, hogy és legyen ő az új tanítványa. Rey úgy tesz, mintha belemenne, de az utolsó pillanatban nem Kylo fejét csapja le, hanem azt az őrt vágja katté, aki Kylo-t fogja és akinél a fegyvere van, Kylo így kiszabadul és együtt harcolnak. Rey csak épphogy védeni tudja magát a túlerővel szemben, egy őrt épphogy le tud szúrni, de egy másik kapva kap az alkalmon és letámadja, ami miatt elveszíti az egyik szemét és harcképtelenné válik. Kylo emiatt és Snoke árulása miatt annyira zabos lesz, hogy őrjöngve nekiesik a maradék őröknek és a saját testi épségével nem törődve állatként szétvágja őket. Mire végez az utolsó őrrel, több tucat sebből vérzik, szét van vágva a teljes teste, de a szeme vörösen lángol és gyakorlatilag a haragja tartja vissza attól, hogy szétszakadjon a teste. Snoke mindezt mosolyogva nézni, mintha csak egy színházban lenne nézőként, majd teljes nyugodtsággal azt mondja Kylo-nak, hogy ezt a vadságot és sötétséget hiányolta belőle eddig, most már valóban készen áll arra, hogy Vader örököse legyen, de még van egyetlen elvarratlan szál: Rey, aki továbbra és sérülten és védtelenül fekszik. Kylo feje egy kicsit kitisztult eddigre és megindul Rey felé, hogy végezzen vele, ám miután bekapcsolja a fénykardját, azt azonnal Snoke felé dobja, aki ezt persze megérzi és el is kapja, mint egy frizbit, ám mielőtt ellentámadásba lendülhetne, az Ellenállás cirkálója a hajóba csapódik, ezzel időt adva arra, hogy Kylo és Rey elmenekülhessen. Kylo beteszi Rey-t egy mentőkabinba és az Ellenállók bázisa felé küldi őt, ő maga pedig a saját hajóján elindul egyedül Luke bolygójára, aminek a helyét a harc előtt Snoke kiszedte Rey elméjéből.

Szerintem mindez sokkal emberibbé teszi a két karaktert. Egyrészt Rey sebezhető, ami egy zöldfülűnél igazán érthető és emiatt lehet is aggódni miatta, Kylo pedig a karakteréhez híven, továbbra se foglal állást se a sötét se a fény mellett, Snoke pedig nem cselezhető úgy ki, mint egy macska, ami zabálás közben nem veszi észre, hogy mögé tesznek egy uborkát, hanem az intellektusa és az Erő feletti uralma által túléli, hogy az életére törnek kétszer is és csak a csoda menti meg a Rey-t és Kylo-t a haragjától, ezzel is kihangsúlyozva, hogy mennyire aprók és gyengék Snoke (és részben Luke) hatalmához képest és hogy mennyit kell még fejlődniük, hogy felérjenek hozzá.

2018. jan. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
35%

Rey egész életében a túlélésért küzdött, ez elég sok dologra megtanította, többek között a botot mesterien használta, ezáltal elég jól tud vívni. Az Erőt pedig nem szükséges használni ahhoz, hogy fénykarddal harcolj.


Ennyi, továbbra se értem, hogy miért akadnak fenn egyesek azon, hogy Rey tud harcolni a fénykarddal

2018. jan. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
67%
A 12-es jobb forgatokonyvet irt, mint az igazi alkotok egy ev alatt 😂
2018. jan. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem meg nem... Palpatine elég zseniális volt egyszer főgonosznak, egy ilyen forgatókönyv túlságosan aláásta volna az ő renoméját, mert ez alapján Snoke-hoz képest ő is csak egy porszem lenne
2018. jan. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, Snoke elragadtatta magát, hogy Kylo képzése végre befejeződhet Rey megölésével, és miközben el volt veszve a fiú gondolataiban, nem figyelt fel az igazi szándékára. Mert Kylo ugye el akarta törölni a múltat, amibe Snoke is beletartozik. Mert hát az áldozatai ellenére nem kapta meg Snoke-tól a várt elismerést, és teljesen érthető módon meggyűlölte őt.
2018. jan. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

. Az Erőt pedig nem szükséges használni ahhoz, hogy fénykarddal harcolj.


Lol, hát tényleg nem, de azért nem árt, ha nem akarod lekaszabolni saját magadat is, vagy kikapni bárkitől 5 másodpercen belül :'D


Igazából még nem láttam magát a filmet, így nem tudom, hogy snoke testőrsége igazából erőhasználó volt-e, vagy sem, de ha igen, akkor az elképesztően szánalmas, hogy legyőzte őket :'D

2018. jan. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

"Lol, hát tényleg nem, de azért nem árt, ha nem akarod lekaszabolni saját magadat is, vagy kikapni bárkitől 5 másodpercen belül :'D"


Ezt mire alapozod? Mert ilyet soha nem állított senki, és egyetlen film sem.


Snoke testőrsége pedig nem volt Erőhasználó

2018. jan. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Én értem, hogy Rey sokat gyakorolhatott a botjával, csak ez nem számít semmit.


Nyilván végső soron a fénykard is csak egy fegyver, amit bárki felvehet, és kaszabolhat vele össze-vissza, vagy lehet akármilyen nagy shaolin szerzetes vagy bármilyen harcművész, vagy kardforgató, nyilvánvaló, hogy csak egy erőhasználó tudja kihasználni a teljes erejét, úgy senki más nem forgatja azt, mint egy igazi Jedi vagy Sith.


A kikapni bárkitőlt erőhasználókra értettem, de ez megdől, ha Snoke testőrsége nem volt erőhasználó.


Na igen, a botjával gyakorolgathatott, de egy ember csak önmagát bármilyen segítség nélkül egy idő után KÉPTELEN továbbfejleszteni, megakad egy szinten.

Szóval itt most a következő a kérdés: Ki az erősebb? Egy ember, aki egész életén át profi kiképzőktől edződött, vagy az, aki magától tanul meg harcolni? Teljesen egyértelmű a kérdés, pláne, ha hozzávesszük, hogy a testőrökből ugye nem is 1 db volt. Az meg pláne szánalmas, hogy Reyhez képest Kylo hogy szenvedett, rá lehet fogni, hogy azért, mert Rey mennyire de nagy erőhasználó, de az erő nem úgy működik, hogy egyik napról a másikra a semmiből megszázszorozza az erődet, és mindent érzel :D Pláne nem úgy ahogy Luke tanította, persze, becsukom a szemem és mostmár mindent érzek :'DDD



Na ja, az meg hab a tortán, hogy Rey konkrétan ugyanazt a stílust használta már Kylo ellen is a 7. részben, amit Sidious használt (a 4-es vívóstílust), szóval Rey egy olyan stílusban harcolt, AMIRŐL MÉG SOHA NEM IS HALLOTT.

Lol

2018. jan. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

a császári vörös ruhás testőrség sith orgyilkosokból állt.

kifejtették ezt valamelyik könyvben,de leegyszerűsítve,hogy érthető legyen-

ha egy sith mester midiclorian szintje 7-10 a 10es skálán,akkor egy sith orgyilkos szintje 3,max 5.

így a sith hiearchiában a 3. helyen vannak a sith harcos és a sith mester mögött.

szóval ők olyan képességek birtokában vannak,hogy gyorsabbak az átlagtól,el tudják magukat rejteni az erőben és minimálisan képesek befolyásolni az elmét.

de őket is fiatal koruktól képzik a közelharcra és a képességeik maximalizálásra.

ha a múmia követte sidious példáját és nem csak külalakban hasonló az őrsége,akkor azok képzett emberkék lehettek.

2018. jan. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!