Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Star Wars Utolsó Jedik: ti...

Star Wars Utolsó Jedik: ti mit gondoltok a Snoke tróntermében lejátszódott eseményekről? (Spoileres kérdés! )

Figyelt kérdés

Rögtön az elején szeretném felhívni a figyelmet, hogy a kérdés meglehetősen komoly spoilereket tartalmaz a filmből, így aki még nem látta és érdekli, semmiképpen ne olvasson tovább!


Én most néztem meg, érdekes film volt, de a tróntermes jelenet előtt értetlenül állok. Hogy létezik, hogy csak így elintézték a legfőbb vezért? Még csak harcolni sem láttuk. A testőrsége az badass volt, azokat imádtam, de az hogy Kylo csak úgy kettévágja távvezérléssel, engem teljesen ledöbbentett. Nektek mi a véleményetek erről? Ti hogyan reagáltatok úgy az egész tróntermes jelenetsorra? A film maga tetszett amúgy nekem, nektek?



2017. dec. 28. 21:47
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy egy képesség elsajátításához feltétlenül kell egy mester. Nyilván a való életben is van egy edző, egy csapatfőnök, egy bárki, aki "mentorálja", istápolja a versenyzőt, bárkit, de ha nincs mögötte tehetség, nem érzi azt, amit csinál, akkor teljesen mindegy, hogy van mentor vagy sem.


Nem gondolom, hogy egy Sennának, Walter Röhrlnek, Schumachernek, Michael Jacksonnak, Madonnának, Marlon Brandonak, bárki másnak kellett egy ős mentor, aki rengeteget tapasztalt és látott már. Születésük óta bennük volt az, amit csináltak, profi szinten.


Visszatérve a Star Warshoz, én ugyanezt látom itt is. Rey egyszerűen csak előhívja azt magából, amit még nem ismert, nem tudott, de ott volt benne mindig is. Nyilván ha nincs meg hozzá a körülmény, akkor nem fog vele foglalkozni.


No meg az egész trilógia felépítése, kerete, története más. Lukenak volt két mestere is, volt erre három rész, Reynek igazából még egy sem, és lement már kettő. Tehát a klasszikus mester tanítvány vonal nincsen meg, de ki a túró lenne, ha az egyetlen élő Jedi mester elment meghalni. :D No meg Luke is elég idősen kezdett el Jedi lenni, előtte nem is foglalkozott a dologgal. Annyi a különbség, hogy több edzős jelenet volt a régi trilógiában, mint ebben, ezért az emberi agy nincs kielégítve ezzel, tehát nem hiszi el, hogy Rey mindenféle edzés nélkül képes lenne bármire is. Na nem mintha Luke annyira durván gyúrt volna, szórakozott a Millenium Falconon, meg Yodánál futott két kört az erdőben, köveket emelgetett, meghallgatta Yoda bölcseleteit és kalap. Aztán ment vívni Vaderrel. Mármint amit a filmben láttunk.

2018. jan. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

,,Nem gondolom, hogy egy képesség elsajátításához feltétlenül kell egy mester. Nyilván a való életben is van egy edző, egy csapatfőnök, egy bárki, aki "mentorálja", istápolja a versenyzőt, bárkit, de ha nincs mögötte tehetség, nem érzi azt, amit csinál, akkor teljesen mindegy, hogy van mentor vagy sem."



Tehetség egyértelműen kell, ha a legjobb akarsz lenni, viszont mentor/tanár is kell, hogy a tehetséged minél jobban kibontatkozzon, ahogy egy énekesnek is kell az énektanár (lehetetlennek tartom, hogy Jacksonnak például ne lett volna, de egyáltalán nem ismertem vagy hallgattam őt, szóval fogalmam nincs), vagy ahogy egy született futballistának mint például Messinek is kellett a Barcelona akadémiája, hogy világklasszis futballista legyen, mert ha a Puskás Akadémiában fejlődött volna gyerekként, valószínű, hogy nem tartana itt, mint most (a másfajta képzésnek köszönhetően ugye).

Vagy ahogy gyerekként egy tehetséges autversenyzőnek, junior kategóriában, például gokartozás közben is szüksége van a mérnökeire, vagy bármilyen versenyző ismerősére, hogy fejlődjön (bár az autósport máshogy működik, ebben igazad van, oda több tehetség kell, de segítség nélkül teljesen egyedül oda is lehetetlen profi szintre eljutni)


,,Visszatérve a Star Warshoz, én ugyanezt látom itt is. Rey egyszerűen csak előhívja azt magából, amit még nem ismert, nem tudott, de ott volt benne mindig is. Nyilván ha nincs meg hozzá a körülmény, akkor nem fog vele foglalkozni."


Várj, mi most a vívásról beszélgetünk, vagy áttértünk az erőhasználatra?

Ha az erőhasználatról van szó, akkor igazad is lehetne, ha az erő így működne, de nem így működik. Szerinted miért szakítják el a megfelelő midiklorián szintű gyerekeket már csecsemőként a szüleiktől, és miért kezdik el őket már 6 éves koruktól kezdve edzeni? Az erő felismerése és használata egy nagyon hosszú folyamat, amely évek vagy akár évtizedek munkájának eredménye, legyen szó egy gyenge jediről, vagy Anakin Skywalkerről, akinek a galaxisban a legnagyobb midiklorián szintje volt. Igen, ő nagyon jó pilóta volt már gyerekként is, és tudat alatt egy keveset dob az adott egyénen az erőérzékenység, de attól az még egyszerűen szánalmas, hogy valaki becsukja a szemét, és 5 másodperc múlva már hirtelen mindent érez.


A vívás meg megint másik téma, csak ismételni tudom magam, aki önmagát képzi, az SOHA nem lesz olyan szinten, mint akit képzett mesterek képeznek (ez minden harcművészetnél így működik, legyen akármilyen tehetséges), legalábbis akkor, ha egyidőben kezdenek el nagyjából tanulni (márpedig ha azt nézzük hogy Rey és Kylo nagyjából egyidősek, Rey ugye gyerekkorától kezdve magának volt kiszolgáltatva, szóval ő egész életében harcolt, ha úgy vesszük, és Kylo is, mivel ugye ő meg gyerekként Luke tanítványa volt, majd Snoke-é).

Arra meg soha nem lesz értelmes válasz, hogy valaki egy adott fénykardstílust hogy tud úgy használni, hogy még nem is hallott róla (Ez körülbelül olyan, mintha valaki magától megtanulna szabályosan kung-fuzni, egy olyan ember, aki még soha nem is HALLOTT a kung-furól).



Lukeal kapcsolatban teljesen igazad van, nagy kérdés, hogy hogy tanult meg egyáltalán vívni az alatt a pár hónap alatt, amit yodával és obival gyakorolgatott, az meg mégnagyobb kérdés, hogy hogy győzte le Vadert (ez csak annyit bizonyít, amit már máshol számtalanszor leírtam, hogy Vader valójában egy elképesztően gyenge Sith volt, aki az erő-fojtáson kívül semmire nem volt képes, vívótudása meg nagyjából tizedére esett vissza a balesete előtti szinthez képest). Ez az eredeti trilógia egyik nagy hibája, de ez meg már szerintem egy teljesen más kérdés.

2018. jan. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

ó te jó ég 21es:)

látszik hogy életedben nem jártál küzdősport edzésen.

főleg az muris,hogy a vívást ami végülis küzdősport összeveted az énekléssel.

egyébként énektanárhoz is évekig kell járni mire lesz belőle valami.

szóval a küzdősportban a tehetség kb 10%.

a többi az a szorgalom az akarás,a gyakorlás,a küzdelmi rutin és a mentális felkészítés.

utóbbinak a legfontosabb része a kardió állóképesség fejlesztése és a gyakorló küzdelem.

egyedül képtelenség elsajátítani,megtanulni vívni vagy bunyózni.

szóval ennyit számít a tehetség.

10%-ot.

2018. jan. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

"Ha az erőhasználatról van szó, akkor igazad is lehetne, ha az erő így működne, de nem így működik"


Itt megbukik az érvelésed... Ugyanis soha, egyetlen egy Star Wars médiumban sincs tisztázva, hogy hogyan működik az Erő! Sőt, éppen hogy az van kihangsúlyozva, hogy a Jedik is csak vajmi keveset tudnak az Erő természetéről.


Az Erőt úgy kell elképzelni, mint egy mindentől független entitást, aminek saját akarata van, és az egyensúlyra törekszik

2018. jan. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Az Erőérzékenység pedig számos előnyt jelent az élet több területén is, lásd pl. űrhajóvezetés
2018. jan. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Istenem...


leírom újra, 5 másodperc alatt lehetetlen megtanulni érezni vagy használni az erőt, attól hogy becsukod a szemed még NEM LESZEL ERŐÉRZÉKENY.


Azt pedig tudom, hogy több területen is előnyt nyújt, sőt, példának pont ugyanazt hoztam fel, mint te. Elolvastad egyáltalán a hozzászólásomat?



Arra pedig még mindig várom a választ, hogy Rey hogy tanulta meg percek alatt érezni az erőt, mikor a tanítványok éveken keresztül tanulják?

Vagy ezt pont azzal akarod magyarázni, hogy nem tudjuk, hogy hogy működik az erő?

Tényleg sok mindent nem tudunk róla (főleg a kánonban), de szerintem érthető az értetlenkedésem, ha az egész sw univerzumban mindenki éveken vagy évtizedeken át tanul, mire ELFOGADHATÓAN megtanulja használni az erőt, Reyjel ellentétben, vagy ő egy szuperistenatommegamen? Ahogy az előbb leírtam, még Anakin is éveken át tanult, pedig neki volt a legnagyobb midikloriánszintje a galaxisban.

Lehet, hogy szerencsétlenül fogalmaztam meg, amit akartam, de a lényeg benne volt, eltekintve ettől az egy félreérthető mondattól, amit kiragadtál, a hozzászólásom tetemes részét teljesen figyelmen kívül hagyva, na mindegy. Az érvelésem pedig nem hiszem, hogy emiatt az egy miatt megbukik, pláne, hogy nem is egy témát érintettem, hanem legalább 3-at.

2018. jan. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Ja bocs, btw most látom hogy nem is ugyanaz a válaszoló vagy, retard vagyok :D
2018. jan. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Luke Skywalker 0 BBY-ben elhagyja a Tatooine-t, 4 ABY-ben pedig vége az ős trilógiának.


Azért Luke sem vitte túlzásba azt a fene nagy tanulást, miközben a Jedik gyerekkoruktól kezdve tanulták.


Pláne, hogy Obi-Wan meghalt 0 BBY-ben, Luke pedig 3 ABY-ben ment Yodához. És ugyanebben az évben, az V. rész végén megküzd Vader-rel, ahol vereséget szenved, akkor mennyit tanult Yodánál?


Ez miért nem veri ki a biztosítékot a nagy erő elsajátítása, tanulás témában, miközben Luke igazából épp hogy tanult valamit Yodától, pláne Obi-Wantól? 0 és 3 között nem volt mestere fizikailag.


Ezért nem értem, hogy az ős trilógiát vakon követik emberek, az újat meg üldözik, mint az eretnekséget az inkvizíció alatt, miközben ugyan olyan blama dolgok vannak az ős trilógiában is. Lukera úgy néznek fel mint a messiásra, Reyt meg lehúzzák, miközben Luke sem tudott többet a karrierje elején a fentebb leírt tények alapján.

2018. jan. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Egyetértek, le is írtam fentebb.


Ezt csak azzal lehet magyarázni, hogy Vader ereje a balesete után a tizedére esett vissza (bár még így is necces)

2018. jan. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
51%

Snoke tesztelte Kylot.

"Tisztán látom minden gondolatát.

Látom,hogy lángra gyújtja fénykardját és eltökéli: lesújt.

És most végez IGAZ ellenségével."

Ezt az "igaz ellenséget" külön kihangsúlyozta. Ez egy kicsit olyan, mintha megbizonyosodott volna arról, hogy Kylo már valóban nem hűséges hozzá. Tehát tesztelte Kylot és elbukott. És egyébként egyértelmű, hogy túlélte.

2018. jan. 8. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!