Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nektek melyik a kedvenc Star...

Nektek melyik a kedvenc Star Wars filmetek? AZ újak hogy tetszettek?

Figyelt kérdés
Légyszi sorrendben írjátok a kedvenceiteket (mind a 10-et). Ha lehet fejtsétek ki mi tetszett és mi nem az adott részekben.

2018. júl. 29. 18:07
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
81%

"Ami az előzménytrilógiának nem sikerült, az az Ébredő erőnek igen, tökéletesen kapták el az eredeti trilógia hangulatát és látványvilágát."


Az előzménytrilógiának nem is az volt a célja ;)

2018. júl. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
59%

"Az előzménytrilógiának nem is az volt a célja"

Ez nem is kéne hogy külön cél legyen, inkább alapvetésnek mondanám. Ha létezik egy fantáziavilág, akkor ugyanazon világ különböző történeteiben tényleg ugyanabban a világban érezzem magam, amit az alapmű felépített! Ahhoz pedig kevés hogy ugyanolyan szereplőket meg eszközöket pakol valaki a filmjébe, ha a hangulat és a látvány teljesen idegen lesz az eredetihez képest.

2018. júl. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
78%

"Ez nem is kéne hogy külön cél legyen, inkább alapvetésnek mondanám. Ha létezik egy fantáziavilág, akkor ugyanazon világ különböző történeteiben tényleg ugyanabban a világban érezzem magam, amit az alapmű felépített! Ahhoz pedig kevés hogy ugyanolyan szereplőket meg eszközöket pakol valaki a filmjébe, ha a hangulat és a látvány teljesen idegen lesz az eredetihez képest."


Ez még igaz is lenne, ha nem két teljesen különböző korszakot mutatna be a két trilógia :)

2018. júl. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
38%

"Ez még igaz is lenne, ha nem két teljesen különböző korszakot mutatna be a két trilógia"

Ez csak azt magyarázná meg, ha két film hangulata tér el. Ha a felépített világé, az baj.

Ha gondolod, olvass utána, rengeteg ember számára idegen és taszító volt az a túl csicsás, túl letisztult, túlontúl mű világ, amit az előzményekkel kapott az ember! Itt nem szeretnék többet offolni.

2018. júl. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
65%

"Ha gondolod, olvass utána, rengeteg ember számára idegen és taszító volt az a túl csicsás, túl letisztult, túlontúl mű világ, amit az előzményekkel kapott az ember! Itt nem szeretnék többet offolni."


És legalább ugyanennyien nem értenek vele egyet, köztük én sem :D


Az előzménytrilógia egy jóléti államban játszódik, az eredeti meg egy totalitárius diktatúrában. Nyilvánvalóan az előbbi lesz a tisztább, csilli-villibb, utóbbi meg a mocskosabb, lepukkantabb

2018. júl. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
80%

1. Új remény

Pozitív: Lefektette a Star Wars alapjait.

Negatív: Kissé egysíkú karakterek és történet.


2. Birodalom visszavág

Pozitív: Tökéletesen épített az Új remény által elkzdett sztorira. A film végi csavar pedig még a Star Warst nem szeretők között is közismert, ez elég sokat elmond.

Negatív: Izgalmas kezdés és befejezés között egy elég vontatott középső szakasz.


3. Jedi visszatér

Pozitív: Epikus befejezés, tökéletes lezárása a trilógiának.

Negatív: Ewokok...


4. Utolsó jedik

Pozitív: Eredeti Star Wars hangulat, emlékezetes jelenetek.

Negatív: Kb minden ami Rose-zal kapcsolatos


5. Sithek bosszúja

Pozitív: Látványos, gyors tempjú, epikus

Negatív: Néha nagyon buta történet, vagy olyan jelenetek amiket azóta sem értek, hogy gondolhatott valaki komolyan. Értem én hogy Sidioust erősnek kellett ábrázolni, de az mégis wtf hogy jedi mesterek csak úgy állnak karótnyelten amíg lekaszabolja őket???

A "terhes vagyok" csúcsjelentről nem is beszélve...


6. Ébredő erő

Pozitív: Mint TLJ, igazi SW hangulatvilág, érdekes új szereplők (már amelyik)

Negatív: Ctrl+C, Ctrl+V


7. Klónok támadása és Baljós árnyak

Pozitív: Látvány. Kb ennyi. Na jó, némelyik soundtrack is.

Negatív: Látványon kívül minden más. Se értelmes történet, se komolyan vehető karakterek (kevés kivételtől eltekintve) vagy karakterkapcsolatok, se originál Star Wars fíling, sokszor mintha tök más univerzumban játszódna.


A Zsivány egyest meg a Solot nem akartam az epizódfilmek közé rangsorolni, úgyhogy csak így külön. Előbbi pozitívuma a filmvégi űrcsata, főleg a vége, Vaderrel. Az sem érdekel hogy logikátlan, nekem az a másfél perc a Star Wars top jelenete! Negatívuma a kidolgozatlan karakterek és a borzasztó vontatottság.

Utóbbi pozitívuma épp ellenkezőleg a jól eltalált karakterek. A fiatal Lando egyszerűen zseniális, de a többiek sem rosszak. Negatívum az összevissza csapongó történet. De azért tetszett!

2018. aug. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
83%

Én is! Én is! Én is! :D


Mosollyal az arcomon néztem, hogy itt abszolút egyéni vélemények vannak, szubjektív látásmóddal, és FEL-LE VANNAK SZAVAZVA AZ EMBEREK! Jaj! Ez most komoly?


1. Birodalom Visszavág 10/10


Számomra ez a film tökéletes, nem tudok benne hibát találni. Egyszerűen csodálatos az egész az első perctől az utolsóig, nem is akarom részletezni a dolgot.


2. Jedi Visszatér 10/9


1-2 unalmasabb, gagyibb jeleneten kívül véleményem szerint semmivel nem marad le a Birodalom Visszavágtól, a Luke vs. Vader és Palpatine harc a végén pedig számomra a legjobb Star Wars jelenetsor, ami valaha elkészült.


3. Az Új Remény 10/9


Kicsit más hangulata van mint az előző kettőnék, de ez a film szívvel lélekkel készült, mindent beleadtak, amit csak lehetett. Elképesztő alkotás. Néha úgy érzem, hogy a Jedi Visszatérnél jobban szeretem, ezek váltakoznak nálam. :D


4. Rogue One 10/8


Véleményem szerint remekül adta vissza az eredeti trilógia hangulatát, és a film minősége az első perctől az utolsóig javul. Minden percben egyre jobb lesz. Ami az elején még kicsit vontatott, az a végén már abbahagyhatatlan, így kell a 21. században Star Warst alkotni. Természetesen vannak hibái, de elképesztő, hogy egy ilyet bemutattak a sok popcorn cukorka filmek között.


5. The Last Jedi 10/8


A filmnek tagadhatatlanul vannak nagyon gyenge pontjai, teljesen értelmetlen történetszálai, és MARDOSÓAN KÍNOS jelenetei, de ez számomra eltörpül a sok jó mellett, amit a film nyújtott. Bevallom elsőre nem igazán tetszett, de másodjára sokkal jobb élményt nyújtott, hiába csikorgattam néha a fogam. A Star Wars igazi esszenciáját nagyon erősen sikerült elkapni, tele van újdonsággal, sokszor kifejezetten egyedi, és mert bevállalni dolgokat. Hosszú film, és kb. 10 percet kivágnék/megváltoztatnék a p'''csába, de a maradékkal nekem egyenlőre nincs nagy gondom. A film (és az egész Disney trilógia) megítélésre számomra erősen függ attól is, hogy milyen lesz a IX. epizód.


6. Force Awakens 10/7


Sajnos minél többet nézem a filmet, annál érdektelenebb, de azért még mindig nagyon szeretem. Nem tetszik hogy a történet gerince az abszolút az Új Reményből lett átemelve, és a nosztalgia faktor is elmúlik, ha már többször megtekintetted. A karakterek jól vannak felépítve (bár szerintem túl sok a poénkodás), Han Solo a hátác cipeli az egész filmet, és meglepő fordulatokat is látni. Jó lett a Force Awakens, csak túlságosan félt belenyúlni az univerzumba.


7. Solo 10/6,5


Kellemes Star Wars akciófilm, remek nosztalgiával. Sokra nem emlékszem belőle, de annyi megmaradt, hogy kellemes szájízzel jöttem ki a moziból, illetve megakarom nézni újra, ha kiadják DVD-n. Kicsit középszerű, kicsit értelmetlen a létezése, de szerethető, kellemes mozifilm lett.


8. Sithek Bosszúja 10/4


A Sithek Bosszúja nem lett önmagában annyira rossz, csak az a problémám vele, hogy borzalmas 1. és 2. epizódra épült fel. Sokat fejlődött a Klónok Támadása után, tele van remek jelenettel, elképesztő csatákkal és artisztikai munkálatokkal, de sajnos nem bírja lemosni magáról a bélyegét. MAI napig nem bírom összeegyeztetni az előzménytrilógiát az eredetivel. Ha Darth Vadert látom, SOHA nem jut eszembe az itt bemutatott Anakin Skywalker. Én személy szerint nem tartom canonnak, hiába az. Jobban járok vele.


9. Baljós Árnyak 10/4

Az elképesztő művészi munkán kívül sok jót nem tartalmaz, bár az igaz, hogy mai napig az elejétől a végéig leköt, és szórakozom, miközben nézem. De ha egy picit is belegondolok, hogy ez az eredeti trilógia előzményfilmje, agygörcsöt kapok.


10. Klónok Támadása 10/2


Borzalmas epizód, minden egyes pillanata kínos, rettenetes. A csaták, a látvány remek (ezzel ellent is mondtam magamnak), de az az Anakinos Padmés szerelmi szál, ami MEGALKOTTA DARTH KIB''''SZOTT VADERT, egy tinif'''szság, aminek semmi keresnivalója az univerzumban. NEM A SZERELMI SZÁLLAL VAN A BAJ. De kettejük között nincs semmi kémia, csak egymásba szeretnek, mert Anakinnak homok van a s''gglyukában, meg körtét lebegtet a másik orra előtt. Áhh, megyek is innen a f'''szba, csak felk'''rom magam.

2018. aug. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
54%

Én soha nem láttam a Solo-t, mivel megfogadtam a VII. rész után, hogy be nem teszem a moziba a lábam még egy disney sw filmre. (Ha Obi-Wanról lesz végre egy film azt megnézem - de csak akkor, ha Ewan McGregor fogja Kenobit alakítani)


Szóval az én listám:

1. VI. Rész - kisgyermekként ez varázsolt el a legjobban. Élveztem a csatákat, hogy Luke mennyivel érettebb lett, a tróntermi párbajt, az uralkodó és Vader halálát, az endori csatát és az ünneplést a végén, hogy Anakin erőszelleme is megjelent.


2. IV. Rész - még ma visszanézve is nagyon szeretem. Emlékszem mekkora hatást gyakorolt rám kicsiként Vader és Obi-Wan :D


3. I. Rész - én nagyon bírtam, magával ragadott a Köztársaság kora, a rengeteg jedi lovag, az új gonoszok, a Naboo bolgyója, Qui-Gon és természetesen Darth Maul.


4. III. Rész - korábban nekem csak annyit jelentett ez a film, hogy láttam a Birodalom kialakulását, Vader megszületését. Igazából gyorsan történnek a dolgok a filmben, kellett nekem a Klónok Háborújából szerzett "háttérinfó", hogy igazán tudjam értékelni a filmet. (Szerintem a sorozattal alkot egy egészet - amire a filmben nem volt idő, vagy kihagyták, annak a nagy részét megtudhatjuk a sorozatból)


5. II. Rész - én ennek a filmnek a végét élveztem leginkább, amikor megjelentek a klónok. Úgy vártam, hogy na, most lesz valami igazán izgi, erre pont vége lett a filmnek. Viszont John Williams szerintem ehhez a filmhez alkotta meg a legjobb SW filmzenét :D


6. V. Rész - engem mind a mai napig ez köt le a legkevésbé. Én úgy tekintek erre a filmre, hogy ez híd a IV. És VI. Rész között :)


7. Zsivány Egyes - a VII. Rész után már félelemmel ültem be a moziba, de ez egy nagyon kellemes csalódás volt. Ízelítőt adott arról, hogy milyen is valójában a háború. Nagyon jól kijavította azt a hibát, hogy a kor legnagyobb, legjobb fegyverét miért lehetett olyan szánalmasan egyszerűen elpusztítani. És nagyon jó vége lett. A szereplők egyáltalán nem nőttek a szívemhez, szépen mind meghaltak a bolygón. Vader jelenete k...nagy volt, minden másodpercét élveztem. És jól hozzácsatolták a sztorit a IV. Részhez a tervrajzok kimentésével és a CGI Leiával :D. Továbbá örültem, hogy viszontláthattam pár, nekem nagyon kedves szereplőt (Bail Organa, Ackbar admirális, Tarkin nagymoff)


És innen már csak tömény fájdalom jön.


8. VII. Rész - addig örültem, amíg nem láttam moziban. Csalódás volt. Ratyi, Ctrl+C-Ctrl+V sztori, az a bolygó nekem nagyon erőltetett volt. (Starkiller base vagy mi a fene) Kylo gyenge karakter, picsogó kis p*cs, 3 húgom nem hisztizett annyit mint ő a mozivásznon, és a lézerkardja is... (Lézerkard az egyáltalán?)

Snoke-t nem tudtam hová tenni. Eleve furcsa volt nekem, hogy ha annyira erős vki volt, hogyan nem érezte az Uralkodó anno a jelenlétét. Nekem gyors volt az egész, ennyi idő alatt szerintem nem lehetett volna megszervezni az első rendet (legalábbis ennyire erősnek nem, ennyi katonával, új felszereléssel, új haditechnikával).

Rey egy vicc. Mindenhez ért azonnal - legyen az fénykardforgatás, hajóvezetés, erőhasználat. De hát nyilván ez illik a legjobban a mai követelményekhez: kellett egy erős, mindenhez is értő női karakter, aki jól megmutatja a csúnya férfiaknak, hogy hogy kell csinálni a dolgokat.

Captain Phasma meg - annyira felesleges és értelmetlen azzal a fényesen csillogó páncéljával amit két bolygóval arrébb is kiszúrnak, hogy kár ragozni. De legalább még egy nő van a filmben.

Azt a filmet a régi nagyok vitték el a hátukon: Han Solo, Chewbacca, Leia, és Luke.


És ha ez nem lett volna elég, megszületett a VIII. Rész, mindennek a legalja.


9. VIII. Rész - Olvastam, hogy Rian Johnson mennyire szerette gyerekként a SW-t. Azt hittem átérzi a feladat (megtisztelő mivoltát) és súlyát. Ez, plusz a Zsivány Egyes az új reményt jelentette nekem a VIII. Részre nézve. Ehelyett mit csinált Johnson? A sárba taszított SW nyakára taposott. De nyilván megérte, hiszen a kor követelményeinek abszolút megfelelő "művet" alkotott. Igazi SJW ez a Rian. Kaptunk egy igazán polkorrekt feminista trágyadombot és a világ is sokkal jobb hely lett emiatt.

Megkaptuk a SW széria legfölöslegesebb szereplőjét, helyszínét és jeleneteit. Rose Kib*aszott Ticot és a kaszinót. Legalább ázsiai és nő.

Amit Luke-kal műveltek az katasztrófa. De legalább Rey mellette magától megtanulhatott mindent. Azok a beszélgetései Ryloval siralmasak voltak (pláne az a fúj, öltözzél már fel).

Az űr csatajelenetek szánalmasak voltak. Az első rend hajóit nézve az Űrgolyhók nyitójelenete jutott eszembe.

A filmbe végig nők b*szogatták a valami értelmeset csinálni akaró szereplőket. De legalább erősek, vezetnek, parancsolnak és lila hajuk van.

Leia mégsehaltammegvisszarepülökazűrbőlszundikálásután jelenete röhej. Carrie Fischer és a SW meggyalázása.

Captain Phasma most se lett hasznosabb, fontosabb, jelentőségteljesebb, értelmesebb.

Az a Hux vagy kicsoda egyre szánalmasabbá vált a film alatt és egyre feleslegesebbé.

Luke jelenete és halála pedig újra átírta a SW univerzum törvényeit. (Pedig a film már megtette jó párszor előtte).

A nagyon erős Snoke legfőbb vezért meg ki lehet nyírni egy 20 méterről, erővel √2 sebességgel irányított lézerkarddal...

Az ez után következő csata is k*rvára értelmetlen volt. Az őrök ruhájának tetszőleges részei állják a fénykardot. Ha van ilyen anyag, amiből ruhát, páncélt tudnak csinálni, akkor miért nem lehetett az egész ruhát megcsinálni vele?!

Szóval vicc az egész, nagyjából minden percét gyűlölöm. A SW univerzum szabályait semmibe vették többször, az erőt (aminek az előzménytrilógia úgymond értelmet adott, megtöltötte tartalommal) lezüllesztették valami varázs-hókuszpókká, tele van a film hézagokkal, hülyeségekkel, nem vicces viccekkel. Szépen feláldozták a pc és metoo oltárán a SW univerzumot, úgy, hogy emellett átváltoztatták egy egész estés disney rajzfilmmé. Apukám (akinek tetszett a VII.) úgy jött ki a moziból, hogy szánalmas volt az egész neki.


Mivel a filmekről volt itt szó, nem írtam bele, de nekem valójában az első helyen a Klónok háborúja szerepel. Ez az ami igazán megszerettette velem az SW univerzumot. Gyönyörűen összekötötte a II. És III. Részt, igazi jellemfejlődéseket láthattunk, kidolgozott karaktereket, eszméletlen csatákat, klónokat. Betömött hézagokat, amiket a filmek maguk után hagytak. Pl. gyönyörűen ábrázolja, hogy miért lett Anakinból Darth Vader. Hogyan, milyen finoman manipulálta Palpatine mind Anakint, mind a Köztársaságot. Bemutatta a jedik hibáit is. Új helyszíneket hozott, úgy, hogy nem b*szta szét a SW-t. Ja, és nekem klónokból sose elég :D . Mestermű! Haragudtam is rendesen a disneyre mikor megszűntették és helyette a Rebelset előhozták. Hozzátenném, hogy a Rebels rengeteg hibától szenved, de volt jó pár ütős jelenete, megoldása, cselekményszála. Most újra reménykedem, hogy a TCW visszatér, nagyon nagyon remélem, hogy nem barmolják el! Az lenne az utolsó kegyelemdöfés a SW-nak.

Szóval utálom a disneyt, de ahogy fent kifejtettem, nem ok nélkül. Én úgy érzem magam, mintha arcon köptek volna az új filmekkel.

2018. aug. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
74%

18:


Előre leszögezem, nem azzal van bajom, hogy nem tetszett a TLJ, hanem a stílusoddal, amitől a falnak tudok menni. Az értelmes párbeszédet jobban szeretem az ilyen fikaáradatoknál...


Ennek a fikaáradatnak nem szívesen reagálok minden egyes pontjára (habár tudnék egyébként), de a következőt muszáj vagyok megkérdezni:


"Luke jelenete és halála pedig újra átírta a SW univerzum törvényeit."

Hogyan is írta át? Megmagyaráznád ezt, mert ez nekem magas...

2018. aug. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

18-as, picit furcsa hogy a birodalom visszavágot csak egy "kapocsnak" nevezed, mikor az emberek 90%-a szerint az a legjobb sw film :D

Persze no offense, meg ez amúgy is véleménykérdés volt

2018. aug. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!