Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nektek melyik a kedvenc Star...

Nektek melyik a kedvenc Star Wars filmetek? AZ újak hogy tetszettek?

Figyelt kérdés
Légyszi sorrendben írjátok a kedvenceiteket (mind a 10-et). Ha lehet fejtsétek ki mi tetszett és mi nem az adott részekben.

2018. júl. 29. 18:07
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
39%

#18

Holdo szerepe 100%-ban tökéletesen pontosan ugyanígy zajlott volna akkor is, ha férfi. Rose szerepe 100%-ban tökéletesen pontosan ugyanígy zajlott volna akkor is, ha férfi. Leia szerepe 100%-ban tökéletesen pontosan ugyanígy zajlott volna akkor is, ha férfi. Rey szerepe 100%-ban tökéletesen pontosan ugyanígy zajlott volna akkor is, ha férfi. Milyen feminizmus SJW propagandáról beszélünk? Egyetlen egy nő sem volt, akinek a női mivolta akár csak egyszer előkerült volna. Nem volt szó szexizmusról, patriarchátusról, nőiességről, férfiasságról, semmiféle feminista ügyről egyetlen egyszer sem. Se explicit se implicit módon.

Szóval értem én, hogy a zene, látvány, karakterek összhangja az mindenkinek máshogy működik. De hogy feminista propagandának titulálni valami amiben nincsen EGYETLEN EGY különösebben feminista elem se, az nekem nagyon magas.

2018. aug. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
21: Annyiban igaza van a 18-asnak, hogy az pl. mindenképpen feminista dolog, hogy Ackbar admirálist, egy ikonikus karaktert feleslegesen kinyírtak, csak azért hogy a helyét átvegye egy ugyanilyen minőségben jelen lévő női karakter. A kamikaze akciót pl. Ackbar is tökéletesen végre tudta volna hajtani, és az méltó lezárást is adott volna a szereplő történetének, Holdo karaktere abszolúte felesleges volt. Mondom ezt úgy hogy egyébként összességében tetszett a film.
2018. aug. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

#22

Holdo úgy lett megszerkesztve, hogy a néző átvegye Poe látásmódját és ne bízzon benne egy percig se. Ackbar teljesen alkalmatlan lett volna erre. Az nem merült volna fel senkiben, hogy Ackbar esetleg teljesen hülye vagy akár áruló. De Holdo ennyi erővel simán lehetett volna férfi is. Egy teljesen ismeretlen férfi pont ugyanúgy alkalmas arra, hogy bizalmatlanságot váltson ki. Nem volt szerepe annak, hogy nő volt, csak éppenséggel mellesleg nőnek talált lenni. Ez nem feminizmus, csak statisztika. Néhány ember egyszerűen nőnek születik.


Azért az erős túlzás, hogy van Ackbarnak története. Valami 20 másodpercet szerepelt az eredeti trilógiában. RJ gondolom egyáltalán nem tartotta ikonikusnak, és szerintem helyesen. Az, hogy megismersz egy új embert, nem bízol benne, de aztán rájössz hogy te voltál a hülye, amikor ő hőstettet visz véghez hogy helyrehozza a te hibádat... Szerintem ez sokkal erősebb érzelmileg, mint az, hogy "hé, nem ez a hal izé van abban a mémben?" Szóval nem értek egyet azzal, hogy Ackbar helyettesíteni tudta volna Holdot, és azzal sem, hogy Ackbar ikonikus karakter volna, aki méltó lezárást érdemel, vagy hogy ez érzelmileg erősebb pont lett volna, mint Holdo önfeláldozása.

2018. aug. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

"Annyiban igaza van a 18-asnak, hogy az pl. mindenképpen feminista dolog, hogy Ackbar admirálist, egy ikonikus karaktert"


Fogalmam sincs, hogy Ackbar mitől olyan ikonikus. Az endori csatában gyakorlatilag egyetlen egy jó döntést nem hozott, csak végigmozizta, ahogy a Halálcsillag szépen sorban lövöldözi le a cirkálókat. Na meg kijelentette a nyilvánvalót, ami alighanem mindenkinek leesett addigra ("It's a trap")


Gyakorlatilag Lando mentette meg a s**ggét a teljes égéstől, neki legalább használható ötletei voltak.

2018. aug. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Nekem személy szerint ez az erőltetett "öljünk meg mindenkit aki emlékeztet a gyerekkorunkra" mentalitás idegesít, oké megölik Hant, annak volt szerepe, értelme, fel is volt építve, megölik Lukeot (bár elég szánalmas módon, de ez most lényegtelen), oké, annak is volt értelme, de könyörgöm Ackbart most miért kellett megölni? :D

Fogadni mernék itt most minimum egy 10-esben hogy Lando is meg fog halni a 9. részben



Amúgy magát az Ackbar körüli kultuszt én sem értem, ennek ellenére szerettem mint karaktert meg van egy mondata amit a fél világ ismer, ennyi elég is ahhoz hogy valaki ikonikus karakterré váljon :D

2018. aug. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 Tislerics Máté ***** válasza:
34%

1. A Birodalom visszavág

(egyértelmű, nincs mit magyarázni. Aki fan az egyetért velem...)


2. A Jedi visszatér

(Nem akkor a klasszikus mint az Új remény, de nekem szórakoztatóbb)


3. új remény

(nyilván csak ez lehet a 3. mivel az első, eredeti trilógia szerepelhet csak a top 3-ban...)


4. Baljós árnyak

(Imáádom! a Design, a karakterek, (kivéve Jat-Jar) Az öreg Lucas-bá azért oda tette magát és rendezett még egy klasszikust. tudom sokan utálják, de erre csak 2 dolgot tudok mondani: Fogatverseny és Duel of the Fates... köszönöm!... :))


5. A Sithek bosszúja

(van pár jó jelent benne, nem nagy szám, de nézhető...)


6. Zsivány 1

(Az utolsó 2 perc miatt került ide...)


7. Solo

(nézhető volt, de semmi SW érzés, az Ezeréves sólyom pedig iszonyú gázul nézett ki benne...)


8. holiday special

(na ez már a kínos kategória...)


9. Klónok támadása

(szörnyű, nézhetetlen, gagyi. Csak a szeizmikus töltetek felrobbanása volt frankó benne...)


10. Az utolsó Jedik

(Az SW univerzum meggyalázása. Csalódottság, undor, düh, reménytelenség. A Holiday special mestermű hozzá képest...)

2018. okt. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 Tislerics Máté ***** válasza:
17%

Ja az ébredő erő kimaradt! Pedig jó volt. Kb. A Baljós árnyak után jöhetne a sorrendben...


(sok jó jelenet, a vége pedig Brutál epic menőőő)

2018. okt. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Tislerics Máté ***** válasza:
17%

,,1. Az utolsó Jedi(k) 10/10


Rian Johnson fogta az Ébredő erő meglehetősen egyszerű, érdektelen karaktereit és bedobta őket a mély vízbe. Mindenkit szembesített a saját legmélyebb személyes hibáival és félelmeivel, és megmutatta hogy másznak ki belőle. A stílusa egyszerre volt újszerű és mélységesen hagyománytisztelő. Karakter központú, dinamikus, filozofikus, látványos, minden ami kell. Egy trilógiát sűrített egy filmbe, mégis remekül sikerült az ütemezés, csaták, beszélgetések, minden. Imádom, láttam egy csomószor, de inkább most nem írnék róla 10 oldalt. Úgyis belém fognak miatta kötni. Nekem attól még tetszhet, hogy neked nem tetszett."


Johnson feladata volt hogy bedobja őket a mélyvízibe és megmutassa, hogy kecmeregnek ki ebből. (erről szól trilógiák második részének 99 százaléka) Ugyanis az előző film a szereplők bemutatása volt. Nem értem ez miért több annál, mint amit elvárt mindenki...


Hagyománytisztelő stílus? öööööö ... Luke egy homless, zöld tejet fej egy gusztustalan véglényből. Elhajítja a legendás fénykardját, amit Obi van adott neki... hisztis és makacs... A végén pedig ami valóban epikus lett volna, telibe lemásolják a Menekülés Los Angeles-ből c. filmet:


https://www.youtube.com/watch?v=45W5JyNN-80


,,Csaták, beszélgetések" ööööö mivaaan? :D Milyen csaták? Az elején amikor a teletabi Poe megszentségteleníti a SW csatákat? Vagy amikor Rózsa kisasszony szerelmet vall Finnugor-nak? Hát igen... Amikor folyamatosan az az érzésem, mint ha egy SW paródiát néznék? Indokolatlan vicceskeedések, röhejes sértődött fölényeskedő párbeszédekre emlékszem csak... Egy menő beszólás nem volt az egész filmben... Az egyetlen jó csatajelenet az Kylo és Ray kaszabolása volt. (szerintem)


,,Úgyis belém fognak miatta kötni. Nekem attól még tetszhet, hogy neked nem tetszett."


Tök jó, hogy tetszett! :) De ha már Utolsó Jedik inkább a Menekülés L.A.-bőlt nézem és nem Rian SW gyalázó Johnson és Kathleen sötét-feminista Kennedy indokolatlanul liberális és PETA-s propagandáját...

2018. okt. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Tislerics Máté ***** válasza:
41%

Na mi van lepontozó?? Fáj az igazság?? :D


Ne hariiiii!!!! :))))


Ha gondolod veszek neked egy Porg figurát! Attól talán jobb kedved lesz... :D


Ja bocsi, hogy szétoltottam a kedvenc filmedet. Tudom, most már nem fogod tudni úgy nézni, ahogy eddig... Hát igen... Ez a film egy Szélső-liberális PETA propaganda uszítás... De legalább megtudtad, hogy jobban szereted az állatvédelmet a cukiságot, a mások gyermekkorát széttrollkodó humort és a feminizmust, mit a Csillagok Háborúját...

2018. okt. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
43%

@Tislerics Máté

Menjél pszichológushoz. Magadat hergeled egy több hónapos GYK kérdés alatt egy lassan egy éves akció-sci-fi filmről. A NEGYEDIK választ írod sorozatban magadnak. Ez nem normális.

2018. okt. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!