Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Sokan miért fintorognak az új...

Sokan miért fintorognak az új Star Wars filmektől?

Figyelt kérdés
Szerintem zseniálisak. Bár én egy kicsit idősebb vagyok (42), nem tini, de nem értem, hogy ezek miért nem tetszenek sok embernek. Rengeteg iszonyat szar film van, hát ezek nem tartoznak közéjük. Látványosak, pörgősek, ötletesek. Aki fintorog, az nem látott még pl bolgár művészfilmet. Na, azokkal vallatni lehetne...

#film #Star Wars #negatív kritikák
2018. szept. 11. 20:19
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
0%
Megtaláltam a trollt.
2018. szept. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
52%

Nem azt kapták, amit vártak. Nekem így 40+osan (de az ismerettségi köröm összes idősebb rajongójától is hasonló véleményt hallottam) a gyerekkoromat hozták vissza az új filmek, a 7. és 8. rész kapcsán éreztem végre azt hogy ugyanabba a világba kalauzoltak el ahová az eredeti három epizód. Az előzményrészek nem tudták ugyanezt nyújtani, azt leszámítva hogy ugyanúgy voltak benne fénykardok meg jedik meg lézerstukkerek, igazából hiába élveztem a magam módján azokat a filmeket is, nem éreztem hogy egy Star Wars filmet nézek.

Viszont könnyen el tudom képzelni hogy akiknek az előzményrészek látványvilága és a pörgös akció jelentik a Star Warsot, azok számára idegenül hathat ez a "visszatérés a gyökerekhez" szerű koncepció.

2018. szept. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

"A pénzről szól? Tényleg? Legyen bár meglepő, de a filmkészítésnek hasznot kell hoznia, különben a fenének nem érné meg belevágni."


Nem érted meg a lényeget. Az van hogy a star wars egy kult film, szóval minden ami a nevét viseli az jól fog fogyni, pláne egy film akármilyen szar is.


Ez hasonló eset mint az autóknál. Van egy nissan és egy ferrari. Papíron mind a kettő ugyan azt tudja de a ferrari összege 1 nullával többe kerül

2018. szept. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

"Nem érted meg a lényeget. Az van hogy a star wars egy kult film, szóval minden ami a nevét viseli az jól fog fogyni, pláne egy film akármilyen szar is."


Erre mondjuk a Solo idén rácáfolt, mert kutyát nem érdekelte a film, még az új trilógiát kedvelőket sem

2018. szept. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

10-es

Szerintem a probléma azzal van, hogy az előzménytrilógia részei mint filmek rosszak voltak, rossz volt a színészi játék, volt benne egy nagyon gyenge szerelmi szál, sok volt benne a CGi, és sok volt benne az idegesítő elem (az irritálóan sokat szidott jar jar például :D), viszont a Star Wars univerzumához rettentő sokat adtak hozzá, mélyítették a világot, építették az univerzumot; felállítottak benne szabályokat, mint a midikloriánokat, (amik igaz hogy sok embernek nem tetszettek, nekem speciel igen, viszont attól még szabály volt), és ezeket a szabályokat, amiket az előzménytrilógia felállított, amik mélységet adtak az univerzumnak, ezeket az új trilógia (eddigi 2 része) teljesen összezúzta, megszüntette. Nincs mélysége az univerzumnak. Filmként aláírom, hogy jobbak az új részek mint az előzménytrilógia volt, viszont éppen ez az oka annak, hogy a SW fanok nagy része utálja ezeket a részeket, és a semleges nézők közül többeknek tetszik. (Persze ezen megint lehetne vitatkozni, én a saját környezetemből és az angol fórumokból úgy látom, hogy így van.)



És éppen ezért nem jó érv az, hogy miért szidjuk Rey kiképzését, mikor Luke is ugyanannyi idő alatt tanult meg vívni; az a pont az eredeti trilógia legnagyobb HIBÁJA volt, viszont ezt "javították ki" az előzménytrilógiában, ahol látjuk, hogy a jedik padawan koruk óta edzenek és fejlődnek, míg eljutnak arra a szintre. (ez is egy általam előbb említett "szabály"). Viszont ez az új trilógia ezt most megint leegyszerűsítette, megsemmisítette..

2018. szept. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

"És éppen ezért nem jó érv az, hogy miért szidjuk Rey kiképzését, mikor Luke is ugyanannyi idő alatt tanult meg vívni; az a pont az eredeti trilógia legnagyobb HIBÁJA volt, viszont ezt "javították ki" az előzménytrilógiában, ahol látjuk, hogy a jedik padawan koruk óta edzenek és fejlődnek, míg eljutnak arra a szintre. (ez is egy általam előbb említett "szabály")."


Ilyen szabályt nem hozott be az előzménytrilógia. A korai képzéskezdésnek egyetlen oka volt: hogy még azelőtt elszakítsák a gyermekeket a családjuktól, mielőtt komolyabb kötelék alakulna ki köztük a szüleivel. Ugye a Jediknek a "ragaszkodás tiltott dolog" volt abban a korban.


Viszont, az előzménytrilógiában semmit nem láttunk abból, hogy azt az alapszintű Erőhasználatot, amit Luke és Rey is viszonylag gyorsan megtanult (Luke egy picikét lassabban), - merthogy eddig csak alapszintű Erőhasználatot láttam Rey-től, semmi komolyabbat - mennyi idő elsajátítani. Anakin kiképzése egyszerűen át lett ugorva, úgyhogy nem tudjuk, mit és mennyi idő alatt tanult meg. Más fiatal padawannak a képzésébe meg még annyira sem láttunk bele, mint az Anakinéba.


Rey-jel korántsem a gyorsan tanulás a probléma, hanem inkább az, hogy egy gyengén megírt főszereplő. Nem igazán érik kudarcok, amiből tanulhat, vagy ha mégis érik, azokon egy pillanat alatt túllép. Egész egyszerűen nincs karakterfejlődése. Még a hozzá képest huszadrangú Poe és Finn is jobban megírt karakterek, mint ő. A másik főszereplő, Kylo Ren mellett meg egyenesen eltörpül Rey, ha karakterépítésről van szó.

2018. szept. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

Itt a józan észre kell támaszkodni, mert a filmekben ezt valóban nem említik. Az is lehet amúgy, hogy a padawanok egy-két hónap alatt megtanulják "érezni" az erőt vagy ilyesmi, viszont nem tudok jediről aki EGYEDÜL, segítség nélkül képes lett volna érezni az erőt (javítson ki valaki ha van ilyen, de sem kánonból, sőt még legendákból sem jut eszembe most hirtelen ilyen személy)

Anakinról tudjuk, hogy a 10+ éves edzési ideje alatt sem lett még olyan erős mint Yoda vagy Windu úgy, hogy sokkal nagyobb volt benne a potenciál, mint az utóbbi 2-ben, ami azért sejtet valamit az edzések fontosságáról (meg azt is, hogy egy jedi egész életében fejlődik); na jó, árnyalja a képet, hogy Anakin ugye nem használta ki soha a teljes erejét, lusta volt mert tudta hogy ő a legerősebb. De az erőhasználatra még azt is mondom hogy oké (ennek ellenére ne mondd nekem hogy az előzménytrilógia alapján BÁRKI is képes lett volna elmetrükkre úgy, hogy soha nem tanulta és még csak nem is hallott róla)


De én most egyébként sem elsősorban az erőhasználatról beszéltem, hanem a vívótudásról. Azt mivel lehet megmagyarázni? Azt már előre megmondom neked, hogy a bottal való gyakorolgatás nem jó érv. Ha mégis leírod, akkor szívesen kifejtem, hogy miért :D

Ugyanúgy, mint ahogy az sem, hogy azért tud vívni, mert erőhasználó. Ha akarod, ezt is kifejtem (bár ezt nehezebb, mert forrást erre sem tudok mondani, csak legendákból esetleg, de megteszek minden tőlem telhetőt :) )

2018. szept. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

"Itt a józan észre kell támaszkodni, mert a filmekben ezt valóban nem említik. Az is lehet amúgy, hogy a padawanok egy-két hónap alatt megtanulják "érezni" az erőt vagy ilyesmi, viszont nem tudok jediről aki EGYEDÜL, segítség nélkül képes lett volna érezni az erőt (javítson ki valaki ha van ilyen, de sem kánonból, sőt még legendákból sem jut eszembe most hirtelen ilyen személy)"


Pl. Ezra Bridger, illetve volt számos kisgyerkőc a TCW-ben is, nekik a nevére nem emlékszem


"De én most egyébként sem elsősorban az erőhasználatról beszéltem, hanem a vívótudásról. Azt mivel lehet megmagyarázni? Azt már előre megmondom neked, hogy a bottal való gyakorolgatás nem jó érv. Ha mégis leírod, akkor szívesen kifejtem, hogy miért :D"


Akkor fejtsd ki, mert bizony pont ezt akartam felhozni :D

2018. szept. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Hát öhm, Rebelst bevallom hogy nem néztem, viszont ugye a Rebels már a Disney ötlete volt :) Ők hozták ezt be, a Disney előtti korszakból mondj. A TCW-ban pedig arra a részre pl nem emlékszem, ha elküldöd megnézem és kijavítom magam.



,,Akkor fejtsd ki, mert bizony pont ezt akartam felhozni :D"

A bottal való gyakorolgatásra nagyon egyszerű és logikus a válasz: Azért, mert egy fénykarddal nem úgy kell vívni, mint egy kétkezes, többméteres bottal. Árnyal valamit a képen az, hogy Rey ugye a fénykardot is két kézzel használja, de akkor is, a fénykard egy alapból rohadt könnyű eszköz (mivel a markolatnak van csak súlya, a "lézer" vagy fény résznek nincs), ezért egyszerűen teljesen máshogy kell vele vívni, mint egy bottal, ami sokkal nehezebb. Rey meg már akkor is elég jól használta a fegyvert, amikor Kyloval harcolt a 7. részben.. És később az őrök ellen is, pedig ugye nem telt el túl sok idő a két rész közt. Ahhoz hogy ez eladható legyen, egy kétkezes dupla pengés fénykard kellett volna neki, (olyan mint ami Maulnak volt), kár hogy ez nem jutott eszükbe a készítőknek

Azért tegyünk párhuzamot Rey és Finn közt, látszik a 7. részből a párbajban, hogy Finn csak csapkod mint a hülye, Reyjel ellentétben akin szerintem egyáltalán nem látszik, hogy életében először fog fénykardot; pedig életében először fogott fénykardot. Mondjuk itt az is jó kérdés, hogy Finn hogy a rákba tudott így vívni (egy ponton még Kylot is megsebesítette, aki tudom, felfogtam, sérült volt), bár gondolom a rohamosztagosok is megtanulnak valamilyen szinten vívni, persze nem fénykarddal :) De akkor ez max megint egy logikai hiba.

Az meg már megint egy másik kérdés, hogy ÖNMAGÁTÓL, bármilyen segítség nélkül egy ember nem tud megtanulni vívni mesteri szinten, kivéve, ha valaki ennek szenteli a teljes életét (ugye igazából is valakinek el kellett kezdenie kifejlesztenie a különböző harcművészeti stílusokat, csak azok az emberek általában ennek éltek, ez volt az életük)



Arra hogy Rey azért tud vívni mert erőhasználó, csak annyival tudom megcáfolni hogy az erő érzékenység, amit még nem edzettek, ami még nincs tudatosan használva, az csak egy olyan dolog, ami "boostolja", fejleszti a különböző képességeidet egy KIS mértékben. Szóval nem ad új képességeket, azokat bizony tanulni kell, ezért is volt hatalmas baromság pl az elmeolvasós dolog

A vívás meg ugyanúgy ahogy igazából a star warsban is egy erőtől független dolog, akárki megtanulhat vívni bármilyen fegyverrel, viszont van oka annak hogy a történelem legjobb vívói mind erőhasználók voltak. Ez azért van, mert az erőképességek alapból hozzáadnak a megszerzett tudáshoz.

2018. szept. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

"Hát öhm, Rebelst bevallom hogy nem néztem, viszont ugye a Rebels már a Disney ötlete volt :) Ők hozták ezt be, a Disney előtti korszakból mondj. A TCW-ban pedig arra a részre pl nem emlékszem, ha elküldöd megnézem és kijavítom magam."


Fuhh, azt hiszem 5. évad 6-9. részek, ahol ez a leginkább megjelenik.


"A bottal való gyakorolgatásra nagyon egyszerű és logikus a válasz: Azért, mert egy fénykarddal nem úgy kell vívni, mint egy kétkezes, többméteres bottal. Árnyal valamit a képen az, hogy Rey ugye a fénykardot is két kézzel használja, de akkor is, a fénykard egy alapból rohadt könnyű eszköz (mivel a markolatnak van csak súlya, a "lézer" vagy fény résznek nincs), ezért egyszerűen teljesen máshogy kell vele vívni, mint egy bottal, ami sokkal nehezebb."


Csak akkor könnyebb, ha a mi világunk fizikáját belekeverjük, de azt meg nem kéne. Persze lehet, hogy Star Wars-os fizikával sincs neki súlya, ezt nem tudom, hogy elhangzott-e valahol.


"Rey meg már akkor is elég jól használta a fegyvert, amikor Kyloval harcolt a 7. részben."


Ezt azért nem mondanám. Amíg Rey nem merült el az Erőben, addig Kylo (aki ráadásul többszörösen sérült és mentálisan labilis is volt akkor) addig Kylo irányította párbajt.


"És később az őrök ellen is, pedig ugye nem telt el túl sok idő a két rész közt."


Igen, ez már nehezebben magyarázhatóbb. Ez szemlélet kérdése igazából, én elfogadom, hogy egy Erőhasználóval szemben eleve hendikeppel indul egy nem erőhasználó, de akármilyen jól kiképzett "császári őr".


"Ahhoz hogy ez eladható legyen, egy kétkezes dupla pengés fénykard kellett volna neki, (olyan mint ami Maulnak volt), kár hogy ez nem jutott eszükbe a készítőknek"


A 9-ben adná magát, hogy az legyen! :D én örülnék neki


"Finn csak csapkod mint a hülye, Reyjel ellentétben akin szerintem egyáltalán nem látszik, hogy életében először fog fénykardot; pedig életében először fogott fénykardot."


Szerintem meg nagyon is látszik, tisztára olyan mozdulatokat tesz, amilyeneket egy bottal szokás.


"Mondjuk itt az is jó kérdés, hogy Finn hogy a rákba tudott így vívni (egy ponton még Kylot is megsebesítette, aki tudom, felfogtam, sérült volt)"


Plusz nem is vette Finnt komolyan. De miután megszúrta, elege lett, és 2 csapással el is intézte gyakorlatilag.


"Az meg már megint egy másik kérdés, hogy ÖNMAGÁTÓL, bármilyen segítség nélkül egy ember nem tud megtanulni vívni mesteri szinten, kivéve, ha valaki ennek szenteli a teljes életét"


Hát Reyt mondhatjuk, hogy eddigi életét ennek szentelte, valahogy túl kellett élnie.

2018. szept. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!