Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Sokan miért fintorognak az új...

Sokan miért fintorognak az új Star Wars filmektől?

Figyelt kérdés
Szerintem zseniálisak. Bár én egy kicsit idősebb vagyok (42), nem tini, de nem értem, hogy ezek miért nem tetszenek sok embernek. Rengeteg iszonyat szar film van, hát ezek nem tartoznak közéjük. Látványosak, pörgősek, ötletesek. Aki fintorog, az nem látott még pl bolgár művészfilmet. Na, azokkal vallatni lehetne...

#film #Star Wars #negatív kritikák
2018. szept. 11. 20:19
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
0%

,,Csak akkor könnyebb, ha a mi világunk fizikáját belekeverjük, de azt meg nem kéne. Persze lehet, hogy Star Wars-os fizikával sincs neki súlya, ezt nem tudom, hogy elhangzott-e valahol."


Kérlek, ugyan, ezen logika alapján mostmár tényleg bármit meg lehet magyarázni a világon :D Egyébként is, elég magától értetődő, hogy sokkal kisebb a súlya.. Persze ilyenkor bedobhatnád az atombombát, hogy mi van az űrben való lélegzéssel ami többször is megtörténik, na igen, de az egy sokkal komplexebb dolog (és amúgy hiba), mint ez, amiről én beszélek.



,,Ezt azért nem mondanám. Amíg Rey nem merült el az Erőben, addig Kylo (aki ráadásul többszörösen sérült és mentálisan labilis is volt akkor) addig Kylo irányította párbajt."

És ekkor megszületett Mary Sue :D De amúgy igen, viszont ez is tipikusan hollywoodi jelenet, a főhős, a jó karakter aki vereségre áll de aztán van egy lassított felvétel és 5 másodperc alatt halálra veri az ellenfelet.. Olyan gagyi ez nekem; és itt meg megint bejön az, hogy magától, a semibből megtanult erőt használni, ami nem sikerült Lukenak, sőt, még Anakinnak sem, aki minden idők legnagyobb midiklorián számával rendelkezett.. És én nem tudom ezt elfogadni sem a Rebelstől, sem a TCW-tól (egyébként még mindig nem néztem meg ezeket a részeket, bocsi :s)

De ez meg már megint egy olyan pont amiben valószínűleg sehogy nem fogunk közelebb kerülni egymáshoz mert itt már csak vélemények vannak


De mindegy, egyébként szerintem azért sem értünk egyet sok mindenben, mert én elképesztően sok, mára már legendává süllyesztett remekművet olvastam, és én inkább ezek törvényeit és világát veszem alapul, ellentétben veled aki inkább csak a filmekre és a kánon művekre támaszkodik (mondjuk ezért is van előnyöd sok vitában, mert be tudod dobni a kánon-legenda dolgot :D)

Ha így nézzük még igazad is lehet akár, mert azok a törvények amik a Disney előtt álltak, már nem léteznek, vagy teljesen figyelmen kívül hagyják őket, viszont én pont erről beszéltem, és pont ez a legnagyobb bajom is az egész Disneyvel kapcsolatban; szóval igazából ezeken a filmeken még túl is tudnám magam tenni, mert tényleg nem olyan rossz filmek, (nekem az a tipikus nem egyszer, hanem kétszernézhetős :) ), viszont olyan sok "kárt" tettek már most az univerzumban amit nem lehet kitörölni, hogy az rémisztő; személyes kedvencem Bane lezüllesztése huszadrangú sithé (persze az erejéről sokat nem tudunk, viszont már most rengeteget változtattak a történetén, aminek megint nem tudom hogy egyszerűen mi értelme volt, ha Banet mindenki úgy imádta, ahogy eredetileg volt)


Mindenesetre én ezt a vitát itt lezárnám, mert látszik hogy tényleg nem fogunk közelebb kerülni egymáshoz és kompromisszumokat kötni bármiben is :)

2018. szept. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
39%

a zsivány 1es jó lett,a solo meg a dizni érából az eddigi legjobb.

a 7 az csak simán bugyuta és rossz.

a 8 viszont már egy nézhetetlen sza-r.

2018. szept. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
46%

"Szerintem a probléma azzal van, hogy az előzménytrilógia részei mint filmek rosszak voltak, rossz volt a színészi játék, volt benne egy nagyon gyenge szerelmi szál, sok volt benne a CGi, és sok volt benne az idegesítő elem (az irritálóan sokat szidott jar jar például :D), viszont a Star Wars univerzumához rettentő sokat adtak hozzá"

Szóval neked ez tetszik?! Jó neked! Nekem annyira nem jöttek be a midikloriánok. Szerintem amolyan fanfiction szintű, és amúgy is inkább érezhető volt az előzménytrilógia során az, hogy mindenek felett állt az, hogy nagyot lehessen kaszálni belőle. A feleslegesen sok CGI, és bugyuta párbeszédek is zavartak annyira, hogy amellett eltörpül Rey meriszúsága.

Az új filmeknél is nyilvánvalóan a pénzről van szó, de itt jobban érzem, hogy kapok is valamit a pénzemért.


"Luke is ugyanannyi idő alatt tanult meg vívni; az a pont az eredeti trilógia legnagyobb HIBÁJA volt"

Ebben viszont nagyjából egyetértek veled.



Szerintem azért vagyok toleránsabb mind az előzménytrilógiával szemben, mind az új részekkel, mert nem olvastam annyit. Nem azért mert nem érdekelt, hanem azért, mert minden könyvnél azt éreztem "ez fanfiction, egem ez nem érdekel", hiába bólintott rá Lucas, ennek semmi köze a Star Wars-hoz, ezért pl. se a CW-t, se a Rebelst sem ismerem. Talán pont addig volt jó a Star Wars, mert nem ismerte senki a hátterét és mindenki úgy magyarázta (pl. a Mary Sue jelenségeket) ahogyan akarta.

2018. szept. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

A midikloriánokkal én úgy vagyok, hogy ok, megmagyarázták, de engem igazából az se érdekelt volna, ha nem is foglalkoznak ezzel a kérdéssel vagy legalábbis nem válaszolják meg. Szerintem sokan túl nagy dobra verik ezt a témát.



,,Szerintem azért vagyok toleránsabb mind az előzménytrilógiával szemben, mind az új részekkel, mert nem olvastam annyit."


Ebben egyetértünk. Én pl rengeteg SW irodalmat olvasok, de még olyanokat is, amik magyarul ki sem jöttek. Nekem egyáltalán nem hat fan-fiction szerűen a dolog, szerintem itt a baj veled van :D Az pedig szerintem tény, hogy vannak SW könyvek amik minőségben (de legalábbis hangulatban) túlszárnyalják akár még az eredeti trilógiát is.

2018. szept. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
47%

"szerintem itt a baj veled van :D"

Lehet, emellett fenntartom a jogot, hogy más véleményem legyen.


"minőségben (de legalábbis hangulatban) túlszárnyalják akár még az eredeti trilógiát is."

Ezt én elhiszem, sok történet körültekintőbben, profibban meg lett írva. Ezt még így műveletlenként is elismerem, de ez nem az a bugyuta gyerekes Star Wars, amibe kisgyerekként beleszerettem. Ahhoz viszont nem elég felnőttes, hogy együtt nőjek fel vele. Ha mégis elég felnőttes, ott meg idegennek éreztem a karaktereket. Tudom, velem van a baj, de akkor is ez a véleményem. Még akkor is ha 0%-oltok miatta.

2018. szept. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim válasza:
0%
Mert nem szerepel benne Jar Jar Binks.
2018. szept. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 Tislerics Máté ***** válasza:
36%

Az új részek közül nekem egyedül az Utolsó Jedlik Ányos lóg ki a sorból. A többit abszolút tudom értelmezni és elfogadni. Erre volt igény, odafigyeléssel csinálták rajongókkal, rajongóknak. Kizárólag a mesteri munkát érezni a háttérben. Még a Solo és a Zsivány 1-ben is.


Az Ébredő erő pedig zseniális! JJ megismételte azt, amit a Star Trek-el is csinált. Mind a kettő feléleszt egy rég letűnt filmes mitológiát. Mindezt úgy, hogy az embert közben a hideg rázza, annyira szép és kortalan.


De rá is térnék a fekete levesre: Az utolsó Jedlik Ányos! jujjjj Hát komolyan láttam én a Klónok támadását a romantikusnak szánt homokos részt, amikor Yoda ide oda pattog, És teljesen indokolatlanul egymásba szeret két látszólag teljesen hideg, rideg lény. Az gáz volt. De a utcsó jedlik.... Amindenit... komolyan azon agyaltam, hogy felállok és kimegyek a moziból:


Az alapötlet valóban jó volt, de a kivitelezés, a dialógusok a poénok. Komolyan volt olyan aki nevetett azon, amikor Poe (a teletabi) trollkodott Hux-al? Konkrétan síri csend volt a moziban. 1-2 kisgyerek nevetését lehetett talán csak hallani, ami azért kínos... Ahogy meggyalázzák Luke-ot az valami felháborító, A fejős rész, Az Obi Van tól kapott fénykard elhajítása... Senki sem szolt a film készítésekor, hogy HALóóó!!! Ezt a fénykardot az öreg Bentől kapta aki a mentora volt Luknak. Nem emlékeztek hogy reagált arra, amikor látta meghalni? Ezek után meg eldobja a fénykardot, amit tőle kapott???? A porgok, a PETA propaganda a világ legfantáziátlanabb lényeivel: Macska fejű ló????? Most komolyan erre futotta a kreatívoknak??? EGY STAR WARS filmben???? Ebben a filmben mindenki zavarodott, vagy ketyós. Megdöbbentő jelentek azok bezzeg vannak. DE RIAN JOHNSON!!! az, hogy valami meglepő, még nem jelenti azt hogy jó is!!!!!! Ráadásul lopsz is: Amikor Luke-ot szétlövi Kylo lépegetői... Menekülés Los Angeles ctrl-c, ctrl-v..... Szégyen.... :(


tessék:

https://www.youtube.com/watch?v=45W5JyNN-80

(6:13 tól!)


Ez a film kukázza a gyönyörűen felépített Ébredő erőt és indokolatlanul átalakítja egy liberális propaganda uszítássá. Az összes Női karakter a filmben erős, jósszándékú, hősies és valamilyen magas beosztásban szerepel..... Ez most valami vicc? Ja nem Kathleen Kennedy..... ja így már érthető. Az a Nő annyira karrierista és sötét feminista, hogy az már kínos az egész feminizmusra nézve. (ami amúgy az egyenlőségről és nem a férfiak gyűlöletéről szólt EREDETILEG.......)


Nem értem miért kérdés az, hogy fanyalognak az Útcsóóó Jetike miatt. Ez a film egy meggyalázása a SW univerzumnak.... A Holiday Special ezerszer SW-bb mint ez. SW paródiának nem lenne rossz, de még ebben is lepipálja az Űrgolyhók...

2018. okt. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
59%
Picit kínos olvasni az Abrams imádatod, mikor az Ébredő erő bár jobb lett, mint a TLJ, ennek ellenére egy unalmas, egyszer nézhetős mozi, Új Remény 40 évvel később.
2018. okt. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
62%

Tislerics Máté egy begyepesedett, "az OT szent és sérthetetlen" típusú rajongó, idézet az egyik válaszából.


"1. A Birodalom visszavág

(egyértelmű, nincs mit magyarázni. Aki fan az egyetért velem...)


2. A Jedi visszatér

(Nem akkor a klasszikus mint az Új remény, de nekem szórakoztatóbb)


3. új remény

(nyilván csak ez lehet a 3. mivel az első, eredeti trilógia szerepelhet csak a top 3-ban...)"


Szóval, mivel a totál ötlettelen Ébredő Erő majmolta az eredetit, csak jó lehet...

2018. okt. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

"Tislerics Máté egy begyepesedett, "az OT szent és sérthetetlen" típusú rajongó"

Az a baj, hogy én is ilyen vagyok, mégis meg kell hogy védjem az új filmeket. Főleg az előzménytrilógiával való összehasonlítgatással szemben.

Szóval ne általánosítsd a rajongók különböző típusait.

2018. okt. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!