Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Sokan miért fintorognak az új...

Sokan miért fintorognak az új Star Wars filmektől?

Figyelt kérdés
Szerintem zseniálisak. Bár én egy kicsit idősebb vagyok (42), nem tini, de nem értem, hogy ezek miért nem tetszenek sok embernek. Rengeteg iszonyat szar film van, hát ezek nem tartoznak közéjük. Látványosak, pörgősek, ötletesek. Aki fintorog, az nem látott még pl bolgár művészfilmet. Na, azokkal vallatni lehetne...

#film #Star Wars #negatív kritikák
2018. szept. 11. 20:19
1 2 3 4
 31/34 Tislerics Máté ***** válasza:
35%

Igen! Engem is zavar kicsit, hogy telibe lemásolták az Új reményt. És megértem, hogy nektek egyszer nézős. Amúgy vigyázzatok azzal mibe köttök bele, mert hamar öngól lesz belőle: Az utcsó Jedlik Ányos sztorija a Birodalomból és a Jedi visszatértből lett összeollózva. Dilettáns meglepődést kiváltó eseményekkel. A birodalomban ütött a nagy fordulat, mert okos húzás volt és fel volt vezetve. De az Útcsó JEdlikben csak buta, értelmetlen fordulatok voltak... Ráadásul konkrét fim klasszikusok nagy jelenetét nyúlja le pofátlanul. JJ legalább megadta a tiszteletet.


Szerintem jobb felhasználni meglévő elemeket, mint beleszuszakolni az állatvédelmet és a férfigyűlölő feminizmus egy SW filmbe. Az állatvédő vonal ugye mindenki számára egyértelmű és kínos. De az is feltűnt nektek, hogy az összes férfi karakter esendő, gyerekes, zavart? Míg az összes női karakter profi, magas-rangú, bölcs, jóságos, érett??..... Véletlen is lehetne, de akkor itt van ez a kép is minden megvilágosul számotokra:


[link]


Bummm! ,,Az erő a nő" feliratú fekete pólós hölgyemény Kathleen Kennedy a Lukasfilm elnök asszonya.....


Van még kérdés???

2018. okt. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

"beleszuszakolni az állatvédelmet"

Senki nem szuszakolt bele kimondottan állatvédelmet. De igen, megmenekült egy falka fathier a film során. És? Akinek ezzel problémája van, szerintem ott az illetővel vannak gondok.


"férfigyűlölő feminizmus"

Nem láttam a filmben egyetlen egy feministát sem (nem, Holdo a lila hajától nem lesz az - komolyan, ilyet is olvastam, hogy lila haj = leszbi feminista), férfigyűlölőt meg pláne nem.


"De az is feltűnt nektek, hogy az összes férfi karakter esendő, gyerekes, zavart?"

És a film végén mégis egy FÉRFI menti meg az Ellenállást, önfeláldozva. Igen, Luke Skywalker tudtommal nem váltott nemet a száműzetése alatt, de javíts ki ha nem így lenne.


KK-t amúgy én sem bírom, ahogy a PC-t, meg összes értelmetlen liberális nézetet sem. De PC-t, feminizmust felhozni az Utolsó Jedik ellen szerintem elég nagy szűklátókörűség. Mert nincs benne ilyen. Érezhetően előtérbe kerültek a nők ugyan, de most pont jó az arány. A filmmel inkább más bajok vannak...

2018. okt. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
68%

Az állatvédelem egy baromság volt aminek kizárólag politikai/társadalmi (nem tudom melyik a megfelelő szó) célja volt, és aminek SEMMI, NULLA létjogosultsága, értelme van egy SW filmben. Kb olyan volt azt nézni, mintha egy politikai párt programjának a kis reklámját látnám a tv-ben.. Rohadt kínos volt. Ezt azért még nagyon nagy Disney fanként is el lehet ismerni.


A TLJ-el egyébként más problémák voltak, ha már itt tartunk, nagyon gyenge karakterek (Kylon kívül, most őszintén, hogy a rákba válasszak kedvenc karaktert ezek közül a szürke alakok közül? :D), értelmetlen, felesleges "csattanók" (Rian Johnsonról már mémek is vannak emiatt), Luke sorsa (amivel nekem mondjuk nem volt bajom, de sokaknak igen), Rey személye úgy teljesen..

2018. okt. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 Tislerics Máté ***** válasza:
49%

#32! Még a Baljós Árnyak-ban is (amit amúgy mindenki utál, csak én imádok :D) Vitán felül egy iszonyú menő légi-fogat verseny látható! Száguldás és életveszély, baromi látványos és kreatív, hamisíthatatlan SW érzés. Ezek után szerintem egy cuki nyúl-macska fejű lovakkal játszott LÓVERSENNYEL kiszúrni a SW rajongók szemét pofátlanság! Egyértelmű történetbeli szerepük az, hogy megmentsék őket a jók és szabadon élhessenek a természetben... PETA FOREVER!!! EZ NEM SW! Az SW-ben légi-fogat versenyeket szokás bemutatni nem cuki állatok kimentését egy LÓVERSENYBŐL!!!!


Szerintem amúgy félre vagyok értve! Nyilván nem minden jelenet arra van kiélezve, hogy a férfiak gyerekesek és esendők, a nők meg bölcsek és hősiesek! Én csak azt mondom, hogy ennek olyan látványos hatása van a karakterekre és a történetre, hogy az már félreérthetetlen. Tekintve, hogy Kathleen Kennedy egy új-feminista fanatikus és a Lukasfilm elnök asszonya, erősen gyanúsnak érzem hogy ha nem is írta át a fogatókönyvet, de csak azt fogadta el, ami tetszik neki. És vajon mi tetszik egy nyíltan felvállalt feministának? Vajon melyik forgatókönyv variációt fogja választani?

AMELYIKET AKARJA!!!

2018. okt. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!