Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csalódtam J. K. Rowlingban,...

Csalódtam J. K. Rowlingban, nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta igazi Potterhead vagyok, imádom az írónő munkásságát. A honlapja és az interjúk alapján is szimpatikus volt, igazán kedvel(t)em őt. Viszont az utóbbi években elborzadtam. Alapvetően az “Elátkozott gyermek” förmedvényt nem értem hogy engedhette “hivatalossá” tenni. Ezerszer jobb fanfictionok vannak, nem is akarom elfogadni a kánon részeként. A legendás állatos filmek is tele vannak borzalmas hülyeségekkel, kezd az egész átmenni szappanoperába a kis “Kredenctől” kezdve egészen addig, hogy Nagini egy nő volt stb. Az eredeti sztorinak is vannak természetesen hibái, de az tényleg egy f@*za, összeszedett sorozat volt. A fejemben lévő elképzelt múlt és jövő sokkal jobbak, mint ezek az agymenések. Olyan az egész mintha màr csak a pénzről szólna évek óta. Ti mit gondoltok, hogy tetszenek a franchise mostani kiadásai?

2019. nov. 17. 12:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Egy idő után mindenki eladja magát. Az Elátkozott gyermeknek az elkészültét én se értem.

A Legendás Állatokkal pedig az a legnagyobb baj, hogy nem tudja mit akar és ahelyett, hogy megpróbálna összehozni valamit és elengedni a régi karaktereket inkább a fanservicere fektet, illetve az is probléma, hogy J.K. Rowling nem forgatókönyv író.

Csináld azt, amit én. Csak a Harry Potter 1-7-re koncentrálok, amit a drága írónő utána nyilatkozott azt nem veszem figyelembe. Így Dumbi se meleg, Hermione se fekete, mert nem így kell diverzitást csinálni, hogy 10-20 évvel később adsz egy nyilatkozatot.

Ez hosszú lett.

2019. nov. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Dumbirol amugy mar nagyon regen azt nyilatkozta, hogy meleg meg mielott kijott volna a 6os könyv, szoval azt eltudom fogadni:D

A Hermione szinesboru tenyleg ugy hulyeseg ahogy vagy, anno JKR segitett kivalasztani a foszereploket, mar akkor kozolhettek volna.

2019. nov. 17. 12:49
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem. Mintha a Harry Potternek nem lenne egy csomó fekete rajongója is. Nem azért rajonganak, mert Hermione fekete lett, hanem már szerették korábban is.

Rowling mintha elfelejtette volna vagy nem is tudná az emberek miért szeretik a munkáját és inkább olyanoknak akar megfelelni, akik valószínűleg soha nem is olvasták, csak tudják, hogy nincs benne x számú bizonyos típusú karakter, ezért biztosan rossz.

2019. nov. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Jódolgában megbolondult.


Már a 6. kötet is elég gyérre sikerült, a hetediknek pedig legalább a felét kihúzhatta volna (kár, hogy a könyvek eredeti szerkesztőjét kirúgatta annakidején).


Az új filmek nézhetetlenek (mondjuk nézhető filmet elég nehéz mondani az elmúlt 9-10 évből).


Szerinte D azért homoszexuális, mert „furcsa” ruhákat hord...


Hermionéról pedig a könyvekben több helyen is kiderül, hogy fehér (panda, lesült a nyáron, fehérre sápadt stb.) - a fekete emberekről pedig leírja, hogy X „black”. Érdekes, azt már nem merte leírni, hogy sárgák, barnák. :)


Dean Thomas a UK kiadásban még nem fekete, az US-ben igen. (Hatalmas poén, amikor a hetedik könyvben Dean elmondja, hogy az apja elhagyta az anyját, mert ez nagyon jellemző a fekete férfiakra.)

2019. nov. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

„Csináld azt, amit én. Csak a Harry Potter 1-7-re koncentrálok, amit a drága írónő utána nyilatkozott azt nem veszem figyelembe.”


A rajongótábor régebben eléggé megoszlott.


Volt, aki nem fogadta el a 7. könyvet. Helyett ff.

Volt, aki már a 6-ot sem. Helyette ff.


Általában az első hármat fogadta el mindenki (a hc rajongókról beszélek), de a ff írók (és olvasók) közül sokan csak a neveket vették át, magyarul már az első könyvet is dobták, és írtak teljesen új sorozatokat.


Vajon ma mi lehet a helyzet?

2019. nov. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
5: Hát, mostanában is nagyjából ez van, csak a fandom kicsit összetartóbb. A fandom legnagyob ellensége J.K. Rowling maga, őt figyelmen kívül is hagyják.
2019. nov. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

„ Hát, mostanában is nagyjából ez van, csak a fandom kicsit összetartóbb. A fandom legnagyob ellensége J.K. Rowling maga, őt figyelmen kívül is hagyják.”


Egyetértek.


Egyébként rossz látni, hogy az összes régi nagy oldal megszűnt (HPANA stb.), a Dark Lord Potter is eléggé lelassult, a magyar oldalak pedig gyakorlatilag kihaltak. Kár értük.

2019. nov. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

4es: szeritem a 6os, 7es kötet nagyon jol sikerült, a 6 a kedvencem.:) a 7et is nagyon szeretem, az utolso fejezetet kiveve szerintem zsenialis.

Többiek: örülök, hogy nem csak én gondolom így:D Tenyleg olyan mintha JKR megbolondult volna. Kaptunk egy jol felepitett, reszletes, minden szempontbol kiraly tortenetet, aztan mintha athuzta volna az egeszet. Az alap tortenetben levo logikai bukfenceket zsenialisan megoldotta, a szálakat elvarrta. Gondolok itt a “ de miert nem lehet visszamenni az idoben?” kerdesre a valaszt priman reagalta le; összetörte az összes időnyerőt az 5. kötetben. Aztán az “Elátkozott gyermek” c. remekmű “történetét” ráépítették a (nem létező) időnyerőre. Ezt most miért?! Es meg csomo ilyen van, ez csak egy pelda volt.

2019. nov. 17. 21:12
 9/14 anonim ***** válasza:

Én nagyon szerettem a 6-7. részt, úgyhogy abszolút a sorozat részének tekintem őket. Az elátkozott gyermek elég gyenge próbálkozás volt, ráadásul több helyen ellent mondott a 7. résznek, de ha fanfictionként tekintett rá az ember, akkor tűrhető volt. A Legendás állatok hasonló volt számomra, egyes helyeken magyarázattal szolgált, de sokszor simán csak furcsa volt.

A "Dumbledore meleg" szállal nekem semmi bajom nem volt, sejthető volt az eredeti hét könyv alapján (pl. ezért kötődött annyira Grindelwaldhoz, stb.). A "Hermione lehet, hogy fekete" dologgal sem volt semmi bajom, mert végülis ha valaki emiatt tud azonosulni a karakterrel, akkor tök jó. Végülis az összes utalás, ami Hermione bőrszínére vonatkozott, létezhet sötétebb bőrszínnel is, úgyhogy nem annyira gáz, hogy utólag mondta ezeket Rowling.

Az viszont engem is zavar, hogy mostantól igazából bármit is mondanak J. K. Rowlingnak (hogy nem vette figyelembe ezeket vagy azokat az embereket), csak simán kiírja twitterre, hogy amúgy ez a szereplő igazából ilyen volt, és azt várja, hogy mindenki elfogadja 15-20 év távlatából. Ha olyan fontos volt neki, akkor vagy úgy írta meg a karaktert, hogy egyértelmű legyen, vagy úgy, hogy mindenki azt feltételez, amit akar. Ez a folytonos változtatás valóban szörnyű, ráadásul senki nem is fogja magát jobban érezni miattuk.

2019. nov. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igazából volt egy csomó karaktere aminek volt háttérsztorija pl. Dean Thomas, ezek a régi honlapján elérhetőek voltak, és teljesen beleillettek a történetbe, egyszerűen csak nem fértek már bele a könyvbe. De a többin nagyon látszik, hogy most találta ki, full leszarva az eredeti sztorit.
2019. nov. 18. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!