Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak én tartom túlértékeltnek...

Csak én tartom túlértékeltnek a Harry Pottert?

Figyelt kérdés

Ősi, első generációs HP fan vagyok. Amikor elkezdtem olvasni, még nem volt megírva minden könyv, várni kellett rá, ahogyan a 8 film sem volt még kész. Ezt csak azért írom, hogy elég régóta ismerem a sorozatot.


Úgy gondolom azonban, hogy irreálisan magasra tették a lécet Harry Potterrel és barátaival kapcsolatban. Idézgetik, hogy milyen tanulságai vannak, ami azért is érdekes, mert nekem olvasás közben sosem tűnt fel, hogy abban van tanulság. Sosem volt rám hatással az a könyv, egyszerűen szórakoztató irodalomként tekintettem, és tekintek rá. Persze elismerem, vannak jó idézezek belőle.

A tartalmat illetően tele van töltelékrészekkel, unalmasok azok a részei, ahol Harry a Weasley családnál nyaral. Az előzmény részek nem jöttek be, nincs bennük fantázia, unalmas. A 2. rész anyagilag sem hozott annyit a készítőknek, mint kellene.


Szóval nem értem ezt a nagy HP lázt. A 2000-es években jó volt, főleg a fiataloknak, viszont most már nagyon erőltetett.


A Dragon Ball 20 év után visszatért a "Super" szériával, és bombajó, a varázsvilágból viszont egyre jobban úgy érzem, hogy kinövök..


2020. ápr. 25. 10:18
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Én ténynek tartom, mivel a HP semmit nem fejlődött az elmúlt 10 évben. A 2000-es években folyamatosan jöttek az újdonságok, amik minőségi cuccok is voltak.


A Dragon Ball teljesen felfrissülve tért vissza, tehát ott felfele megy a görbe, HP-nál pedig le. Ez utóbbi már csak a legnagyobb fanokból él, akiknek mindegy, hogy a Warner és Rowling mit tesz le asztalra.

2020. ápr. 25. 14:40
 12/25 anonim ***** válasza:
71%
Te vagy aki a minap három Rowling pocskondiázó kérdést is kiírt, nem? Engedd el a dolgot, csak magadnak ártasz, ha ennyire hergeled magad.
2020. ápr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Felteszem szted nem tény, és HP görbéje felfelé megy.


Majd meglátjuk a Legendás Állatok 3-nál.


A stúdió állítólag Rowling mellé tett egy másik forgatókönyvírót is, vagyis nem bízik már az írónőben. De majd miderül minden.

2020. ápr. 25. 14:44
 14/25 A kérdező kommentje:

#12


Nem. A minap nem írtam ki egyet sem, csak ezt. Korábban igen.


De most nem is Rowling-ot szidtam, hanem a HP sorozatot kritizáltam.

2020. ápr. 25. 14:46
 15/25 anonim ***** válasza:
96%
A szubjektív véleméntedet hiába tartod ténynek, nem lesz az.
2020. ápr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim válasza:
39%
Olyan hihetetlenül unalmas már a vergődésed...
2020. ápr. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
89%

Nagyrészt egyetértek veled, de ettől függetlenül a véleményed szubjektív, és nem tény. Semmivel nem ér többet azénál, aki nem így gondolja.

Én például a Dragon Ball-t az első harminc rész után abbahagytam, mert borzasztó unalmasnak találtam.

2020. ápr. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Alex Fly ***** válasza:
78%
Nem csak te. De a piac mást mond...
2020. ápr. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Én a Fullmetal alchemistet tartom túlértékeltnek. Amikor elkezdtem, akkor két résznél tovább nem bírtam.

A másik a Star wars. Ott nekem az eredeti trilógia is kínszenvedés volt, a 7. résznél meg már nem néztem tovább.

2020. ápr. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

#17


Az első 30 Dragon Ball Super részt lehetett felvezetésnek is tekinteni.


Kár, hogy nem nézted tovább, mert a Goku Black-es, filozofikus történeti szál még a régi, klasszikus Dragon Ball Z részeket is felülmúlta. Az utána következő, Univerzumok közötti bajnokságban, pedig talán az anime és fantasy történelem leglátványosabb harcát láthattuk a végén.

2020. ápr. 26. 23:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!