Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írói szempontból mi a vélemény...

Írói szempontból mi a véleményetek az Éhezők Viadaláról?

Figyelt kérdés

Nem olvastam végig, de nem tartom valami jól megírtnak.

Ébredéssel nyit, ráadásul semmi csavar nincs benne. Aztán csomó érdektelen dologról beszél, amik tippre sehogy sem viszik előre a sztorit. A helyleírások-magyarázkodások meg unalmasak



2020. júl. 11. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Egy koppintás, mégpedig a Battle Royale c. japán regény másolata, csak éppen a régi USA helyére helyezve amerikai tinikkel. Ha megnézed, szinte pontról-pontra másolja a másik regényt. Szegénység, diktatúra, kényszerű élet-halál harc, amiből nem lehet kiszállni, csak egy túlélő maradhat. Megjegyzem, a Battle Royale végén is ketten élték túl.
2020. júl. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
A Római Birodalom is eléggé benne van, provinciák vannak, a római/kapitóliumi polgárok előjogai, vagyis ők az igazi, teljes állampolgárok; hányoda a lakomákon; gladiátor harcok szórakozás céljából; légiók; Panem jelentése kenyér, "Panem et circenses!" a regény egyik alapja; a nyertes gladiátorok körülrajongása és kihasználása stb.
2020. júl. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
40%

Az utóbbi regényekben tetszik a ptsd ábrázolása, a traumák hatása a szereplőkre.


Az egész nyilván mese, és van benne szimbolikus, fantasztikus elem, ami inkább költői mint reális. Pl Snow és a rózsák elcsépeltek, a mutánsok a csatornában már nem hiányoznak. De ezek csak elemek amik nekem nem jönnek be, kicsit túl lila már, de ez az én ízlésem.


A Battle royalehoz tényleg nagyon hasonló, de a dolog cirkusz jellege nekem az Huger games esetében jobban van ábrázolva, az egész való világ jellegű show elemek betegebbé teszik, különösen hogy ez az egész köztudomású dolog és volt aki karrier szinten készüt rá.

A Battle royale esetében a gyereket meglepi a dolog, az állatias ösztönök jönnek elő.


A robbanó segélycsomagok, a végén a hatalom váltásnál a csavar nekem tetszett.

2020. júl. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

Csak az első könyvről tudok nyilatkozni. Fenntartom a lehetőségét, hogy a másik kettőről más lenne a véleményem, de azokat nem fogom elolvasni.


Nagyon rosszul van megírva, mondom ezt volt rajongóként (fiatal tiniként). Eredetiben olvastam, teljesen felesleges, a cselekmény szempontjából nem lényeges szövegek halmaza az eleje, és tele van logikátlan dolgokkal maga a történet. Kifejezetten nem tetszett, hogy mekkora hangsúly van az éhezésen és szegénységen, erre meg a tizenkettedik körzetben, ami állítólag a legélhetetlenebb, Peeta családja egy pékséget üzemeltet, ráadásul a fiú még tortákat is készít. Kérdem én, kiknek mennek ezek? Akkor meg ott van Katniss, aki a vonaton részletesen leírja a kaják nevét, honnan ismeri ezeket így? Anno a kedvencem volt a film, amin felbuzdulva elolvastam később az első regényt, ma már nagyon nem tetszik.

2020. szept. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!