Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondanátok véleményt Wattpad...

Mondanátok véleményt Wattpad novellámról? (megint :D)

Figyelt kérdés

Ma töltöttem fel az összes részét, kíváncsi vagyok, mit gondoltok. Tanácsok is jól jönnének. Köszi!


Ez az első rész, még négy van:

[link]



2020. dec. 21. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szinte csak párbeszéd az egész.
2020. dec. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És élvezhető legalább?
2020. dec. 21. 21:43
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az előttem szólóval. Elsősorban így nem annyira lehet élvezni a történetet, én hiányolom belőle az alapvető leírást. Figyelj arra is, hogy ne csak a kommunikációra törekedj. Koncentrálj arra, hogy jól le írd a személyek kilétét, érzéseit, esetleg a helyszín leírás is még gyakorolható. Nem rossz, a Wattpadhoz képest egész jó a kivitelezés.
2020. dec. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nekem nem élvezhető. Ha beszélgetéseket akarok, akkor rádiójáték/podcast. Másrészt semmi extrát nem érzek benne, nem kelti fel a figyelmemet, nem ad semmit. Olyan felejthető.
2020. dec. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szándékosan próbáltam több párbeszédet adni hozzá, mert úgy gondoltam, hogy nem sokan szeretik átrágni magukat rajta, meg személy szerint én sem szeretem annyira a leírásokat, és nem is vagyok bennük túl jó. Ezért próbáltam lecsökkenteni őket, de lehet túllőttem a célon :D


De akkor megnézem, mivel bővíthetném ki. Minek a leírása hiányzik a leginkább? Személyeké? Konkrét jeleneteké?


Szívesen olvasok még véleményeket!

2020. dec. 21. 22:40
 6/11 anonim ***** válasza:

1,5 részt bírtam rendesen elolvasni, a 2. rész felét csak átfutottam. Számomra unalmas. Oké, a történet eleje, nyilván sokszor a történet eleje nem annyira izgalmas, viszont maga a sztori típusa sem jön be, vagy hogy mondjam... szóval ezért nem is annyira akarom végigszenvedni a részeket.


Igazából kinek mi jön be, de nekem ezek a tipikus gimis sztorik, ahol leírják egyenként a napokat, hogy mi történik, az egyáltalán nem jön be. Sőt, kimerem jelenteni azt is, hogy az ilyen történetek szinte mindig túl unalmasak. Egyszerűen nem létezik olyan, hogy valakinek annyira aktív élete legyen, hogy minden egyenes napja érdekes legyen, és hogy megérje leírni. Oké, max. akkor, ha valami nyomozóként dolgozik, vagy ilyesmi, és na, azért az lehet érdekes a különböző ügyek miatt. Viszont egy átlagos középiskolás napjai nem éppen izgalmasak. Szerintem felesleges minden napot külön leírni. Csak random írd, nem baj ha a részek között napok, hetek telnek el.


Meg a párbeszédek nagy része nem viszi előre a történetet, csak úgy ott vannak, de igazából nincs semmilyen hatással sem a történetre. Meg tényleg szinte csak párbeszéd az egész. Illetve ezek a párbeszédek se annyira figyelemfelkeltőek, csak úgy ott vannak, de ennyi, nincs benne semmi extra, nem visz előre a történetben.


Most igazából mást nem nagyon tudok mondani, nyilván jobb lenne, ha elolvasnám a maradék 3 részt is, de túlságosan fáradtak a szemeim ahhoz, hogy nekiálljak.


Viszont egyértelműen azt tanácsolnám, hogy ne írj le minden napot egyenként. Nem kell, felesleges. Emiatt is vannak lényegtelen párbeszédek benne, mert lényegtelen dolgokat akarsz leírni.


Maga a megfogalmazás nem rossz amúgy, sőt, egész jó, csak maga a sztori nem jó. Mármint a megvalósítása nem valami jó. Meg a párbeszédek közt elvétve vannak csak leírások, meg nem is nagyon tudunk meg semmit a szereplőkről, érzéseikről... Én újra átgondolnám a helyedben ezt az egészet.

2020. dec. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

2. Vagyok. Igazából amit felsoroltam, mindnek a hiányát éreztem. Persze ebben van valami, hogy sokan nem olvassák el a leírás egyes részeit, viszont nem hiában van alapvetően leírás. A párbeszéd is fontos dolog egy történetnek, viszont itt túl sok. Egy párbeszéd nem adja annyira át egy személy jellemzését vagy egy helyszínét, érzelmeket esetleg, mint egy jó leírás. Vagyis nem... Ezeket is ki lehet küszöbölni, de ahhoz egyrészt nagyon sok gyakorlás kell, rá kell érezni. A profibb íróknak is vannak nehézségei.

Azt viszont értékelem, hogy bírod a kritikát és elfogadod, nem kezdesz magyarázkodni, mert nem értesz egyet. Nem egy történetet véleményeztem már és kevés ember volt, aki a véleményt jól fogadja.

2020. dec. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A leírásra majd rágyúrok. Így visszanézve tényleg sok a párbeszéd, foglamam sincs eddig miért nem vettem észre. De nem tudom, mit húzzak ki, mert szerintem fontosak azok, amiket mondanak, direkt figyeltem, hogy olyanokat írjak, amik elárulnak valamit valaki jelleméről, vagy bármilyéről.


A napokra is odafigyeltem. Az is direkt van úgy :) mivel ezen az öt napon történik, ami történik.


Esetleg ha valaki "végigszenvedi" mind az öt részt, akkor írja meg, hogy mi a véleménye az egész sztoriról.


Köszi az eddigieket!

2020. dec. 22. 00:11
 9/11 anonim ***** válasza:

Ki a nézőpontkarakter?

Túl sok ember fejébe lát bele a narrátor, és a karakterek olyat is látnak, tudnak, amit nem láthatnának, nem tudhatnának.

A narrátor solszor kifelé beszél az olvasónak. Pl. a körhintás résznél. Ahelyett, hogy megállapítja, miért járnak oda az emberek, elmomdhatná, hogy a srác mit lát: sikoltozó embereket a hullámvasúton, gyereket, egyedül az anyjával, míg mások mellett ott az apa, mégis mosolyognak. Hisztis gyereket, ahogy földhöz vágja magát. Ezen elgondolkodna, hogy itt legalább nincsenek a bajos szülők.

Egyébként nem logikus a fiú viselkedése, mert annyit látunk, hogy az anyja próbál kedves lenni (miután felmegy a fiú a szobájába, már nem hallhatja amúgy, hogy az anyja mit mond - ez is nézőponti hiba), a fiú pedig mégis negatív érzéseket táplál a szülei iránt.

A sok párbeszéd nem lenne baj, ha előre vinné a cselekményt. Az, hogy senki nem ér rá, végül is előre viszi, de ezt narrációként le lehet írni.


Javaslom, hogy a főszereplő legyen a nézőpontkaraktered.


Az elején jelenjen meg a konfliktus. Ha csak annyi a konfliktus, hogy orrol a szüleire, valami általánosam előforduló családi probléma miatt, az nem elég erős, inkább unalmas. (Nem olvastam végig, a felsoroltak miatt).


Alapvetően a szóhasználat, a stilisztika és az a minimális leírás, amit alkalmaztál, nem rossz.


Helyesírási hibákat nem kerestem, vannak benne, de nem jegyzeteltem.

2020. dec. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

[link]


Kihúztam az elejéről azt, amikor mennek haza, szóval így a cirkusz előadásának napjával kezdődik. A párbeszédekből nem tudtam, mit húzzak ki, ezért inkább egy-két helyen írtam hozzá leírást.


Azért lett így hat részes, mert szétszedtem, hogy midegyik kb 1000 szavas legyen.


Ha valaki elolvassa az egészet, akkor szívesen várom a véleményét. Kicsit jobb lett így? Min javítsak még?

2020. dec. 23. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!