Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit jelent a Harry Potterben...

Mit jelent a Harry Potterben ez a mondat? "Láttam, mi lesz belőled, ha nem élsz vele"

Figyelt kérdés

Harry mondta Voldemortnak a végső összecsapás előtt. Így hangzik a párbeszéd:

Harry: "De mielőtt megpróbálsz végezni velem, azt ajánlom, gondolkodj el a tetteiden...gondolkodj el, Denem, és próbáld megbánni, amit műveltél..."

Voldemort: "Mit beszélsz?"

Harry: "Ez az utolsó esélyed. A legutolsó alkalom... Láttam, mi lesz belőled, ha nem élsz vele...légy férfi...próbálkozz...próbáld megbánni a bűneidet..."

Nem értem, ezzel mit akart mondani Harry. Miért, mi lesz Voldemortból, ha nem bánja meg a bűneit? És hogy hogy látta azt Harry? Mit látott?



2021. márc. 22. 17:54
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom mennyire érdekel még a véleményem, de..

Szerintem itt arra gondoltak igazán, hogy továbblépni csak egész lélekkel lehet.

Voldemort feldarabolta a lelkét, így ha nem bánja meg a bűneit, a lelke darabokban marad, és nem léphet tovább, megreked valahol élet és halál között.

De ez csak az én véleményem :)

2021. aug. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!