Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Horror novella/regény írásánál...

Horror novella/regény írásánál milyen klisék vannak, amit kerüljek el? Szerinted milyen egy jó horror történet?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 4. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Én csak annyit tudok mondani, hogy ne legyen öncélúan véres-belezős-darabolós. Sokan azt hiszik, hogy attól horror a horror, hogy minél gusztustalanabb hentelések és gore elemek vannak benne. Persze, létezik ez a stílus is, és megvan a maga közönsége, de ez egy sokkal silányabb irány, már ami a művészeti értéket illeti.

Véresebbnél véresebb jeleneteket mindenki tud írni, ebben nem nehéz egymásra licitálni. Zsigeri és őszinte félelmet, feszültséget kiváltani az olvasóból, viszont... na, az már jóval nagyobb kihívás. Szerintem inkább erre a vonalra gyúrj rá.

2021. ápr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ami a filmeknél (nem) működik, az a könyvnél is. Ahogy az első mondja, a gore egy külön alműfaj, de vérből is megárt a sok.

Személy szerint nem kedvelem a jumpscare vagy függővég ijesztegetéseket, illetve ha logikátlanul viselkednek a szereplők. Az "éjszaka az erdőben egy szál elemlámpával megnézem, mi ez a hang, mintha egy grizzly bőgne" és társaira gondolok. Illetve herótom van az elátkozott kacatoktól meg házaktól, bár elismerem, hogy kell egy szetting, és az átok nem egy rossz gondolat, de az egykaptafa elátkozott akármi, de nem szabadulunk meg tőle, mert átkok nem léteznek, inkább belehalunk történet unalmas.

Stílusban a gótikus horror szerintem túlhaladott, de sokaknak bejön. Mondjuk én jobban kedvelem az egyszerűbb stílusokat, de ha már gótikusat választottál, ne ömlengj oldalakon keresztül a fél szótárat bevetve, mert a karakter azt hiszi, hogy látott egy pókot. King egy jó példa, hogy ő már nekem néha sok, mások viszont oda meg vissza vannak tőle. (De ő maga is tudja, hogy túlír. Cserébe legalább nem gótikus.)


Hogy mi jön be... nehéz kérdés. Engem kilóra meg lehet venni a természetfeletti horrorral, illetve a halál témája akkor is zsigeri félelemmel tölt el, ha nem ez a központi motívum. Az ismert, gyakori fóbiákra rájátszani egyszerű módszer a szerzők részéről, de ha neked is van egy rossz élményed, abból is simán lehet komoly horror elem.

2021. ápr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez segíthet elkerülni, illetve ihletet találni is :

[link]

2021. ápr. 11. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!