Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az baj, ha egy helyszínen 2...

Az baj, ha egy helyszínen 2 percet töltenek a szereplők? Túl gyorsan halad a könyv?

Figyelt kérdés

Egy forgatókönyv elején vagyok (9 oldal eddig). Akció-fantasy a műfaj. Szóval azon az elven, hogy 1 oldal=1 perc cselekmény eddig ennyi minden történt:

- látunk 2 randomnak tűnő karaktert, akik később visszaköszönnek (fél perc)

- megjelenik a protagonista és találkozik egy másik főbb szereplővel, majd megtámadják őket (2 perc)

- pici beszélgetés, háttérsztori foszlány (fél perc)

- harmadik főszereplő behozatala, újabb bonyodalom (2 perc)

- egymás közötti feszültség, következő jelenet felvezetése (2 perc)

- konfrontáció a gonosszal, visszavonulás (2 perc)


És ugye mindegyik jelenet egy másik helyszínen játszódik.



2021. ápr. 27. 02:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
Ennyiből inkább azt mondanám, hogy novella. Igaz arra nem jellemző a sok helyszín.
2021. ápr. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így olvasva tényleg soknak tűnik. De aztán ki tudja, lehet forgatókönyvben nem tűnik így. Én pont idén tanultam forgatókönyvírást és nemrég kellet beadnom egyett vizsgára is. Nem mondom, hogy jó vagyok belőle, de ha gondolod akkor szívesen ránézek.
2021. ápr. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon sűrűnek tűnik. Mintha gyorsan le szeretnéd tudni az összes fontos elemet anélkül, hogy kellően kibontanád azokat.
2021. ápr. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább függ az egész sztori milyenségétől is. Pl egy Rick és Morty kaliberűnél ez még a sima normális kategória lenne. :D
2021. ápr. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
2: jólvan, elküldöm :)
2021. ápr. 27. 14:32
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is küldheted

Egyébként elolvasva tényleg nagyon gyors, de aztán ki tudja, a megvalósítás lehet hogy jó :)

2021. máj. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Rendben!
2021. máj. 25. 21:06
 8/13 Salilala ***** válasza:

Ha érzed, hogy még maradt sütnivalód, akkor biztos jó.

Ha szeretnéd, nekem is elküldheted, bár én nem vagyok szakértő, de szívesen elolvasom! (:

2021. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen, 200 fejezetnyi ötletem van.

Azok közül akiknek elküldtem egy ember válaszolt csak.

2021. júl. 22. 19:34
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 nekem nem küldted, pedig írtam hogy ha szeretnéd, elolvasok pár részletet belőle
2021. júl. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!