Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen helyszínen játszódjon?...

Milyen helyszínen játszódjon? (Könyv írás)

Figyelt kérdés

Szeretnék írni egy könyvet. Több szereplővel szeretek dolgozni, ( 5-7 személlyel) de nem tudom, hogy milyen helyszínen játszódjon. A történetben mindenféleképpen szerepel humor és romantikus szál is (nem is kevés). A gimnáziumra gondoltam, de mivel még nincs tapasztalatom, hogy milyen is ott az élet, ezért csak oldalakról megemlített dolgokat tudnék írni (suli oldalak). A tananyaggal is lenne problémám. Lehet úgy sulis történetet írni, hogy nem említi a szerző, se a főszereplő, hogy aznap mit vettek?

A másik ötletem már nyáron játszódna, ahol a tizenhat-tizenhét évesek nyaralását írnám le.


Jöhetnek ötletek is, nevek, tartózkodási hely, konfliktusok is. Akármi ami eszetekbe jut, amit szeretnétek látni egy történetben!:). Szívesen meg hallgatok mindent, ami csak az eszetekbe jut, hogy mivel segíthetném/tehetném jobbá a sztorimat:).



2017. júl. 2. 00:24
 1/5 PresidentEvil ***** válasza:
100%

.

Esetleg próbálj meg olyasmiről írni, amiről tudsz, amiről vannak ismereteid, tapasztalataid. Stephen King sem állítgatja meg az embereket az utcán és nem kérdezgeti őket, hogy mi legyen a következő könyvében. Azt írd meg, ami benned van, amit közölni akarsz másokkal, az ember ugyanis ezért ír. Ne könyvet akarj írni, hanem történetet mesélni! Ha nincs történeted, ne írj, mert úgyis pocsék lesz és úgysem fogod befejezni. Nézd meg a Wattpadot, térdig járnak a félbehagyott tinitörténetekben, amelyek legnagyobb részben egymásra dobált klisékből meg innen-onnan lopott ötletekből állnak. Minek ide még egy?

2017. júl. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ!
2017. júl. 2. 16:10
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, ha még nem vagy gimis, inkább hanyagolnod kéne ezt a helyszínt. Teljesen más atmoszféra, mint az általános, hogy pontosan milyen ott az élet, mik a jó dolgok, mik a problémák, nem tudhatod meg ilyen írásokból (szerintem). Arról nem is beszélve, mennyire más dolgok foglalkoztatják azt a korosztályt, hiába csak néhány év az eltérés.

A másik lehetőség, hogy megírod legjobb tudásod szerint, és utána elolvastatod 1-2 olxan emberrel, akik már átestek rajta, és lecsekkolják, javasolnak ezt-azt.



Szerintem, vagy írj általánosról, vagy esetleg egy jó hosszú nyári táborról, vagy valamilyen csoportról (tánc, sport, stb.), aminek révén a szereplőink hetente többször is találkoznak suli után!


Konkrét neveket nem írok, válaszd azt, ami neked tetszik! Az ilyen történetekben általában a szerelmi háromszög szolgál konfliktusként, meg ha a szülő rájön, hogy a gyereke szünetekben a bokor mögött bagózik. :D

2017. júl. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ!:)))
2017. júl. 4. 17:32
 5/5 anonim válasza:
Szia engem is érdekel az írás. Saját tapasztalatból mondom: először kezdj novellákat írni. Ezek rövid történetek a szereplő életének egy kiragadott rövid időszakáról szól. Általában 5 oldalnál nem több. Így is nehéz ötletet találni, de hamar belejössz majd, egyre ügyesebb leszel. Különböző témákkal dolgozhatsz. Kipróbálhatod akár a költői eszközöket is pl a hasonlatot. Ha belejöttél akkor jöhet egy regény olyan 30 oldalas.Amit ajánlok: próbálj meg saját témákkaldolgozni amikről kevés tinikönyv szól. Ja és ne legyél felszínes!
2017. júl. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!