Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket ajánlanátok,...

Milyen könyveket ajánlanátok, amik segíthetnének újra megkedvelni az olvasást?

Figyelt kérdés
Válaszaitokat előre is köszönöm.

2021. máj. 29. 20:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az újra? Milyen könyveket olvastál eddig? Mik vették el a kedved? Hány éves vagy? Nemed?
2021. máj. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Amiket az első kérdezett, azok jogosak. Mi érdekel? Milyen sorozatokat, filmeket, játékokat szeretsz? Milyen műfajokat?
2021. máj. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Kapásból Harry Pottert és Percy Jacksont mondanám, habár se a korod, se az ízlésed nem derül ki a kérdésből.
2021. máj. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Teljesen jogos kérdések, elnézést kérek. Szóval A húszas éveimben járok, imádtam a Harry Potter könyveket, a mitológiákat, a Dan Brown könyveket, aztán az Indiana Jones könyveket, a Gyűrűk Urát, szeretem a Marvel és DC képregényeket, a Star Wars és Star Trek univerzumai sem állnak távol tőlem, sorozatból imádom a Supernatural-t a Dr. House-t, Sherlock, Lucifer, Spartacus és még sorolhatnám. A kedvenc történelmi korom az ókor, szeretem a fantasy-t és a rejtélyes dolgokat. Amik elvette a kedvem az leginkább néhány kötelező olvasmány volt. Nememet tekintve férfi vagyok.
2021. máj. 29. 21:21
 5/13 A kérdező kommentje:
Játékokból Tomb Raider, Witcher, Far Cry, Mountain Blade szériák és Jedi Knight Jedy Academy ami hirtelen eszembe jut.
2021. máj. 29. 21:27
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nah, így már tudok mit kezdeni veled. :D


Szerintem neked bejönnének a Warhammer 40k könyvek. Ez egy olyan "univerzum", mint a Star Wars EU könyvek. Egy stratégiai társasjátékon alapulnak, de van vagy 1500 könyv. Az Eisenhorn trilógia (Dan Abnett az író) pl. jó lehet, kicsit ilyen nyomozós sci-fi.


Aztán... Joe Abercrombie jó fantasy író, az Első törvény jó sorozat. Izgalmasak a könyvei, érdekes, árnyalt karakterekkel. Akció és politika.


Jim Butchertől a Dresden akták városi fantasy, egy magánnyomozó főszereplővel. Baromi vicces és egyre vadabb dolgok történnek benne.


Garth Nix - Sabriel. Klasszik fantasy egy halottidézőről.


Nicholas Eames - A wadon királyai. Ez kb. arról szól, hogy a hősök megöregedtek, de még egy "akcióra" össze kell állniuk. Gyakorlatilag megtudod, hogy mi történik a tipikus fantasy történetek vége után.

2021. máj. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Wow. Nagyon szépen köszönöm az ajánlásaidat.
2021. máj. 29. 22:10
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenc sci-fim:


[link]

2021. máj. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2021. máj. 30. 11:37
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik vagyok, miért lettem lecsillagozva? Válaszoltam egy kérdésre, ahol semmi infó nem volt megadva. Nyilván gondolatolvasó nem vagyok.

Robin Hobb és Brandon Sanderson könyveit ajánlom, ha A Gyűrűk Urát szeretet.

2021. máj. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!