Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket ismertek,...

Milyen könyveket ismertek, amik reményt adhatnak egy reményvesztett fiatalnak?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, és a családom miatt életem romokban van már azelőtt hogy elkezdődhetett volna. Egy ideje járok pszichológushoz (amennyire az anyagiak engedik), de egyelőre még nem sikerült találnunk semmi olyan módszert, emléket, életmódváltást, semmit ami segíthetne


Próbálnék változtatni, de egyszerűen nem tudom hogyan: Mivel szeretek olvasni, ezért gondoltam megkérdezem itt, hogy van-e olyan könyv ami beválhatott Nektek ilyenkor


Köszönöm!



2021. jún. 19. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Catherine Ryan Hyde: Számithatsz rám
2021. jún. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok neked egy olyan könyvet mondani, egyiknél sincs a bölcsek köve. Nekem az vált be, hogy folyamatosan olvasok. Érdekes, kalandos, fordulatos könyveket és valahogy "összeadódik" az élmény.

Ne egy dologtól várj megoldást, mert nem fog beválni.


Csinálj olyan dolgokat, amik boldoggá tesznek, egyetlen mágikus gyógyszer nincs. Tudom, ez így nem sokat segít, de hiába írok neked valami sablonos self help, vagy szirupos feel good cuccot, nem fogja megoldani a gondodat.

2021. jún. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Barbara Berger: A boldogság rajtad múlik
2021. jún. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Szia! Ugyan így vagyok én is mint te.Egyik könyv sem segít úgy igazán ilyenkor szerintem(vagyis nekem nem),de egy próbát megér.

Edith Eva Eger: A döntés/ Az ajándék.

Dr. Csernus Imre: Egy életed van.

2021. jún. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Clarke Cat - összekuszálva

Ksz simon

2021. jún. 21. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem Jack London Martin Eden című regénye elég nagy motivációt adott az élethez. Hasonlóan reményvesztett embernek titulálnám magam én is.

Talán még Friedrich Nietzsche művei lehetnének jók számodra, bár elég nehéz olvasmányok viszont tele van életigenlő filozófiával.

2021. jún. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
29%
Biblia
2021. júl. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!