Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van kedve valakinek beleolvasn...

Van kedve valakinek beleolvasni a könyvembe és véleményt mondani róla?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Véleményt szeretnék kérni a wattpades, fantasy történetemről. Korábban is tettem ki ide saját művet, de mindig letöröltem, mert sosem kaptam visszajelzést és nem is nagyon olvasták. Nyilván a saját szórakoztatásomra írok, de azért kíváncsi lennék mások véleményére is. ,,Jó", ,,nem jó", vagy valami ilyesmi. :D Remélem, rendben van a link.


[link]



2021. márc. 20. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Az első két bekezdés alapján wattpadhez képest gyönyörű a helyesírásod. Annyi tanácsom van, hogy játszadozz kicsit a mondatok hosszúságával, mert így kicsit ritmustalan, monoton a szöveg.
2021. márc. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozz A világ bétái Facebook csoporthoz, és kérj véleményt.
2021. márc. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Bár a kérdés régi, iszonyúan tettszik a történet , a helyesírás is jó szerintem.
2021. márc. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
tettszik?
2021. márc. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ühüm (hármas)
2021. márc. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyesnek: Köszi, hogy belenéztél. :)


Hármasnak: Köszönöm, ez jól esik. :D

2021. márc. 24. 12:53
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Először is: csak beleolvastam, így, ha később változott az írásstílusod, és már nem lesz érvényes az, amit én kiemelnék, elnézét😅

Szóval

Egyetértek a #1-gyel, öröm a szemnek olvasni, annyira nincs benne helyesírási hiba, köszönöm, végre!!😂

A mondatok rövidsége valóban zavaró, használj több vesszőt, hidd el, sokkal stílusosabb lesz tőle az egész (én pont a másik véglet vagyok, sajnos általában óriási körmondatokat írok, ha nem kontrollálom magam😃)

Egy-egy helyen előfordult szóismétlés, de megesik :)

Ez már tényleg csak ízlés kérdése, de talán tagolhatod ritkábban a szöveget, és én a helyedben figyelnék arra, hogy ne teljesen hétköznapiasan fogalmazz (persze, itt is csak határokon belül)

Nálad nem láttam egyelőre, de két fontos dolgot kiemelnék: az első, amit gyakran látok, és nagyon zavaró tud lenni, amikir valaki csúszkál az időben, pl:

Sanyi, a macska tegnap elment sétálni. Ahogy elért a Bakacsin erdőhöz, sűrű, gomolygó füst jelenik meg körülötte. Sanyit elnyeli a sötétség, és soha többé nem tért haza.

Érthető ez így?

A másik, amit borzasztó sokan elkövetnek, a germanizmus, főleg a szenvedő szerkezet (meg lett írva, meg íródott, feltevődött). A köznyelvben ma már elfogadott, sőt, gyakran fel sem tűnik, nem is zavaró, de ez mégiscsak egy igényes regény

Jah, tudom, kettőt igértem, de szerintem van még egy fontos "szabály": van, volt, csinál. Ezekkel a szavakkal nagyjából egy egész művet meg lehetne írni, de az nagyon nem elegáns, én szeretem mellőzni ezeket. pl: házit csinál - házit ír. Kedves volt, ahogy beszélt hozzám - kedvesen beszélt hozzám. Van egy kutyám - tartok egy kutyát. Persze semmi baj nincs ezekkel a szavakkal, sőt, egyszer-egyszer kell is, de ne egyfolytában (nálad ezt nem láttam)

Egyébként nagyon jó, érdekes a történet, a helyesírásodat pedig mégegyszer köszönöm!!

Telóról vagyok, ha valamit elírtam, sajnálom :(

2021. márc. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, nekem nagyon tetszik, bár még csak az első két fejezetet olvastam el! Az írásstílusodat megszerettem, a történet meg egyenesen a szívemhez nőtt!
2021. márc. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!