Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan érhetném el, hogy...

Hogyan érhetném el, hogy többen olvassák a könyveimet wattpadon?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 13. 14:59
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
2022. ápr. 13. 20:32
 12/17 anonim ***** válasza:

Így este nem olvastam végig, de nagyon idegesítőek a párbeszédek. Gondolatjel (nem kötőjellel írjuk párbeszédet) után MINDIG kell szóközt rakni, és a párbeszédek helyesírásával se vagy tisztában.


Pl.: "a lány ijedten..." - Itt nagybetűvel kell kezdeni, mivel két különálló mondtad.

"A fiú magához..." - Szintúgy nagybetű, és a pont is kell oda.

"- Nem most akarom - mondta a fiú..." - Így a helyes.

/Igen, tudom, én is kötőjellel írtam most, de telóról nem tudom, hogyan kell gondolatjelet rakni./

2022. ápr. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Én eléggé vegyesen láttam könyvekben, elég sokan használnak sima kötőjelet párbeszédhez.


Majd valamikor, ha lesz jóóó sok időm, kijavítom ezt a hibát, és valószínüleg kicsit át is írom az elejét, mivel most így visszanézve nem vagyok megelégedve pár dologgal.


Esetleg tudnál segíteni abban, hogy tudnék gondolatjelet tenni a párbeszédekhez, nem igazán használtam még :’D

2022. ápr. 13. 23:43
 14/17 anonim ***** válasza:
14%

Én is kötőjellel írom a párbeszédeket.Nekem így tetszik.

Ha nekem úgy jó ne másícsd meg más miatt.Nem ettől lesz népszerű a könyved mondom én aki kötőjellel jelzi a párbeszédet és majd 300 ezer megtekintésű könyvet írt,szóval elég népszerű.

2022. ápr. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
75%

Azt azért halkan megjegyezném, hogy sosem szabad csak a megtekintések számából megítélni, hogy valami népszerű-e, mert az simán lehet magas attól is, hogy sokan odamennek nézegetni a katasztrófát, mert annyira rossz az írás.


A "kötőjel-gondolatjel" kérdés pedig nem olyan, hogy kinek mi tetszik, ez egy helyesírási szabály, amit ha nem követsz, simán lehet, hogy többen már emiatt leteszik a sztorit, mert igénytelennek fogják gondolni, még egy olyan gagyinak, amiből rengeteg van az oldalon.


Gondolatjelet pedig úgy lehet írni Wordben, hogy ctrl+mínusz jel, de ha laptopod van és nincs numerikus billentyűzet, akkor beállíthatsz neki bármilyen billentyűparancsot. Telefonon ugyanezt a kötőjel gombocska hosszan lenyomásával tudod megcsinálni. Számítógépen és laptopon pedig a Wordben van egy keresés és csere funkció, amivel simán minden kötőjelet gondolatjelre cserélhetsz másodpercek alatt.


Olvasókat pedig úgy vonzhatsz be, ha javítasz kicsit a sztorin, akár keresel egy bétát, aztán hirdeted Facebookos Wattpad csoportokban.

2022. ápr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
66%
"Én is kötőjellel írom a párbeszédeket.Nekem így tetszik." Ja, és ha neked úgy tetszik hogy pont helyett kérdőjelet raksz, az is oké mi? Azt kéne felfogni, hogy az olvasóid jó része nem értékeli a szarok bele hozzáállást.
2022. ápr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
66%

Azért azt a 300k nézettségű könyvet elolvasnám, de szerintem nem fognak csalni a számításaim...


Csak másold ki a gondolat jelet, és utána beillesztés funkcióval tudod alaklmazni.


És igen, a gonolatjel használata nem tetszés kérdése. Ez a szabály, és így kell alakalmazni, hiába tetszik vagy nem. Nekem se tetszik, ahogy az angolok írják a párbeszédek, de ez van. A történeted nagyban befolyásolja a helyesírás.


#12 voltam.

2022. ápr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!