Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki átolvasná a történetet?

Valaki átolvasná a történetet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég kedvtelésből elkezdtem írni egy Drarry fanfictiont. Még csak az első fejezetét töltöttem fel, valaki esetleg átolvasná? Néhány helyen lehet, hogy kötőjel van a párbeszédek előtt, mivel a Wattpad automatikusan átírta.

Előre is köszönöm a válaszokat!



[link]



2022. aug. 1. 09:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
nem, bocs de ez a párosítás taszít engem
2022. aug. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Dettó.
2022. aug. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem gond, mindenkinek más tetszik:)
2022. aug. 1. 12:40
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

Az egy dolog, hogy mindenkinek más tetszik, de ami engem taszít, azt csak szimplán elkerülöm, nem rögtön odaírok egy kötözködő kommentet.

Kedves Kérdező, este elolvasom, és írok róla véleményt.🙂

2022. aug. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4 Köszönöm szépen!😊
2022. aug. 1. 15:16
 6/12 A kérdező kommentje:
#6 én szépen válaszoltam, szóval megköszönném, ha te is megpróbálnál normálisan írni. Engem pedig nem az érdekelt, hogy ki olvasná szívesen, meg hányan, hanem hogy stilisztikailag milyen. Pont, hogy nem érdekel ez kinek tetszik és kinek nem. Mint írtam kedvtelésből kezdtem el írni, ha egy ember fogja olvasni én annak is örülni fogok. Illetve én mikor mondtam olyat, hogy 18+os tartalom van benne? Elfogadjuk, ha nem érdekel, de ezt tényleg nem muszáj mindenhol reklámozni. Ahogy írtam, megértem, hogy másak az elveid és nem kedveled ezt a műfajt, de akkor te se gorombáskodj.
2022. aug. 1. 15:46
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Négyes vagyok, megjöttem.


Na most, csak egy javaslat, szerintem inkább ,,original" regénnyel kellene próbálkoznod. Nagyon szépen írsz, tehetséges és ennyiből azt mondanám, olvasott is vagy, fogalmazás szempontjából semmi kivetnivalót nem találok az írásodban. Ügyesen megteremtetted a romantikus és erotikus hangulatot, azok az emberek, akik szeretik ezt a két műfajt, bizonyosan kedvüket lelik a történetedben. Egy-két helyen előfordult pár helyesírási hiba, de azok figyelmetlenségnek tűnnek, nem ,,tényleges vétségnek". :D


Azért javasoltam az original kategóriát, mert szerintem tudnál te saját szereplőkkel is előállni. Tehát ha ez nem egy fanfiction lenne, ütős lenne két, általad megalkotott karakter között ez a romantikus szál, no meg az, ahogyan azt megjelenítetted - itt most a fogalmazásra gondolok. (De ezt a véleményemet nézd úgy is, hogy nem vagyok benne túlzottan a Harry Potter világában.)


Két problémám van összvissz, az egyik, hogy rövid a fejezet. Igen, tudom, Wattpadon nem preferálják a hosszú részeket, de te azért nem az átlag wattpados író vagy, aki odadob valami szexualitástól túlcsorduló közönséges irományt, amiben több helyesírási hiba van, mint azt számolni lehetne, tehát téged valószínűleg elsősorban nem is ez a közönség talál meg.


A másik, hogy egyszerűbb lenne véleményt írni, ha lenne még feltöltve fejezet. Nyilván most azért nehéz részletekbe bonyolódnom, mert nem tudom, milyen irányba menne a sztori, mi a fő szál, stb.


Fiatal lehetsz, de az írással mindenképp érdemes foglalkoznod. Egyedül abba a hibába ne ess bele, hogy az olvasóknak írsz és nem magadnak. :D

2022. aug. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7 Köszönöm, hogy vetted a fáradtságot a történet elolvasására, és hogy leírtad a vélemenyedet. Rengeteg saját történet volt már a fejemeben, kiforrt karakterekkel, eddig viszont még valamiért nem vettem rá magam arra, hogy olyanokról írjak. Most vagyok 18 éves, és nagyjából 4 éve írogatok. Lehet, hogy igazad van, és ideje lenne valami originallal próbálkoznom:)


Mégegyszer köszönöm a válaszodat!

2022. aug. 2. 08:36
 9/12 anonim válasza:
72%

Szia! Én nem vagyok nagy Harry Potter fan, így a fanfictionokban sem vagyok jártas, (meg az íráshoz sem sokat értek) de elolvastam a sztoridat. Bár a témája nem az én világom, de ettől elvonatkoztatva szerintem jól fogalmazol, van élet a soraidban.

Nem nagyon szoktam wattpad-on sztorikat olvasni, de most néhányat elolvastam, és eddig ez volt a legjobb, mert tényleg igényesen fogalmazol és ebből a rövid írásból is az jön le, hogy színes a szókincsed.

De van 2 kis részlet, amihez van meglátásom: az első: "szemöldökráncolva ölelte át" - itt én inkább azt írnám, hogy gondterhelten, mert az ugyan azt fejezi ki, és nekem valahogy jobban odaillik, de persze ez csak szubjektív vélemény. A másik: "közben érezte, ahogy a szíve egyre fájdalmasabb dobogásba kezd" - itt nem kell leírnod, hogy "érezte", elég, ha úgy írod, hogy "közben a szíve egyre fájdalmasabb dobogásba kezdett/egyre fájdalmasabban kezdett dobogni" - mert így feszesebb lesz a történet. Ez utóbbit ebben a cikkben olvastam én is: [link]

Érdemes lehet Krisz további cikkei között is keresgélned, mert hasznos dolgokról ír. ;)

És hajrá a továbbiakban is! :)

2022. aug. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9


Köszönöm a tanácsokat, és a linket is. Tényleg vannak benne hasznos tippek, amik segítenek az írásban:)


A szemöldökráncolással inkább az értetlenségre utaltam, viszont a másikat átjavítottam:)

Mégegyszer köszönöm, hogy elolvastad, és leírtad a véleményedet.


Viszont nem értem mások miért pontozták le azok kommentjét, akik elmondták a véleményüket a történettel kapcsolatban. A kérdésemre válaszoltak, szóval fölöslegesnek tartom az eféle kötözködéseket.

2022. aug. 4. 08:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!