Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Irnék, de...? Lent kifejtem. 👇

Irnék, de...? Lent kifejtem. 👇

Figyelt kérdés

Nem tudom min írjak, vagy nem is tudom. Wattpadra akarok történeteket kreálni, tele vagyok ötletekkel, de papírra nincs kedvem írni. Az előző telefonomon írtam, de az tönkrement, azon még kényelmes volt, a mostanin már nagyon nem,folyton lefagy, stb. Van tabletem ceruzával, de nem kényelmes azon sem pötyögni, leirogatni rendesen a szavakat amiket a tablet átalakít sem jó érzés, olyan mint a füzet. Laptopot egyszer próbáltam,régi lerobbant laptop, lassú volt, nem volt jó. Hamarosan lesz új laptop és telefon, de mit tegyek, ha tele vagyok ötletekkel, szét tudna robbanni a sok ihlettől a fejem, de nem tudom hogyan és min rögzítsem? Lehet hülye kérdés, de engem ez nagyon zavar, hátha valaki volt már így.😆


A másik dolog az, hogy mikor úgy érzem hogy le akarok ülni kiirni magamból legalább vázlatokat, olyan mintha hirtelen el akarnák aludni és elmenne minden motivációm. Lehet ez azért, mert még mindig nincs meg az a mód, ami a legjobb és legélvezhetőbb lenne nekem az íráshoz?



2023. jan. 9. 00:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Az új laptop és telefon azért lett felhozva, mert ha azokon sem jó, akkor mi legyen? Elengedni nem tudom ezt, mert a sok ihlet szétvet és tudom nagyon jót írnék, ha menne. Esetleg a környezetemet is valtoztassam meg, hogy talán ha komfortosabb akkor könnyebb?
2023. jan. 9. 00:33
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a cselekményt meg az ötleteimet mindig egy Excel táblázatba szoktam összeírni. Illetve ha hirtelen jut valami eszembe, de nem vagyok gépnél, akkor meg a telefonomba írom be gyorsan. :)

Ha lesz laptopod, szerintem azon írj, sokkal kényelmesebb. Én asztali gépen írok, és Wordben (meg e-mailben elküldöm minden nap az új verziót saját magamnak, hogy legyenek biztonsági másolatok), és onnan szoktam felmásolni Wattpadra, bár át kell nézni, mert nem mindig szereti, és van, hogy kihagy entereket, szóközöket így.

2023. jan. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Húú hát ha ez megállít szerintem te nem akarsz igazán írni. Nekem amikor tönkre ment a laptopom fél évig írtam kezzel, vagy mechanikus írógéppel, pedig nem volg kényelmes, de nagyon akartam írni. Lefagyni meg lassú lenni amúgy biztosan nem lesz egy új telefon vagy laptop, úgyhogy azon írd ami kényelmesebb, vagy ami kéznél van.
2023. jan. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondd fel diktafonra. Amikor lesz kényelmes eszköz/hely/idő az írásra, megcsinálod az átiratot. Rengetegen csinálják.
2023. jan. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Creepy Me ***** válasza:

Kedves kérdező!

Én World dokumentumba írok és nagyon szeretem. Ajánlani tudom mindenkinek. Írhatsz laptopon, de én több mint három éven keresztül tableten írtam, több mint 500 oldalnyi sztorit. Ebből az első lassan közeledik afelé hogy kiadjam.

Amit érzel amikor írni ajarn

2023. jan. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Creepy Me ***** válasza:

5 vagyok. Bocs véletlenül elküldtem idő előtt.

... Szóval ezt nevezik írói krizisnek. Számtalan íróval előfordul az ilyesmi. Két dolgot tanacsolok kipróbálásra. Kezdj el írni valamit... Bármit, lehetnek csak szavak is. De talán megjön a kedved hozzá. Nekem bevált. A másik ötletem pedig az, hogy próbáld meghozni hozzá a kedvedet. Gondolj karaktereidre, eseményekre velük és amit le szeretnél írni, arra.

Remélem segítettem. De az így neveld a regényed blogon bővebben van szó a témáról és a szerkesztő, aki írja, bolcsebb mint én.

2023. jan. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek! El akartam először engedni az egészet, de annyira bennem van az ihlet és bosszant az egész, hogy végül vissza találtam, most ott tartok, hogy egy füzetbe írok vázlatokat, ami csak eszembe jut leírom, egy másikba pedig írom a történetet, ha két mondat is jut eszembe azt is gyorsan bele írom. Rákaptam, hogy zene hallgatás közben is próbálkozom, olyankor szinte benne vagyok a sztoriban annyira beleélem magam és akkor egész részletesen is írok. Az a baj velem, hogy semmihez nincs türelmem egy ideje, így elég könnyen elmegy a türelmem kb 5 perc írás után is és valahogy úgy érzem mintha nem tudnék fogalmazni, de azért igyekszem, mert suliban mindig 5-ös voltam belőle. Nem adom fel! ^^
2023. jan. 24. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!