Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy karácsonyi könyvet szeretn...

Dinnye2 kérdése:

Egy karácsonyi könyvet szeretnék írni. Ötletek?

Figyelt kérdés
Olyan jó karácsonyi hangulatom van! Szeretnék írni egy könyvet ehhez az ünnephez, de nincs ihletem. Már az is segít, ha megírod, hogy mit szeretsz a karácsonyban. Köszi!!!

dec. 6. 12:53
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Ha semmi ötleted nincs, ne írj könyvet. Nincs ihleted, de könyvet akarsz írni, de mi mondjuk meg, hogy mit.


Minden kis tinilány azt hiszi, hogy könyvet írni trendi, csak ezért akarjátok csinálni. Ötlet nulla, tehetség nulla, kemény munka nulla. De olyan tredni és menő lenne írónak lenni!!!!

dec. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 b1812567 ***** válasza:
88%

Írj!

Vagy ha nincs ötleted, ne írj.


De mit is? Könyvet? Milyet? Regényt? Novellákat? Verset? Lexikont?

dec. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 Légy szíves ne tipord el a "kis tinilányok" álmait! Majd szólok, ha arra vágyom, hogy random beszólogass, de most kösz, kihagyom! És amúgy rengeteg könyvet elkezdtem írni, csak most szeretnék egy hangulatomhoz illőt is, amihez viszont tényleg nincs ötletem, ezért kértem segítséget. Ha nem tudsz segíteni, akkor meg állj félre, mert akadályozol! Ha nem tudnád, felvilágosítalak, hogy ez az oldal arra való, hogy segítsen másoknak, nem pedig arra, hogy elkezdjen szapulni másokat. Miért baj az, hogy vannak álmaink? Már ezt sem szabad? Sok mindenkinek fájdalmat okozol az ilyenekkel, ha ez a célod, akkor üzenem, hogy ügyes vagy, megveregetheted a vállad, ugyanis sikerült elrontanod a kedvemet.

U.i.: Azok az emberek akarják elrontani mások álmait, akiknek a sajátjuk nem jött össze...

dec. 6. 16:15
 4/10 A kérdező kommentje:
#2 Könyvet szeretnék írni. Köszi, hogy érdeklődsz.
dec. 6. 16:16
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Arra nem vágysz, hogy random beszólogassak, de arra vágysz, hogy random találjam ki a te könyved teljes történetét. K.


Nem az álmaiddal van baj, hanem azzal, hogy 0 valóság van mögöttük és MÁSOKTÓL várod az anyagot.

Nekem sosem volt álmom, hogy másoktól összekalapozott ötletekkel játszok írót. :D Azért ennél már tini koromban is okosabb voltam, nah.

dec. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
De most komolyan, ha nincs ötleted, akkor ne írj... Milyen hülye felfogás ez?
dec. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
A történet főszereplője Kitti, egy 17 éves lány, aki egy kisvárosban lakik, és két cicája van. Az első fejezetben a Télapó véletlenül bekap egy medvéknek szánt altatót a rohanós karácsonyi készülődés alatt. Ekkor elfelejti, hogy hol is találja meg az Északi Sarkot, egy hóvihar közepette véletlenül a kisvárosban ébred fel, ahol Kitti is lakik. A városközpont főterén egy nagy karácsonyfa van, ahol Hóri, a hóember köszönti a gyermekeket. Hóri szokványosnak látszó hóember, aki azonban éjszakánként titkos ügynöki életet él. Egy nap a Télapó ajándékaiba rejtett mikrochipek segítségével rájön, hogy az emberek nem eléggé hálásak az ajándékokért, a Télapó ideges lesz és elkezdi szabotálni a karácsonyi ajándékokat, például a Barbie babákat átöltözteti kis könyvtárosokká, az elektromos autókat megcseréli elefántokra, és a csokoládékat helyettesíti brokkolival. Közben Johann elhatározza, hogy megalapítja a kórust, hogy az érsek nehogy kiátkozza, de hamarosan rájön, hogy a város lakói között nézeteltérések vannak. Egy éjszaka azonban egy angyal jelenik meg neki, és arra kéri, hogy faragjon egy betlehemet, amelyet az ünnepi szertartások során használnak majd, és akkor mindenki kibékül egymással. Johann lelkesen nekiáll a munkának, és a jászolfigurák elkészítése közben szívét-lelkét beleteszi minden darabba. De a város polgármestere rájön a Télapó tervére, és elhatározza, hogy megállítja őt. A Télapó berág és egy hatalmas hógolyóvetővel kezdi lőni az embereket, rettenetes mészárlást rendezve. Kirendelik a katonaságot, akik gépágyúkkal lövöldöznek, a harc tetőpontján pedig meggyullad a főtéri karácsonyfa, felrobban és mindenki meghal. A történet végén Kitti és Geri egymásra találnak.
dec. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 MDaniel98 ***** válasza:
7# Megfilmesítést mikorra várhatjuk?
dec. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Khm... ChatGpt és társai.

Másrészről, ha nekem van egy ötletem, mert van egy pár a karácsonyi sztorikhoz, akkor azt minek mondjam el, ha én is meg tudom írni?

Mellesleg ez teljesen olyan, mintha a sajátom lenne csak mással végeztettem el a munkát. Szóval oké, hogy publikálod valahol, de akkor én miért ne publikálhatnám azzal a címmel, hogy az ötletet én adtam csak xy írta meg? És oké hogy megadjuk az alapot, de ha útközben elakadsz, akkor mi lesz? Ugyanúgy kiírsz egy kérdést? Szóval ez tényleg igaz, hogy ha nincs ötleted ne írj! Ezzel nem bántani és eltántorítani akarlak, mert ha élvezed csináld. Csak így tudsz fejlődni, ha írsz, legyen az bármi, mert az első sztori nem lesz sohase jó.

dec. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%

És hány százalékot adsz?

Ötlet?

dec. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!