Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit vegyek apának?

Mit vegyek apának?

Figyelt kérdés
Apám egy töri szerető valaki, és szeretnék neki venni egy jó töris könyvet. Kifejezetten szereti a római kort, esetleg mitológiát vagy bármi ilyesmit. Előre is köszi (:

dec. 6. 21:57
 1/10 anonim válasza:
62%

Most a tuti ajándékot várod egy vadidegentől... Fasza

Megnézed milyen könyvei vannak... Beírod googlébe ugyanezt aztán kicsit töröd a buksid

dec. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan töris könyvre gondolsz, ami száraz tényeket közöl, vagy olyanra, ami az adott történelmi korokban játszódik, de inkább regény, olvasmányos és nem 100% a történelmi hűség (de azért nem fiktív hülyeség, nagyrészt valós tényeken alapul)?

Ha az utóbbi, akkor Colleen McCullough könyveit ajánlom, van egy sorozata, ami Rómában játszódik:

[link]

(A férjem imádta, ő is nagyon érdeklődött a történelem iránt.)

Ráadásul ha bejön neki, akkor szép sorban megvehetitek neki a teljes srozatot 😀

dec. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha szereti a római törit bízz bennem Mary Beard stílusa tetszeni fog neki. Enciklopédiától a szappanoperáig terjed a stílusa ennek a könyvnek.

Én legallabbis imádtam olvasni


[link]

dec. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Mary Beard könyvei, műsorai gagyik. Ő is azzal szokott védekezni, hogy a nagyközönség csak a felszín karcolgatására vágyik, de ezerszer jobb művek érhetők el az övéinél.
dec. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha ez a korszak érdekli, akkor ajánlom Conn Iggulden Az uralkodó című sorozatát vagy Harry Sidebottom könyveit, illetve nekem nagyon tetszett Robert Graves: Én, Claudius és Claudius, az isten is.
dec. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha szereti a törit, akkor biztos ő jobban tudja, hogy milyen korszakok, népek, szempontok érdeklik. Egy laikus nem fog tudni jó dolgot ajánlani neki a témában. Inkább vegyél neki valami történelmi társasjátékot, katonafigurákat, esetleg ilyen sztereotipikus férfi ajándékokat mint pl fúró, autómodell stb.
dec. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6!

A kérdező leírta, hogy mi érdekli az apukáját, ez alapján lehet ajánlani neki könyvet.

A könyveket amúgy is gyakran ajánlások alapján veszik az emberek, ha magának veszi, akkor is mellényulhat, de egy próbát megér, azt pedig biztos értékeli majd az ajándékozott, ha igyekezett neki valaki az érdeklődésének megfelelő ajándékot adni, és hogy utánajárt (mert ez a kérdés is azt mutatja, hogy foglalkozik vele, valószínűleg utánaolvas az ajánlottaknak, összeveti az apukája stílusával, és végül választ, remélhetőleg jól 🙂).

dec. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
BBC History magazin előfizetés
dec. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen azoknak akik tényleg segítő szándékkal válaszoltak! Azt hiszem hogy tudom hogy ezekből mi tetszene neki.


Tényleg nagyon szépen köszönöm!

dec. 7. 17:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Vagy mondjuk ajándék kártyát amin van x ezer forint és olyat vesz amilyet:akar,szeretne,épp megtetszik neki.
dec. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!