Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elolvasnátok ezt a regényrészl...

Elolvasnátok ezt a regényrészletet? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Barátunk szíve egyszerre szomorú lett, mikor a vonat fütty felhangzott, s a jármű halk csikorgással elindult. Ránézett a vele szemben ülő öregúrra, aki rágyújtott szivarjára, majd újságjába mélyedt. Arca nyugodtságot, és némi önelégültséget tükrözött, miközben egy cikket olvasva, felvonta szemöldökét. Látszólag igen érdekesnek találta- vagy épp felháborítónak.

Bence nézte egy darabig, ahogy a bácsika elszemezget a lapban, majd kitekintett az ablakon. Egy erdő mellett haladtak el, melynek fái rosszkedvvel és szomorúsággal töltötték be a szívét. A levegőben az ősz figyelő szemei bújtak meg, érzékeltetve, most én következem. Bence érezte ezt a rideg tekintetet, és az iskola illatát.

Levetette táskáját és elnyújtózott az ülésen, pár perc múlva pedig már el is aludt. Olyannyira fáradt volt, hogy még álmodni sem álmodott semmit.

Mikor felébredt, kótyagosnak érezte magát. Feje zúgott és fájt, ami szédüléssel párosult. Egy pár percig csak meredt maga elé, szinte azt sem tudta hol van, de lassacskán kezdett tisztulni előtte a kép, és rájött, hogy hazafelé indul. Megint az agyába férkőztek a sötét gondolatok, melyek a rosszkedvet mélyítették benne. Mennyi mesélni való lesz otthon- gondolta. Aztán mégis úgy érezte semmit sem lehet mesélni, hiszen ezt a nyarat szavakkal nem lehet elmondani.

Rápillantott a kezén éktelenkedő karcolásokra. Csak ennyi látható emléke maradt a nyárból. Tudta

két levelet még mindenképpen ír, ha hazaért, egy kisebb ajándékkal mellékelve. Az egyiket nagybátyjának, köszönet -képpen, a másikat Julinak, hogy tudja nem felejtette el.

Kitekintett az ablakon. Már elhagyták Székesfehérvárt. Szomorú volt még ugyan, de tudta nem hagyott ott semmit. Csak kapott rengeteg élményt, szeretetet, törődést, hálát s egy szeretni való igazi férfias lelket.


2011. márc. 31. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Tetszik, felkelti az érdeklődésemet. Olyan nosztalgikus hangulatot ébreszt bennem... te írtad?
2011. márc. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik :D Főként az öregbácsikás rész lett a legjobban megírva, de a többi is mind nagyon jó! :D Te írtad? :)
2011. ápr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jó, tetszetős:) Egy-két olyan szó van, amit lecserélnék, hogy jobban passzoljon a kontextusba, de tényleg jó. Csak nem a Tüskevár ihletett meg?:)
2011. ápr. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a jó véleményeket, és igen én írtam az, egyenlőre csak részletet,ezért is voltam kíváncsi a véleményekre.

Utolsó válaszoló tényleg a Tüskevár ihletett meg:D

2011. ápr. 2. 10:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem annyira tetszik.Nem hiszem, hogy elolvasnám az egészet ha megirnád. Amúgy jól fogalmazol meg minden de nekem nem keltette fel az érdeklődésemet ez a részlet.

Ne haragudj de ez a véleményem.

2011. jún. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi az őszinte véleményt:-D És várom a további észrevételeket ha vannak.
2011. jún. 15. 21:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is rögtön a Tüskevár jutott eszembe! Az írásodnak van hangulata, a jelzők dinamikát visznek bele, nem érzem száraznak vagy unalmasnak.

1-2 apróságot kijavítanék, de összességében tetszik!


(Kijavítanám pl. "Egy erdő mellett haladtak el, melynek fái rosszkedvvel és szomorúsággal töltötték be a szívét. helyett "Egy erdő mellett haladtak el; a fák látványa rosszkedvvel és szomorúsággal töltötte el a szívét." Nekem így kicsit magyarosabb, de nem akarok kötözködni, csak példának írtam.)

Gratulálok, ügyes vagy!

2011. okt. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem bejön, ha gondolod PM-ben küldhetsz több részletet is, vagy akár az egészet, szívesen elolvasom! :)
2011. okt. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!