Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyikben jobb könyvet írni?...

Orbit-titkosnév kérdése:

Melyikben jobb könyvet írni? És melyiket olvassátok szivesebben? E/1 VAGY E/3?

Figyelt kérdés
2011. nov. 26. 07:31
 1/7 anonim ***** válasza:
E/3 egyértelműen
2011. nov. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
E/1. Sokkal jobban át lehet élni a szereplő érzéseit. Már ha jól van megfogalmazva.
2011. nov. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mind kettőtöknek!
2011. nov. 26. 11:18
 4/7 anonim ***** válasza:

Én írni E/1-ben szeretek, és olvasni is, bár szívesen elolvasom az E/3-ban íródottakat is, nem azon múlik :)

Mindkettő borzasztó élvezhető ha jól van megírva :D

2011. nov. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem azért jó, ha nem ragaszkodsz, amikor könyvet írsz az E/1-hez, mert akkor a szereplőtől független helyszíneket és embereket is be tudsz mutatni kívülről.

Viszont, ha ez a könyvedben nem lenne lényeg, akkor inkább E/1-ben írd szerintem!

2011. nov. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az E/1 sokkal kötöttebb forma és bizonyos szempontból kevesebb élményt tud átadni, de ugyanakkor jobban átélhető a főszereplő helyzete.

Szerintem ez sztorifüggő...

2011. nov. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit akarsz írni. Ha a cselekményen lesz a hangsúly, és annak a mondanivalóját akarod kiemelni, ill. ha sok szereplőt és szálat mozgatsz, akkor szerintem az E/3 a legmegfelelőbb. Ha viszont a főszereplő érzései, gondolatai, világszemlélete, emlékei és jellemfejlődése a meghatározó a könyvedben, vagy ha ezt szeretnéd kiemelni, írj E/1 ben.

Én mindkettőt szívesen olvasom, mert ez kizárólag könyv/történetfüggő.

2011. nov. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!