Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok erről a prológus...

Mit gondoltok erről a prológusról?

Figyelt kérdés

PROLÓGUS


Reszketve térdeltem a holttest mellett. Könnyeim a hideg konyhakőre csöppentek. Remegtek a kezeim, és a szívem is hevesen vert. Egyre gyorsabban kapkodtam a levegőt, miközben a földön fekvőt szorítottam a karjaim közé. A konyha sarkában térdeltem, mögöttem fal, mellettem pedig asztalok voltak.

Valakit hallottam belépni az ajtón. Hirtelen felkaptam a fejem és az asztal lábai között egy férfi alakját láttam kirajzolódni. Valami volt a kezében, de a könnyeimtől nem láttam tisztán, hogy mi az. Felpattantam. Megdörzsöltem a szemem, de egy kis időbe telt mire a látásom kitisztult. Egyenesen rám szegezte a tekintetét. Ekkor már láttam, hogy a kezében egy kardot tartott, amiről még csöpögött a vér. A szívem még mindig szaporán vert, de már sokkal inkább az iránta érzett gyűlölettől, mintsem a félelemtől. Egy darabig így álltunk, csendesen, szó nélkül, majd a karddal a kezében egy lépést tett felém. Egészen addig közelített felém, míg köztünk már csak egy asztal maradt. Csak arra tudtam gondolni, hogy mikor emeli a kard hegyét a torkomhoz, vagy mikor szúrja bele a szívembe. Ehelyett a kardot a földre hajította. Kíváncsi szemekkel fürkészte az arcom minden rezdülését, majd elfordította fejét és gúnyos mosolya egészen a füléig szökött. Tudta, hogy nem félek tőle, és ez zavarta. Próbált rájönni, hogy miért, de nem sikerült neki.

Kis idő múlva a kardot hátrahagyva kisétált a konyhából, halk szinte néma léptekkel és óvatosan becsukta maga mögött az ajtót, de még ekkor sem sikerült teljesen megnyugodnom.



2012. ápr. 17. 19:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Engem zavar, hogy nincs leírva, hogy néz ki az ember a karddal, meg úgy össz-vissz hiányolom a leírásokat.
2013. ápr. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"karddal a kezében egy lépést tett felém"

hát én nem vagyok hülye... miután közölted, hogy nála van a kard, kikövetkeztettem, hogy azzal a kezében fog lépést tenni felém, szóval kár volt hozzátenni. Zavaró.


Egyébként is túl sűrűn használod a kard szót, ezt valahogy küszöböld ki.


És igaza van az előttem szólónak... lehet, hgoy ez egy prológus, de belefért volna egy kis érzékeltetés. Még azt sem említetted meg, miféle hanghatással járt az, hogy a földhöz vágta a kardot, pedig az már tényleg a minimum.


Egyébként sablon az egész... prológusnak harmatgyenge...


Mármint szerintem.

2013. ápr. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kezdjük a pozitívumokkal. Összességében egyébként elég jó, 5-ös skálán 4-es.

A helyesírásod néhány központozási hibától (vesszők hiánya) eltekintve rendben van, nyelvtanilag korrekt a szöveg. A helyzetet érzékletesen írod le. Mondhatni kezdetnek jó.

Amiért nem adok rá 5-öst, az az, hogy úgy érzem, hogy ez egy kiforratlan, kezdetleges valami. Egy kezdő író első próbálkozásainak egyike. (Lehet, hogy már a 30. irományod, ha tizenéves vagy, összességében akkor is az elsők egyikének számít.) Van még hová fejlődnöd. Bár szemléletesen le tudod írni a szituációt, az ember mégsem borzong, nem éli át a főszereplő rettegését. Ahhoz, hogy még színesebbé, szemléletesebbé váljon az írásmódod, minél többet és minél többféle könyvet kell elolvasnod, lehetőleg olyanokat, amelyeknek gazdag a szókincse, és választékos a fogalmazása. (Ha már a thriller műfajnál tartunk, ajánlom Darren Shant.)

Szóval ez egy jó kezdet. Láthatóan van érzéked az íráshoz, érdemes tovább gyakorolnod. Én biztatlak, hajrá.

2013. ápr. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!