Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tetszik? (Részlet a...

Hogy tetszik? (Részlet a "könyvemből")

Figyelt kérdés

Lassan felnézek, nem tudok mit mondani, fáj minden szó, amit mondhatnék. Félek, érzem, amint a levegő összesűrűsödik körülöttem, sikoltani próbálok, de nem megy, a torkomon akad a kétségbeesett kiáltás, zokogás tör fel valahonnan a lényem mélyéről, tudom, eljött az utolsó percem.

Próbálom összeszedni magam, felkészülni az utolsó csapásra. A gerendák már recsegnek, nemsoká lezuhannak. Kezemet automatikusan, betanult mozdulattal emelem a nyakamhoz, megmarkolom a kicsit, jégcsap alakú függőt, ajkamra akaratlanul is mosoly ül ki, bármennyire is abszurd helyzetben vagyok. Kívánok valamit, amolyan utolsó kívánságként, a meleg már elviselhetetlen. Észre se veszem, hogy a földön fekszem, a torkomból száraz köhögés tőr fel, már nem bírom sokáig. "Nagyon szeretlek..." Ki akarom mondani, világgá akarom kürtölni, azt szeretném, hogy ő legyen az utolsó gondolatom, magam elé képzelem fekete ruháját, amint a bakancsa keményen koppan a padlón, a tekintetét, amint engem néz, azzal az ősi védelmezéssel, amitől annyira kicsinek, annyira védtelennek érzem magam, mégis jól esik, hogy ő ott van nekem, hogy mindig vigyáz rám.

Éles fájdalom hasít a lábamba, kirántva engem az emlékek ködös, mindent elhomályosító gyönyöréből. Felsikoltok, ezúttal úgy igazán, a sikolyom megremegteti az épületet. A tűz lassan eléri a kezemet, de már késő, nem tudok megmozdulni. Lecsukom a szemem, a feketeség már annyira közel van, az ígérete olyan édes, bele akarok kapaszkodni, eltűnni a semmiben.

Meg akarok halni.

Ekkor azonban meghallok egy hangot, ami egyáltalán nem illik oda, az ő hangját, ami mindennél szebb, a maga reszelős, hamis hangzásán, ki akarom nyitni a szemem, de már nem tudom.

- Segíts! – az elmém csúnya játékot űz velem, ez nem lehet igaz, látni akarom, érezni őt, és ekkor, mintegy varázsütésre kezek ragadnak meg, durván cibálnak, rángatnak, kihúznak a gerenda alól, emberfeletti erőről tanúskodva. A szemeim a füstön át felpattannak, azonnal könnyek homályosítják el a látásom, de nem érdekel, mert a döbbenet mindent elsöpör. Ő itt van, fekete pólója verítéktől nedves, a kezeit érzem a hátam alatt. A szemem fennakad, nem tudok fókuszálni, körbeölel a feketeség, örömmel hunyom le újból a szemem, csukott szemhéjam alatt egy mesevilág vár rám, színek és kacagás, sokkal szebb, mint a valóság. Csupán egy valami hiányzik, ő, ő, és az a mindenes megfontoltsága a vidám nevetése, néha-néha felvillanó, csupa kedvesség mosolya. Élnem kell, miatta túl kell élnem. Elindulok a fény felé.



Negatív, pozitív, építő, bármi jöhet! :D



2012. szept. 8. 12:17
1 2
 1/20 anonim válasza:
hű*-* nekem nagyon-nagyon tetszik♥ egy apró hiácskát vettem észre, hogy a "száraz köhögés tőr fel" a tőrt javítsd át tör-re :) egyébként szuperjó;) elárulod a könyved címét?
2012. szept. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Köszi, komolyan nem vettem észre :'D Hiba javítva:)


Ideiglenes cím, ami még változhat: Monily - Most élsz!


(A monily egy a Gyűrűk Urában használt nyelvek egyikéből származó keverékszó, melynek jelentése a Moilé [tengerszem] és a Hella [ég] szónak kiejtéses keveredéséből ered, így a jelentését nagyjából az Ialé-éval egyezik meg, mely Örökkét jelent.)


Így a nagyon magyar könyvcím az Örökké élsz lenne, csak ez elég sablonos (:

2012. szept. 8. 14:05
 3/20 anonim válasza:
húú*-* jól hangzik a címe:) majd küldhetnéd a részeket nekem, nagyon szívesen olvasnám! /még mindig az első válaszoló vagyok :D/
2012. szept. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Szívesen küldök részleteket, amik készen vannak. Eddig körülbelül 60 oldal, ami egészben megvan, az elejétől kezdve, de részletek vannak, amik később fognak csak történni, még valahogy össze kell kötnöm őket az előző cselekménnyel/cselekményekkel, be kell vezetnem a részletben szereplőket, ilyesmi:) Egyébiránt elmondhatom a történetet is, hogyha szeretnéd:D
2012. szept. 8. 14:11
 5/20 anonim ***** válasza:
Biztos még fiatal vagy, de jól írsz, erre tudom azt mondani, hogy tetszett.
2012. szept. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%
Ömlengős. Jól tudsz fogalmazni, de elhúzod a dolgokat. Ezt, amit itt te leírtál, max. tíz mondatban össze lehetett volna foglalni. Ez így még romantikus, meg mittomén, de egy olyan könyvet, ami végig ilyen stílusban íródott, nem tudnék végigolvasni.
2012. szept. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

de nagy jampi vagy, téged ismerlek! :D

Köszönöm szépen mindenkinek, ment a zöld kéz:)

2012. szept. 8. 15:29
 8/20 anonim ***** válasza:

Ismersz?:)

Tudom, én szoktam könyvkezdeményekhez negatív kritikát is írni, de azért tessék komolyan venni a véleményem, nem figyelmen kívül hagyni, csak mert én írtam...:P

2012. szept. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Őő.. e-maileztünk is, vagy 2x :'D Komolyan veszem, igenis(:
2012. szept. 9. 11:10
 10/20 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen fogalmazol de nekem egy kicsit sok. Ahogy előttem is írták , nem tudnék elolvasni egy könyvet amit végig ilyen stílusban írtak meg. De szerintem van tehetséged szóval hajrá !:)
2012. szept. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!