Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért szeretik olyan sokan...

Miért szeretik olyan sokan Pitont?

Figyelt kérdés
Az rendben van, hogy a jó oldalon áll, és ennek örülök is, de mindent csak azért tett, mert szerelmes volt egy csajba. Ha Lily nem lett volna, simán halálfaló marad. És szerintem nagyon gusztustalan ahogy bánik a gyerekekkel és igazságtalan. Van egy pillanat a 7. részben, amikor egész szerethető, de amikor a többit olvasom, simán utálom.

2013. jan. 27. 02:36
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha a lányok szemszögéből nézzük a dolgokat, akkor azért, mert a rossz fiúkra buknak. Szerintem van egy kis gót beütése (és most nem a vizigótokra gondoltam). Amúgy nekem a HP-ből a legszerethetőbb karakter Dobby volt! :)

Pitont csak azért sajnálom, mert sz×r gyerekkora volt, + Lily-nek mindig a kedvében járt, mert totál bele volt zúgva, a végén meg hoppon maradt.

Ő az a szerencsétlen archetípust alakítja a HP-ben, mint a LotR-ben Gollam.

2013. jan. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Szerintem ha már a Lotr-hez hasonlítjuk, akkor kicsit Boromir-Faramir keverék, mert Gollamban pont az a fontos hogy önző és gyáva, nem mellesleg kicsit skizofrén :)
2013. jan. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Azért a többi tanár nem olyan nyilvánvalóan és gusztustalanul kivételezik a diákokkak, McGalagony egyáltalán nem. Azt meg nem tudjuk, hogy Piton belenézett-e Harry fejébe, úgyhogy ez gyenge érv. Azért volt szemét Hermionéval, mert minden nem mardekárossal szemét.
2013. jan. 28. 10:27
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy?

Csak azért kérdezem, mert ennyire nem akarod látni a nyilvánvalót.

Onnan tudjuk, hogy belenézett, mert tudta, hogy Harry hazudni fog, ő pedig az igazságra volt kíváncsi.

2013. jan. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Na jó 21 vagyok, mielőtt még lehülyéznél, és nem tudom mie gondolsz. Mibe nézett bele? Mikor? 4. rész? És mért gondolod, hogy pont emiatt haragudott Hermiónéra anniyra. Bennem valahogy nem kapcsolódott össze ez a két dolog? És akármilyen háttere van, nem hiszem, hogy egy tanárnak így kell bánni a gyerekekkel. Állandóan mérgezéssel fenyeget, mindnkit lenéz, nem működik együtt a renddel...
2013. jan. 29. 19:00
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

Jó, kérdező.


Zárjuk le. Nem tudutnk téged meggyőgyzni, te nem kedveled, mi igen. Felesleges ugyanazokat az okokat leírni újra és őjra, ha nem érted meg. Vagy nem akarod.

2013. jan. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Értem, hogy mért szeretitek, csak azt nem, hogy mért nem zavar a genyósága, de most nem is ez a lényeg. Azt kérdeztem, hogy mikor kutakodott Piton Harry fejében? Mert ez így egyértelműen nincs leírva.
2013. jan. 29. 21:17
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha valamit nem rágnak a szádba, akkor az nincs is...


Egyszerűen gondolkodni kéne; Piton, Voldemort okklumentor, vagyis képesek meglátni mások néhány gondolatát, főleg, amikor nagyon indulatos a delikvens. Mivel Piton érdekelte, ki és hogyan lopta meg, ezért nyilván figyelte Harry gondolatait, amikor erről beszéltek.


Egyébként Piton nagyonis együttműködik a renddel, hatalmas kockázatot vállalva kémkedik.

Mi Harry szemszögéből látunk mindent, ezért alapból nem objektív a nézőpontunk.


Nemcsak olvasni kell, hanem értelmezni is az olvasottakat.

2013. jan. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Hú már megint le vagyok hülyézve. Nem hiszem, hogy direkt figyelte a gondolatait, Harry egyébként se gyakran nézett a szemébe. Egyszerűen ez a lopás dolog a második részben nem volt fontos. Megtörtént, aztán elfelejtettük. Pitonnak ezer oka volt rá, hogy utáljon mindenkit, nem hiszem, hogy ez számított. És egy felnőtt embernek illene tudni békésen együttműködni, nem csak cikizni mindenkit.
2013. jan. 30. 08:35
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted mégis melyik jobb karakter?

Dumbledore - aki kedvesség és atyaiság álcájába burkolva tagadja meg Harrytől a válaszokat, majd eltervezi, hogy a végén feláldozza...


vagy Piton, aki nyílt kártyákkal játszik és nyíltan megmondja Harrynek, hogy nem bírja őt, viszont ha kell megmenti a seggét, akár többször is.


Bunkó a diákokkal, részben mert ezt is várják el tőle. Ő is és Dumbledore is tisztában vele, hogy Voldemort nem halt meg, és vannak még szépen halálfalók, akik lesben állnak. Piton nem csaphatott át egyik pillanatról a másikba "minden diák egyenlő" magatartásba. Így is már elég sokszor gyanakodtak rá Malfoyék. Amúgy meg a Griffendale-el mindig is megvoltak a maga problémái. Harry apja és a barátai, akik az ő legnagyobb terrorizálói voltak, mind Griffendalesek voltak. Te hogyan viszonyulnál egy olyan házhoz ahonnan mindig csak bántanak és megaláznak téged?


Ami Hermionét illeti, az ilyen tudálékos embereket kevesen szeretik az iskolákban (az életben is). Vannak tanárok, akiknek ez bejön, van akiknek nem, de a legtöbbjüket szimplán untatja, hogy mindig ugyanaz az ember tudja csak a választ, ráadásul gy jelentkezve, mintha az élete múlna rajta, hogy felszólítsák. Hermionét mi a fiúk miatt szeretjük meg, mert mindig vigyáz rájuk és segít nekik.


Ami pedig Piton keresztbetételét illeti a Rendben: szerintem Harry keresztapja sokkal többször szegült ellen a többieknek mint Piton, a biztonsági előírásokat rendre felülbírálta és megszegte.

A végső elpártolását a Rendtől pedig nem tudta elkerülni, ezt Dumbledore is tudta, ezért is kérte meg, hogy ölje meg ő, de a pálca miatt is szükséges lépésnek látszott. Az pedig hab a tortán, hogy Malfoyt is meg akarták védeni.

2013. jan. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!