Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért szeretik olyan sokan...

Miért szeretik olyan sokan Pitont?

Figyelt kérdés
Az rendben van, hogy a jó oldalon áll, és ennek örülök is, de mindent csak azért tett, mert szerelmes volt egy csajba. Ha Lily nem lett volna, simán halálfaló marad. És szerintem nagyon gusztustalan ahogy bánik a gyerekekkel és igazságtalan. Van egy pillanat a 7. részben, amikor egész szerethető, de amikor a többit olvasom, simán utálom.

2013. jan. 27. 02:36
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Mint karakter szerintem is nagyon jó, és persze a végére mindig megszeretem, de amikor kb a 4. résznél járok, akkor nagyon szoktam utálni. Az okklumenciával nem segített, csak ártott, fel kellett volna mérie, hogy ez menniyre fontos, és arra az egy-egy órára félretenni az ellenérzéseit. Nem véletlen, hogy Harry semmit nem fellődött, rossz volt a légkör. És már említettem, hogy az 5. részben Harry tőle kért segítséget, mikro azt hitte, hogy Siriust elfogták. Persze Piton segített, de Harryt előtte még jól kicikezte, és azt hitte, hogy egyedül maradtak. Ezért indultak el a minisztériumba. És Harry tényleg nem ártott neki azon kívül, hogy külsőleg hasonlít az apjára. Ha kicsit normálisabban viszonyul hozzá, mindenkinek könnyebb lett volna az élete.
2013. jan. 30. 16:13
 22/32 A kérdező kommentje:
Ja és Harryt utálja az apja miatt, de akkor mért nem szereti az anyja miatt? Legalább egy kicsit.
2013. jan. 30. 16:14
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kicsit szereti az anyja miatt. Ezért állt át a jó oldalra. Szerintem eléggé kimutatja a szeretetét azzal, hogy vállal egy olyan szerepet aminek szinte biztos hogy a halála lesz a vége.
2013. jan. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Szerintem meg egyértelmű, hogy gyűlöli.

"Hát mégis fontos magának a fiú?

A fiú? Expecto patronum!" Nem egészen szó szerint, de egyértelmű, hogy nem Harry fontos neki, hanem Lily.

2013. jan. 30. 17:04
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

"Ha kicsit normálisabban viszonyul hozzá, mindenkinek könnyebb lett volna az élete."


Az egész sorozat telis tele van rosszul meghozott döntésekkel. Nem csak Pitonnál észlelhető.


Mi lett volna ha Dumbledore nyíltan beszél Harryvel és nem titkolózik.

Mi lett volna ha Harry nem rohan a mágiaügyi minisztériumba és ezáltal nem hal meg a keresztapja.


Mi lett volna ha Harry elhiszi Dumbledorenak, hogy Pitonban megbízhat.


Mi lett volna ha Harry komolyabban veszi az oklumenciát és elhiszi végre, hogy ez kétirányú dolog és Voldemort akár el is hitethet vele dolgokat.


Mi lett volna ha Harry szülei nem Féregfarkra bízzák a titkukat.


Mi lett volna ha Lupin aznap beveszi az orvosságot, amit Piton készített neki és Féregfark nem menekül el.


Nagyon sokan hibáztak ebben az egész sorozatban, ahogy ez a való életben is előfordul. Szerintem ezért is ennyire emberközeli az egész történet. :)

2013. jan. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Harry külsőre tiszta apja. Ezt nem tudja nem keserűséggel nézni Piton. Képzeld el hogy szerelmes vagy valakibe, de nem téged választ, sőt ráadásul olyan valaki kapja meg őt, akit te mindig is gyűlöltél mert megkeserítette az életedet.

Majd a szerelmednek gyermeke születik aki kiköpött mása ennek az egyénnek. Piton nagyon sokszor elmondta, hogy Harryt olyannak tartja mint amilyen az apja is volt. Nem tudta ezen túltenni magát való igaz, de mint már sokszor említettük nem volt ő sem tökéletes.


És ezek után mégis elvállalta, hogy megvédi Harryt... Lilyért. Mondhatta volna azt is, hogy a pokolba vele, de nem tette meg.


Igaz az idézet, amit mondtál, de ez is benn volt a könyvben. Piton mondja Dumbledorenak:

"MIndvégig... ennyi éven át azt hittem... hogy Lily miatt védelmezzük őt. [...] Kémkedtem, hazudtam és az életemet kockáztattam, mert maga azt kvánta. Azt mondta, mindent azért teszünk, hogy megvédjük Lily Potter fiát. Most pedig közli, hogy úgy nevelte, mint egy leölésre szánt malacot..."

2013. jan. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Ha kedves Harryvel és a Griffendélesekkel, akkor mégis hogy adja be Voldemortéknak, hogy velük van?
2013. jan. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy legyen kedves. De voltak olyan helyzetek, amikor unszimpatikusan viselkedett. Kb. 6 éven keresztül folyamatosan. Én is szeretem mint karaktert, a vége egészen megható, de akkor se utáljátok, amikor épp különlegesen szemét valakivel. Mondjuk szegény Neville, egyáltalán nem ezt érdemelte. Ha az egészet összességében nézem, akkor Piton nagyszerű, de sokszor előfordul, hogy majdnem olyan ellenszenves mint Umbridge. Viszont az vicces, amikor a kettőt összeeresztik :) Szóval ti, akik szeretitek, mindig szeretitek?
2013. jan. 30. 22:36
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés.

Én akkor sem utáltam, mielőtt kiderült volna, hogy mekkora szerepe is volt az egész történetben. Nem volt a kedvencem, de éreztem, hogy összetett személyiség és nagyon kíváncsi voltam, hogy mi az ő története, mi a titka. Az ötödik rész olvasása közben merült fel bennem (nem tudom megmondani mi adta ezt az ötletet), hogy régen szerelmes lehetett valakibe, akit elveszített Voldemort miatt, de arra egy pillanatig sem gondoltam, hogy Lily volt az. :)


Umbridge szerintem nem hasonlítható össze Pitonnal. Míg Piton nem alkalmazott testi fenyítést, addig Umbridge rendszeresen.

Piton mindig a gyerekek testi épségét tartotta szem előtt (nem csak Harryét) addig Umbridge magasról leszarta.

Piton először azt is megtagadta, hogy megölje Dumbledoret, Umbridge szerintem örömében pattogva hajtotta volna végre a feladatot, de előtte meg is kínozta volna.


Szóval míg Umbridge kegyetlen és szadista volt, addig Piton antiszociális és állandóan haragban állt a világgal. Egyik sem vall egészséges lelkivilágra, de a kettő között azért baromi nagy szakadék van. :)

2013. jan. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Természetes, hogy Umbrodge ezerszer rosszabb volt mindenkinél, de a negyedik részig annyira ellenszenves volt számomra Piton, hogy az ö5ödikben meglepődtem, hogy ezt még lehetett überelni. Mert egyértelműen Umbridge a legnegatívabb szereplő ez egész sorozatban, szerintem magánál Voldamortnál is rosszabb. Talán pont azért, mert ő próbált integrálódni, és első látásra rendes ember. Voldemortot én nem is utáltam, ő a főgonosz, az a dolga, hogy rossz legyen. Ész most már annyit beszéltünk erről, hogy Pitont is kezdem nem utálni. De időről időre van egy ilyen szemét húzása, amit nehéz elnézni. Valaki kérdezte, hogy jobbnak tartom-e Dumbledore-t. Nem tudom, de őt szeretem. Különösen a legvégén, amikor nagyon is esendő. Az zavar benne, hogy nincsenek igazán érzései. Ő egy tökéletes bölcs gép, és nem szeret igazán senkit. Vagy talán Ariana tragédiája kiölt belőle valamit. Az nem tetszett, mikor a 4. részben mondta viccből, hogy Aberforth talán nem is tud olvasni. Nem kellett volna őt lenéznie.
2013. jan. 31. 00:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!