Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a Harry Potter hatalmas...

Mi a Harry Potter hatalmas sikerének a titka?

Figyelt kérdés
2008. jún. 3. 11:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
52%
Wikipédián rajta van.Mgyébént azért mert Olyan szereplők vannak benne ami a mondából ismert. pl:Nicolas Flamel.És nem olyan hogy csa varázsvilág van hanem vannak a muglik azaz a varázstalan emberek.Wiipédián részletesebben van.
2009. jún. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig nagy Harry Potter "ellenes" voltam, egyeltalán nem akartam elolvasni.

Majd jött egy pillatanat, nem volt értelmes könyv, amit elolvashattam bolna és akk megvettem az első HP kötetemet.

Azóta a szerelmese vagyok.:)

2009. jún. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Röviden kifejezve: a varázslata miatt :) Én is amúgy nagy HP fanatikus vagyok!
2009. júl. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert varázslatos, tanulságos, és mindemellett nagyon izgalmas!! Imádom!:)
2009. okt. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
82%
Sziasztok!En egy 14/L/ rajongó vagyok!Sztem bátran mondhatom,Harry Potter az életem.Látnátok hogy néz ki a szobám.A 7-es könyvet 2 nap alatt kivégeztem :D Csodálom Rowlingot,és örökké csodálni is fogom.ő szerettette mag velem az olvasást.minden könyvet legalább 2x már olvastam....
2010. jan. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
83%

Azt ugye senki se tudja, hogy egy magyar ember, egy iró, igen hasonló világot álmodott meg... Neki nem adták ki. Jött JKR és egy-két részletet áthelyezett, egyik könyvből a másikba! Na, magyar érdem is...

De egyébként nagyon szeretem a Harry Pottert, csak kicsit csalódtam, mikor ezt megtudtam. Cáfolták, de sajnos igaz...

2010. júl. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

Légy szíves, írj konkrétumokat! Név, cím, esetleg részleteket, ha tudsz.

2010. aug. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
11%

Marketing, és hogy megfilmesítették. Mivel megcsinálták filmen többen kezték el olvasni, mert kiváncsiak voltak a folytatásra. Plussz, az írónő vagy 10 évig írta, miközben nyomattál a sok sok reklámot, hogy a végén még az is elolvassa aki utálja, csak hogy tudja kritizálni. Annyit szajkózták mindenfele, hogy szerintem már csak max. az eszkimók, vagy valami nagyon elmaradott dzsungellakók nem hallóttak még róla.

Olvastam az összes könyvet, meg láttam is a filmeket és így kimerem jelenteni, hogy igazából, nem egy nagy szám. Külömböző fantasy szereplők, vannak összeollózva. Rowling semmi újat nem talált ki. És merem állítani hogy egyes részeket fanírásokból(fanfiction) merítette. Amúgy szerintem többmint valószínű, hogy ő max 3 kötetesre tervezte a dolgot és az Azkabani lett volna a befejezés, csak hát akkor nem hozott volna annyit a házhoz...

Nem mondom, hogy rossz könyv, de a nagy hajcihő nélkül negyed ennyien se ismernék, mint most. És vannak más jó, sőt, jobb könyvek, történetek ennél.

A gyerekek nem olvastak és ezt adták a kezükbe, ennyi. Így könnyű tanítani.

2010. aug. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
A 3. rész lett volna az utolsó?! Szerinted az normális befejezése lett volna a történetnek? Egyébként úgy látom, többen félre értik a dolgokat: ítt nem JKR kritikát kértek. Teljesen más, hogy mi a véleményünk az írónőről és a könyvről. Azt gondolom a Harry Potter sorozatnak nem az a varázsa, hogy az írónő "újat" alkotott. Tény, hogy rengeteg mitológia, történelem van a könyvekben. A siker titka talán az, hogy rendkívül szövevényes, precíz az egész...Az erkölcsi mondanivalóról nem is szólva. Ezt előttem egy páran nagyon jól megfogalmazták már. Egyébként ha tényleg annyira nagy nulla lenne, kétlem, hogy több millió ember olvasná. Ha valami rossz, akkor az előbb vagy utóbb kiderül...
2010. szept. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy a figurák nem újak, mert már korábban kitaláltak mindenféle ilyesmi lényeket, itt inkább maga a történet a lényeges. Illetve a stílus, ahogy leírja.
2010. szept. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!