Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a Harry Potter hatalmas...

Mi a Harry Potter hatalmas sikerének a titka?

Figyelt kérdés
2008. jún. 3. 11:04
1 2 3
 21/23 Hyperactyve ***** válasza:

13 éves vagyok és nagy HP rajongó

szerintem a siker titka hogy egyedi történet és izgalmas

elkezdtem a könyvet és mikor véget ért az első fejezet, annyira kíváncsi voltam a többire hogy nem tudtam abbahagyni

volt úgy hogy éjszaka titokban fentmaradtam csak hogy olvashassam :)

2010. okt. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 MME válasza:
Egyébként szomorúan hozzáteszem, hogy a stílus, amit annyira imádunk a HP könyvekben, főképp a fordítónknak, Tóth Tamás Boldizsárnak köszönhető, olvastam már angolul a 3., 5. és 6. kötetet is. A harmadikban az írónő stílusával meg voltam elégedve, de sok helyen nem fogalmazott olyan frappánsan és találóan, mint ahogy a fordításban olvasható. Az ötödik kötet szörnyű angolul, eredetiben! A hatodikban szerettem, hogy sok minden sokkal egyértelműbben és szebben meg van fogalmazva, mint magyarul, és ott végre Fredék poénjai is olyanok, mint a fordításban, de Lumpsluck, Harry és Ginny megszólalásai, párbeszédei megint egy picit alulmúlták a magyart megfogalmazás tekintetében. Szóval egy kicsit csalódás volt eredetiben olvasni, mert barátnőm nagyon mondogatta, hogy angolul sokkal jobb, a magyar tök sz*r, de ma már tudom, hogy ő csakis angolul olvasta a könyveket, magyarul csak az első kötetet, arról én nem tudok nyilatkozni, de összességében véve az jár jól, aki mindkét nyelven elolvassa, úgy kap egy felülmúlhatatlanul tökéletes művet!
2010. okt. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Egy koppintós sztorit nekem is meséltek. Egy magyar fickó írt egy kis varázslóról egy könyvet, az ő sztorija viszont nem az iskolában játszódott. Annak a kiadónak küldte el, aki Rowling könyvét is megjelentette, és a magyart visszautasították. Persze bármilyen oka lehetett...

Azt hiszem ez a könyv volt az: A kétbalkezes varázsló - BÉKÉS PÁL

De nem akarok hülyeséget írni, csak így rémlik.

[link]

2022. jan. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!