Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Regényrészlet! Nem rég kezdtem...

Regényrészlet! Nem rég kezdtem el írni a regényemet. Elolvasnátok a prológust? Írnátok véleményt? VAn hozzá tehetségem?

Figyelt kérdés

Prológus

1812 Szentpétervár



Pillanatnyilag senki sem figyelt rám. A hírvivő érkezésével kitört a pánik az Udvarban. A kémeink szerint Napóleon be akar törni Oroszországba, heteken belül várható. I. Sándor cár a nagybátyám, így a királyi család tagjaként állandóan testőrök vettek körül. A dadám, Maria Antonovna árgus szemekkel figyelt az utóbbi pár napban. Biztosan megsejtett valamit. Oda kellett érnem a megbeszélt találkozóra, így kihasználtam a lehetőséget és észrevétlenül ellopakodtam a testőrnek nevezett óriások mellett. Épphogy csak betöltöttem a 12. életévemet, így kis termetem előnyömre vált a lopakodás terén. Felkaptam a köpenyemet, a csuklyát mélyen az arcomba hajtva, és az istálló felé vettem az irányt. Minden sarkon körülnéztem, ugyanis hiába takartam el az arcom, a magasságom egy pillanat alatt lebuktat.

Nem volt senki az istállóban. Biztosan ők is jajveszékelnek a minket fenyegető háború miatt. A születésnapomra kapott aranyszőrű versenylovamat, Vihart keresve azon gondolkodtam mennyi idő elteltével veszik észre a hiányomat. Végre rátaláltam hűséges háziállatomra és felpattantam a nyeregbe. Kiügettem a kapun és vágtába kezdtem. A nyári hőségben a csuklyám kezdett fullasztóvá válni, így lecsúsztattam a fejemről. A szélsebes vágtában csak a zöldellő fák elsuhanó foltjait láttam, amikor megakadt a szemem egy nem odaillő színfolton. Megállítottam Vihart és a kék foltot néztem az út mellett elterülő hatalmas réten. Lassan odaügettem, készenlétben tartva a karomra szíjazott tőrömet. Mivel a trónöröklési ranglistán a második helyet foglaltam el. Hamar meg kellett tanulnom megvédeni magam az árulókkal szemben. Eddig háromszor próbáltak megölni. Rám lőttek, de túl messziről, így a golyó célt tévesztett. Az egyik unokafivérem, aki pár évvel idősebb volt, majdnem vízbefojtott, de az egyik hűséges testőröm hamar rám talált, így a merénylő rokonom a bitófán végezte. Harmadszor a mérgezéssel próbálkoztak, de ez sem bizonyult helyes taktikának. Az egyik ünnepi lakomán mérget tettek a vacsorámba, de az egyik születésnapomra kapott macskám, Cián felugrott az asztalra és beleevett az étkembe. Meghagytam neki a finomságot és újat kértem magamnak. Pár perc múlva kimúlt a macskám. Mint később kiderült ironikus módon ciánmérgezés.

Közelebb érve már láttam, hogy egy eszméletlen, sebesült fiút találtam. A kék folt pedig a királykék köpenye volt. Leugrottam a lovamról, hogy közelebbről is szemügyre vehessem. Magas, nyúlánk termete volt, ahogy így fekve meg tudtam állapítani. Hirtelenszőke haja véres volt és az arcán is kisebb vágások látszottak. Elővettem a karomra szíjazott kést és a fiúhoz hajoltam. Finoman megpofoztam, de meg sem mozdult. Erősebben próbáltam, eredménytelenül. Egy idő után meguntam a pofozkodást és körbenéztem, más megoldás után kutatva.

Ekkor egy kéz fonódott a nyakamra, leszorítva a másik karomat és a földhöz vágott. Tágra nyílt szemekkel néztem támadómra, aki nem más volt, mint a sebesült fiú. Veszett kutya módjára vicsorgott rám. Tébolyult pillantásától először megrémültem, aztán észrevettem tekintetében a sebezhetőséget. Nevelőnőm, Maria Antonovna sokszor emlegette: ha egy ember lelkébe akarsz látni elég ha a szemébe nézel. A gyönyörű ifjú ezüstszürke szemében nem láttam mást csak szenvedést és fájdalmat. Elképzelni sem tudtam, hogy ki bánthatta meg annyira, hogy nem tud, különbséget tenni a valóság és a rémálmok között. Mindez fél másodperc alatt futott át az agyamon, ugyanis a nyakamra fonódó kéz egyre durvábban szorított elvágva a levegő útját. A tőröm a bal kezemben volt. Ő jobbot szorította le, ezzel is megbizonyosodhattam arról, nincs tudatában a történteknek. Elég lett volna egyetlen suhintás a tőrrel, és megszabadulhatnék. Egy belső hang, viszont azt súgta, nem vehetem el az életét. Elengedtem a tőrt és finoman az arcára fektettem a kezem. És csak néztem az igéző szemébe, míg el nem sötétült minden és a kezem fűbe hullott.



2013. febr. 1. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Háború és béke. Tuti olvastad, vagy hallottál róla :P

A szakmai véleményem: Olvass többet, jobban járj utána. Amiket te leírtál, olyanok nem történtek meg ÍGY abban a korban. Voltak testőrök, még véletlenül sem gondoltak ilyenekre, és... ez így semmiképpen sem helyes. Tele van hibákkal, logaival. Próbáltad szépen írni, de sablonos. Ilyen vérző sebekkel nem olvasnám tovább.

2013. febr. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyébként nem történelmi regénynek szánom. És elég sokat olvasok, de azért köszönöm a véleményt.
2013. febr. 1. 16:10
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy történelmi, vagy nem az. Ha abban a korban játszódik, hitelesnek kell lennie.
2013. febr. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 rajcziz ***** válasza:

Az első bekezdést olvastam el. Tovább nem bírtam. Egy mondaton belül sincs meg az egység, nemhogy az egész írásban!

"A kémeink szerint Napóleon be akar törni Oroszországba, heteken belül várható." Ez szerinted egy értelmes mondat? Még ha az utolsó három szó hiányozna, esetleg. De akkor is gond van az igeidővel. Múlt időben kezdtél el mesélni, folytasd abban!

"testőrnek nevezett óriások" - sok óriást neveznek egy testőrnek?

"Felkaptam a köpenyemet, a csuklyát mélyen az arcomba hajtva, és az istálló felé vettem az irányt." Most igéket használsz vagy határozószókat? Megsúgom, igéket használj!

"Minden sarkon körülnéztem, ugyanis hiába takartam el az arcom, a magasságom egy pillanat alatt lebuktat." Igeidő! Talán inkább lebuktathatott volna.

Rengeteg javítanivaló van az írásban, ez így még első változatnak (gondolom erről van szó) sem elfogadható. Mielőtt kiadsz valamit a kezedből, legalább olvasd át, tiszteld meg ennyivel a leendő olvasóid.

2013. febr. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Olvass sokat, miközben írogatsz otthon és garantált, hogy fejlődsz :)

Van hová.

2013. febr. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
A ló mióta háziállat? Mármint a hörcsög meg a macska az háziállat. De olyat még nem láttam, hogy Irénke néni a szomszéd panelból lehozta volna sétálnia lovát a lakótelepre...
2013. febr. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy teli van hibákkal, de azt is vegyétek figyelembe, hogy 15 éves vagyok és ez az első próbálkozásom az írással. Azzal is tisztában vagyok, hogy nem fogják kiadni. Csak a magam szórakoztatására írtam.
2013. febr. 1. 23:37
 8/10 rajcziz ***** válasza:
Nos, lehetsz te 15 éves, de azért egy tizenöt évesnek ennél jobban kellene írnia. Első próbálkozásként pedig ne regényt akarj írni, hanem kezdj novellákkal, mert akkor biztos nem megy el közben a kedved az egésztől.
2013. febr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

[link] Várunk! :)


A tehetségről egy jó cikk:

[link]

2013. febr. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nekem teszett! Igaz diszgráfiás vagyok, szóval a helyesírás nálam oly mindegy. :D

Érdekel mi lesz a folytatása, bár ez a műfaj nem éppen az estem... (sci-fi és fantasy irodalomban utazom)

Szerintem mindenképpen folytasd!

2013. márc. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!