Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szent Johanna Gimi (mily...

Szent Johanna Gimi (mily meglepő téma) : Csak nekem unszimpatikus Cortez?

Figyelt kérdés

Valahogy amikor visszajelzéseket olvasok erről a könyvről, mindenki rajong Cortezért, nekem valahogyan mégse szimpatikus. Nagyképű, divatmajom, és Renivel sem éppen mindig a legkedvesebb... Azt meg, hogy viszonozza a főhősnő érzelmeit, kifejezetten nevetségesnek találtam.

Most akkor velem van a baj? Halljam, SzJG-fanok, mi jó van Cortezben azon kívül, hogy minden lány nagy plátói szerelmének könyvbeli verziója?



2013. febr. 6. 19:01
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
Én eddig nem szerettem, le is írtam ide. De most, így a nyolc után, kezdem megkedvelni. A nyolcban sok minden kiderül róla, és végre nem játsza a titokzatos álomfiút.
2013. márc. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim válasza:
81%

Cortez soha nem bántaná komolyan Renit. Tudja hol a határ, és amit tesz nem azért teszi, hogy fájdalmat okozzon Reninek, sőt senkinek nem akar.

Úgy gondolom, hogy egy kapcsolatnak nem arról kell szólni, hogy "jajj, de szeretlek babám" és társai. Önmagunkat kell adni. Corteznek ezt az énjét is elfogadja Reni.

Cortez nem azért nagyképű, mert nagyra van magával. Azért mert néha ellő egy-egy "népszerű vagyok" poént nem azt jelenti, hogy érdekli, és ettől nagyra tartja magát nagyra.

Divatmajom?! Honnan gondolod? Azért, mert nem úgy öltözik, mint egy trapézgatyás akárki (ezt nem bántásból írom), és a fiatalság nagy része azért próbája követni a trendet. Nem hord Converse-t, Vans-t vagy nem tudom miket. Teljesen elfogadható stílusa van.

"Azt meg, hogy viszonozza a főhősnő érzelmeit, kifejezetten nevetségesnek találtam." A kezdetektől fogva úgy gondolom, nem egy, se kettő izgult a kapcsolatukért. Nem gördülékeny, a szerelem első alakalommal stílusú a könyv. Laura maradandót írt. Ha nem viszonozná, és egész végig azt kéne olvasnunk, hogy Reni vágyakozik Cortez iránt, akkor az lenne a gond.

Cortez nem mindennapi fiú. Az csak mellékes (jó nem mondom, hogy nem lényeges, mert a "Külső megfog, a belső megtart." mondás híve vagyok.) hogy helyes. Olyan személyisége és egyéb tulajdonságai vannak, amelyek nincsenek meg a mai fiúkban/srácokban/pasikban.

Ha te boldog pákapcsolatban élsz, akkor vagy nagyon szerelmes vagy, és nem veszed észre, hogy másként is lehetnek boldogok az emberek, és beléd rögzült az amit te/ti elvársz/tok, vagy magadnak sem mered bevallani, hogy örülnél, ha lenne egy Cortezt megközelítő (!) srác.

Nem kell elfogadni amit Laura írt, elolvastad, véleményt mondasz róla. Ennyi. De attól még nem kell leszólni Őket.

2013. márc. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:

Persze,l mert amikor Reni estéket bőgött végig miatta, akkor olyan csuda nagy jóságot művelt... Mellesleg pedig le is írtam: minden lány nagy plátói szerelmének könyvbeli verziója. Minden lány életében van egy ilyen srác, akit csodál, akiért úgy oda van, de ez nem szerelem, ez rajongás. A Szent Johanna Gimi részemről ott hasalt el realitásban, hogy egyre inkább úgy mutatta, hogy a rajongás egy ilyen fiú után teljesen jogos, mivel belül még klasszabb, mint amilyennek kívül tűnik. Mivel azonban ez a valóságban nem így van, a tinilányra nézve, aki ezt elolvassa, és arra gondol, hogy ő Reni, a szerelme pedig Cortez, igen káros lehet.

És azért fiú létére láncot hord, meg bőr karkötőket... Hát ez igencsak divatmajom stílus...

És kedves utolsó, miért van, hogy Arnoldot "szabad" leszólni, Cortezt pedig nem? Szerintem lehetett volna egy nagy tanulsága a könyvnek, hogy nem az ilyen srácok után kell futni, mert hogy Reni és Cortez nem voltak egy súlycsoport.

És végezetül: nem, nem hiányzik egy olyan srác, mint Cortez. Miért nem? Nem azért, mert boldog párkapcsolatban élek, vagy mert megkeseredtem. Egészen egyszerűen csak sosem tudnék beleesni egy ilyen srácba, aki ennyire nem olyan, mint én. Nem is értem, Reni hogy tudott, mert ő sem olyan, mint Cortez, ők sem illenek össze. Innen látszik, hogy ez rajongás, nem szerelem.

Na mindegy, bocsi a hosszú kommentért, várom továbbra is a válaszokat! :)

2013. márc. 13. 17:56
 34/55 anonim ***** válasza:
43%

Úristen,kedves Kérdező! HOgy neked mennyire igazad van! Végre más is így látja! :)

Egyébként én még azzal egészíteném ki a dolgokat, hogy nekem nem is annyira Cortez unszimpatikus, mint Reni. Merthát Cortez olyan, amilyen. (Erről is oldalakat lehetne írni). Na de Reni?! Szerintem ő egy hihetetlenül befolyásolható,döntésképtelen kis lányka. Jóeszű ugyan, de ez a kamaszos nyálcsorgatás teljesen elborítja az agyát. Észre sem veszi, mi zajlik körülötte, csak sodródik az árral.Mindenki úgy irányítja, ahogy épp jól esik. És persze, most jön az, hogy Cortez a javát akarja. Na de kérem! Reni nem tudja eldönteni, hogy mi a jó neki? (Cortezen kívül!). Minek őt folyton irányítani? Számára semmi nem létezik, csak Cortez. Pedig az egyetlen szereplő a könyvben, (Arnoldon kívül), akinek lenne esélye valamire vinni az életben. De nem... ő hagyja magát elbutulni "élete szerelme" mellett. Sajnálom, hogy a mai tinik többsége vele azonosul...

2013. márc. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves utolsó. Úgy tűnik, tényleg egyezik a véleményünk.

És én szívesen olvastam volna egy plátói szerelemről, mert sokkal jobban át tudja élni minden tinilány, mint azt, hogy összejön a suli leghelyesebb pasijával.

2013. márc. 21. 16:28
 36/55 anonim ***** válasza:
Igen, csak neked az
2013. márc. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
Az első öt részben unszimpatikus volt, a többiben közömbös voltam hozzá, mert nem feledek! :P
2013. márc. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:

Igen. Van aki imádja Cortezt és van aki Arnoldot részesíti előnyben.

Én már ez első részben nem kedveltem Arboldot,aztán szép lassan megutáltam. Itt főleg a hatodik és a hetedik részre gondolok. Persze,érthető. Szerelmes Renibe,de nem akarja neki elmondani,mert akkor eltaszítaná az egyetlen embert,aki a szülei mellett elviseli és kedveli is. Átlehet érezni,hogy mit gondolt Arnold,mikor Reni ódákat zengett Cortezről...és stb. De nekem nem jött be. Túl nagyra tartotta magát. Nem véletlenül nem kedvelte senki. Ha akart volna,akkor jóban lehetett volna nagyon sok mindenkivel.Persze ő inkább az egóját villogtatta mindenki előtt és lenézett mindenkit,aki nem bújt tudományos könyveket és magazinokat. (BOCSÁNAT AZ ARNOLD FANOKTÓL!!NEM NEKIK SZÁNTAM.SENKIT SEM AKAROK MEGSÉRTENI! ez csak szimplán a véleményem róla)

Cortez pedig az a tipikus személy,akibe a tinilányok 95%-a beleesik. De ez nem baj. Van akinek bejön a Cortez stílusú fiú,van akinek inkább az Arnold.

Le kell szögeznem,hogy én hatalmas Cortez-fan vagyoK!:D <3 :)

És nagyon aranyos tud lenni,mikor megpróbálja megvédeni Renit meg amikor kedvesen beszél vele és komolyan érdeklődik a lány felől. Persze volt pár rész (ez főleg a 3-ban)ahol nagyon mérges voltam rá,hiszen fájdalmat okozott Reninek azzal,hogy az Avril Lavingne klónnal "járt".

De összességében irtó aranyos tud lenni:). És mikor összejöttek Renivel,akkor megismerhetjük közelebbről is. Hogy mindent megtenne a lányért,nagyon szereti és ahogy Kinga mondaná Reni az egyetlen ember aki érdekli. A saját jövőjét is úgy alakítja,hogy Renivel maradhasson :).

És ilyen lehet a való életben. Vonzódhat a "főhősnő"-höz. Mert Reni nem csúnya lány (hiszen Arnoldnak is tetszett,Gomba is rányomult és Levinek is bejött),okos is és néha humora is van. Az pedig csak vonzóbbá tehette,hogy foglalkozik Cortezzel a szakkörökön meg elbeszélgetett vele,de nem viháncolt folyton és próbálta meg elhívni egy randira.

Ha nem tetszik neked/nektek Cortez vagy a hasonló fiúk,akkor jó.Ám legyen. Senkit nem zavarsz azzal. De ha kijelented,hogy nem érted miért "vonzódnak" a tinilányok Cortezhez,akkor ne kritizálj,hanem hallgasd meg őket!

A befejezés pedig számomra tökéletes volt.Azzal az egy hibával,hogy nem folytatták:D.A szerelmével van Reni,Párizsban és még egyetemre is felvették ösztöndíjra. Ez így tökéletes.

És ahogy már az előttem lévők is mondták,ha Arnolddal jött volna össze Reni a végére,akkor egy "KISEBB" rajongói tábor várta volna Laurát az ablaka alatt:D (hozzáteszem:én tizenhárom embert ismerek,aki olvassa és imádja a könyvet. Mind Cortez párti,ő valahogy jobban bejön a lányoknak.Ja,nem 14. A magyartanárom is:D Ő IS CORTEZ PÁRTI!^^ :D)

A Cortez rajongók többen vannak,és így volt egy jó sztori. Hiszen ez nem az a hatalmas mű ami leginkább a felnőttkorosztályhoz szólna. Tinikhez,így érthető ha nem mindenkinek tetszik,mert esetleg kinőtt ebből/nem szereti az ilyeneket.

DE AZ SZJG-T NE BÁNTSÁTOK!!EZ ÖRÖK <3 (LEGALÁBBIS NEKEM(: )

(bocsi a hosszú komiért:$. nekem ez a véleményem. h ki mit kezd vele,azt már rátok bízom;) )

2013. ápr. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 A kérdező kommentje:

Azt azért tegyük hozzá, hogy Arnold zseni. Nem tudom, biztos nem sokan érzik át (mert az, hogy mindenki "Cortez-fan" erre enged következtetni), de ilyen intellektussal igen nehéz bárhová is beilleszkedni, vagy éppen nem elszállni. És mitől lett nektek Arnold nagyképû? Hogy választékosabban beszélt, mint egy csökkent értelmű egyén? (ez finom célzás volt)

Cortez pedig annyira sem strapálta tompa kis agya csk á j át

2013. ápr. 7. 14:26
 40/55 A kérdező kommentje:

... hogy megírjon egy rohadt fogalmazást. Ha nektek ez az álompasi, hát hajrá, de a valóságban az ilyennek csökken majd az érdeklődése, miután lefekszel vele.

Csak szólok.

(Bocsi a dupláért, egy vacak, kezelhetetlen telefonról írok)

2013. ápr. 7. 14:32
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!