Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szent Johanna Gimi (mily...

Szent Johanna Gimi (mily meglepő téma) : Csak nekem unszimpatikus Cortez?

Figyelt kérdés

Valahogy amikor visszajelzéseket olvasok erről a könyvről, mindenki rajong Cortezért, nekem valahogyan mégse szimpatikus. Nagyképű, divatmajom, és Renivel sem éppen mindig a legkedvesebb... Azt meg, hogy viszonozza a főhősnő érzelmeit, kifejezetten nevetségesnek találtam.

Most akkor velem van a baj? Halljam, SzJG-fanok, mi jó van Cortezben azon kívül, hogy minden lány nagy plátói szerelmének könyvbeli verziója?



2013. febr. 6. 19:01
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:

Nem azért nagyképű mert okos. Hanem ezt mindenki orra alá dörgöli. Virág ízlését folyton kritizálja. Miért zavarja ha a lánynak más az ízlése??

Amúgy pedig benne van a nyolcban is.Cortez okos. Átlagon felüli az IQ-ja. Ha akarná megtudná írni a dolgokat. Csak nem akarja. Ezzel már nem lehet mit kezdeni.

Amúgy pedig a magánéletünknek semmi köze nincs ahhoz hogy egy sorozatban milyen pártiak vagyunk.

Ha mi a Cortez felé fiúkat szeretjük, esetleg csak ebben a könyvben tetszett meg a szereplő akkor az a mi dolgunk.

2013. ápr. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 A kérdező kommentje:

Na ne már... Kész röhej ez, komolyan mondom. :D Ha Cortez okosabb az átlagnál, akkor mindenki az, kivéve az értelmi fogyatékosokat. És ha legalábbis nem arra utal, hogy a hülyékre buktok, arra igen, hogy még nem igazán volt még fiú barátotok. Vagy minden srác bunkó, amiért nem pasikról beszélgettek, akit meg nem érdekelsz, akkor ő jót akar neked, mert nem sajátít ki magának?

Igen, baráti közösségekben (főleg, ha nem csak lányokból áll) előfordul, hogy bírálják egymás ízlését. Nem olyan komoly dolog ez. Arnold pedig nem fegyverrel kényszerítette Virágot, hogy hallgasson Beatlest, csak húzta a száját Robert Pattinson és társai miatt. A lányokkal meg pont ma vitáztunk a Cortez-témáról. Vagy ha ti ennyi idősen tökéletesnek érzitek magatokat, hát egészségetekre, de szerintem de tizenévesen érje el az ember élete tetőpontját. Ez persze már más kérdés.

Olyan, hogy Cortez, pedig nincs, és nem is szabadna, hogy legyen. Nem tetszik, hogy minden lány nagy plátói szerelmének könyvbeli példájáról elhiteti, hogy klassz srác valójában is, mert higgyétek el, a ti valós szerelmeitek, akiket Cortezzel azonosítotok (ha most nincs, majd később lesz), nem az átlagon felüli intelligenciával rendelkező szuperkirály csodasrác, aki mindezek mellé még bálványoz is téged. Rohadtul nem.

És sosem szerettem, amikor ennyire egysíkú egy karakter.

Arnold azért volt jó, mert voltak hibái. És az összes többieket is azért lehetett szeretni, mert voltak hibáik. Emberiek voltak.

Cortez nem ember, ő egy földre szállt egydimenziós űrlény, akit a kamaszlányok elámítására fejlesztettek ki. Egy percig se bírnék egy ilyen srácot a valóságban. Egy embernek ugyanúgy részei a hibái is, ha nincsenek hibák, amiket ki lehet ismerni, akkor nincsen személyisége se, amit meg lehet szeretni. Corteznek meg semmi komoly hibája nincs, csak egy szomorúnak beállított háttérsztorija.

2013. ápr. 9. 16:33
 43/55 anonim ***** válasza:

Amúgy téged mit érdekel hogy kinek milyen az ízlése? Miért bánt az hogy egy KÖNYVSOROZAT-ból a lány rajongóknak tetszik Cortez? Amúgy pedig Corteznek is voltak hibái és..szerintem azzal sem kellene semmi bajodnak lennie hogy van egy szomorú háttérsztorija.

Ha nem tetszik akkor ne, de ne oktass ki senkit arról hogy milyen legyen az ízlése ill. ki tetszen neki egy könyvből vagy a való életből.

Ha pedig olvastad a nyolcat akkor tudod milyen magas az IQ-ja:D

2013. ápr. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 A kérdező kommentje:
Ez egy körkérdés volt, hogy miért szimpatikus nektek Cortez, mert nekem egyáltalán nem az. Nem is tudnék változtatni senki ízlésén, csupán elmondtam, hogy én mit gondolok. És szerintem konkrétan veszélyes egy ilyen népszerű KÖNYVSOROZATBAN (ötletem sincs, miért emelted ki, de akkor már beállok a sorba) úgy beállítani ezt a típust, mintha belülről is aaaanyira naaagyon klassz lenne. Mert így a sok kislány arra fog gondolni, hogy "Jaj, hát a kiszemeltem is úgy viselkedik velem, mint Cortez Renivel", mivel elég sokan konkrétan odavannak a könyvért, erre van reláció, és bizony sok-sok rohadt nagy pofára esés fog születni a való életben. Szerintem egy ennyire mainstream olvasmánynak némi tanulságot is magában kéne foglalnia, igaz, hogy feleannyira se lenne népszerű, ha nem kislányok rózsaszín kis álmainak alátámasztását szolgálná.
2013. ápr. 12. 18:44
 45/55 anonim ***** válasza:
70%

Akkor majd pofára esnek. És majd felállnak és folytatják az életüket. Tanulság az volt benne, rengeteg.

És azért emeltem ki mert fontos hogy itt egy sorozatról és nem a való életről beszélünk.

2013. ápr. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim válasza:
88%

Az én véleményem Cortezről, hogy egy könyvszereplő aki nem létezik...

Ha belegondolok akkor "jajjdearihihi" meg "jajjdelazaésmégmenőishihi", de egyébként az élet hátralévő részében továbbra is játszani fogja "a suli nagy menőjét"?!

Az összes kötetet olvastam, de még mindig nem szeretem...de álomnak jó, csak ha éppen ezt bárki is elhiszi, akkor egy csalodás lesz.

Kedvelem Renit!

Lehet, hogy egy befojásolható karakter, de létezhető és szerintem ezzel a tulajdonságával nincs is baj....inkább ezzel a Cortez-esettel (itt gondolok az 1.,2.,3.,4. részre).

Úgy szeretni valakit ennyi ideig, hogy nem viszonozza és még bunkó is :§

Mellesleg sokkal eredetibb lett volna ha Cortez buta...kerek perec..nem kell itt szépítgetni, hogy "átlagon felüli az IQ-ja"..szerintem ez így már sokkal korrektebb lenne, így nem keltené a "hibátlan" stílust (kivéve a sértődéseket, bunkózást, ami egyébként érthetetlen) és mondjuk kb. olyan Levy féle lenne.

A másik meg az, hogyha olyan "überlaza", hogy fog munkát keresni (csak azokra gondolok nem tanul, nem ír meg soha semmit, nem írja rá a dogákra a nevét=egyátalán nem szorgalmas ami szerintem a legfontosabb a munka keresésénél)?

Akkor, diplomata szülők??? na, nemár...

Arnold Örökké :)

2013. máj. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim válasza:

Még valami az előző válszomhoz..

Szeretem az SZJG-t!

2013. máj. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
Nekem nem szimpatikus se Cortez, se Reni. Mindketten ahogy viselkedtek egymással. Cortez nem létezik, nincs ilyen ember. De mivel Reni naplója, ő látja tökéletesnek. Bár az igazat megvallva, ahogy a 8. részben minden Cortezről szól, minden oldalon leírja, hogy mennyire szereti... Kezdett dühítő lenni. Én imádom Arnoldot, most miért is utáljátok? Mert önző? Na de szerelmes Renibe! Aki mindig Cortezről siránkozott neki. Nem kedvelem Cortezt, szerintem nincs benne semmi, csak óriási bunkóság, és nemtörődömség. De amúgy szeretem a könyvsorozatot, nagyon sokat nevettem rajta!
2013. máj. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:

Nekem mindenki szimpatikus Reni osztályából.Ricsi ő vicces,de tud komoly is lenni néha.Andris és Robi teljesen őrült,totál bolond.Bennük ez tetszik.Zsolti kedves,kicsit lökött.Zsák kedves srác,francia,aranyos.Macu és Dave mániákus iMan,bennük az tetszik,hogy mindent meg tudnak oldani,folyton mindent posztolnak az oldalaikon.Gábor ő csendes,és...hát róla többet nem tudok mondani,mert nem beszél túl sokat a sorozatban...de még ő is szimpatikus.Cortez meg népszerű,helyes és gitározik is,és még rendes is,és talán csak kicsit beképzelt. :P Virág vicces,aranyos,gyerekes.Azt hiszem ő ezért szimpatikus.Kinga ő mindent helyrehoz,Reni meg rendes,jó barátnő.Nem tudom,de nekem ez a véleményem róluk. :) Ja,és irtóra boldog lennék,ha jövőre nekem is ilyen osztályom lenne...de ennek maximum 20% esélye van...de azért álmodni és reménykedni lehet. :P Majd kihúzom valahogy a négy évet. :P


15/L

2013. máj. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
Inkább 0,001% hajrá...
2013. júl. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!