Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi kell a könyvíráshoz?

Mi kell a könyvíráshoz?

Figyelt kérdés
mármint van ötletem, ihlet is csak azt szeretném kérdezni, hogy ehhez csak tehetség kell és szív meg az írás öröme vagy tanulni kell(nem arra gondolok ,hogy sokat kell olvasni meg a helyesírásra) hanem mondjuk , hogy hogyan kell bekezdésekre tagolni meg vannak-e kikötések egy könyvnèl stb. (sorry ha bèna a kérdés nem tudtam jobban leírni)

2013. ápr. 21. 18:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Bekezdéses tagolás meg ilyenek a helyesírás része, amit nyelvtanórán kell megtanulni.

Ez könyvírásnál alap dolog, ezen kívül mást nem kell tanulni, csak érteni kell hozzá.

2013. ápr. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Mirk ***** válasza:
100%
Kell tehetség, kétségtelenül, ahogy kitartás is. Rengeteg gyakorlás, folyamatos tanulás, önkritika, jó ötlet, eredetiség, fantázia. Olvasás, egy életen át.
2013. ápr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legfontosabb az, hogy ismerd a karaktereidet. Kell hozzà szenvedély és kitartâs. Tudnod kell leìrni a gondolataidat. Én is ìrok, úhyhogy kérdezz nyugodtan.
2013. ápr. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Értelemszerűen jónak kell lenni nyelvtanból is. Ha az iskolai nyelvtan órákon oda figyelsz, elsajátíthatod a szükséges tudást.

Ha gépen írsz, a Word vagy más szövegszerkesztő program alapvető ismerete is szükséges, hogy tudd tagolni a szöveget, stb. Nem tudom, manapság mit tanítanak az iskolában informatika órán, mert amikor én iskolába jártam, még nem volt ilyen tantárgy, de szerintem ha ott odafigyelsz, elsajátíthatod a szükséges alapismereteket.

Ezeken kívül kell kreativitás, és egy adag egyedi ötlet, valamint egy eredeti gondolkodásmód, hogy amit írsz, az ne pusztán egy nyelvtanilag korrekt szöveg legyen, hanem egy élvezetes olvasmány is egyben.

2013. ápr. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Minden, amire szükséged lehet kezdőként, az az olvasás, mert az maga a tömény tapasztalatszerzés (rád is fér). A bekezdésre tagolást is anélkül sajátítod el, hogy szabályokat kellene fejben tartanod, mert egyszerűen hozzászoksz, ráérzel.

Bár szerintem a tagolás már harmadlagos kérdés egy kezdő író számára... Inkább a tartalomra koncentrálj...

2013. ápr. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ment a zöld kéz^^
2013. ápr. 22. 15:58
 7/19 anonim ***** válasza:
66%
Hali, nemtom ,írták -e már, de a kiadóknál felvállalják a tördelést:)
2013. ápr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
*elvállalják:))
2013. ápr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
még nem írtàk köszi^^
2013. ápr. 22. 16:27
 10/19 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, hogy a kiadó elvállalja a tördelést, de azért ők is örülnek, ha nem egy teljesen tagolatlan, egybefolyó szöveget kapnak. :)

A tehetség, a szív és az írás öröme kétségtelenül a legfontosabb. De azért kell tanulni- nem a tagolást és a kikötéseket, hanem hogy hogyan mozgasd a cselekményt, például hogyan rejtsd el a gyilkos kilétét elég sokáig, hogyan formáld meg a karaktereket, párbeszédeket, hogyan adagold az információkat és az érzéseket. Ezt pedig csak egyféleképpen lehet megtanulni, ha sokat olvasol, méghozzá tudatosan, próbálod felismerni az író húzásait (jé, a 10. oldalon kiderül, hogy az egyik szereplő íjásztáborban volt, és a 220. oldalon azért menekülnek meg, mert tud íjjal lőni) és stílusát, hogy kialakítsd a saját egyedi hangodat. Sok sikert!

2013. ápr. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!